Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jedna z najobľúbenejších šou sa na Markíze skončila: Toto im za ňu ponúkne ako náhradu!

Ktorá šou nahradí Na nože?

08.11.2023 06:00
utajený šéf, Foto:
Obľúbený reality šou Na nože v programe strieda nová séria Utajeného šéfa.
debata
facebook, sociálne siete Čítajte aj Facebook už spoplatňuje aj Slovensko: Suma, ktorú si pýta, vyráža dych. Je to viac ako najdrahší Netflix

Reality šou Utajený šéf, v ktorej najvyššie vedenie firmy spoznáva svoj podnik z pozície radového zamestnanca, sa od 8. novembra 2023 vracia na obrazovky televízie Markíza. V šiestich premiérových epizódach sa môžu diváci tešiť na exkurziu do odvetví, ktoré sú úzko spojené s každodenným životom, ako je pivovarníctvo, gastronómia alebo maloobchod. Medzi utajenými šéfmi nebude ani tentoraz chýbať šéfka a o prekvapivé premeny nebude núdza.

Utajený šéf obsadí stredajšie večery so začiatkom o 20:30 a s exkluzívnym týždňovým predstihom si ho budú môcť vychutnávať predplatitelia streamovacej služby Voyo.

Snimka obrazovky, štandard Čítajte aj Denník Štandard má problém: Šíri bludy, propagandu, dezinformácie, hovoria konšpirátori.sk

„Po mimoriadne úspešnom Na nože prinášame na obrazovky nové časti ďalšej osvedčenej reality šou Utajený šéf. Pôvodný formát Undercover Boss je populárny v mnohých krajinách sveta, dočkal sa aj prestížnej ceny Emmy. Divácky obľúbený je predovšetkým preto, že ukazuje nadriadeného v situáciách, kedy čelí rovnakým problémom ako jeho podriadení. Teší nás, že môžeme ponúknuť nové zaujímavé príbehy zamestnancov a ich šéfov, ktorí tak majú aj ďalší spôsob, ako oceniť prácu radových členov svojho tímu,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

renfield, Čítajte aj November na SkyShowtime: Bombastická ponuka seriálov a filmov, ktorú musíte vidieť

Svetovú aj slovenskú ekonomiku v posledných rokoch bičujú dopady covidovej pandémie, ekonomickej krízy a vojny na Ukrajine. Čo v podnikaní platilo pred pár rokmi, je dnes celkom inak. Šéfovia sa preto rozhodli ísť v prestrojení medzi svojich zamestnancov, aby pochopili, ako im pomôcť. Po týždni odhalia svoju pravú identitu a zhodnotia, ako ďalej. V čom potrebujú zamestnanci väčšiu pozornosť? A aká je odpoveď na základnú otázku – ako vrátiť späť dobré časy?

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte aj Televízne presuny pokračujú: Kam smeruje Slovákmi milovaná vianočná klasika?

Medzi firmy, ktorých vedenie sa novej série Utajeného šéfa zúčastňuje, patrí pivovar Plzeňský Prazdroj Slovensko, siete hobby marketov Kinekus a ázijských reštaurácií Edo-Kin, ale vôbec prvý raz aj veľký štátny kolos – nákladný železničný dopravca ZSSK Cargo.

„Väčšina šéfov bojovala so zvykom byť tým, kto určuje, čo sa bude diať. Počúvať pokyny, či už štábu alebo ľudí, ktorí ich mali zaúčať, bolo pre nich často náročné. Ale aj o tom tento formát je. Nebyť zrazu tým, kto má moc a šéfuje, ale podriadiť sa,“ konštatuje Dominika Jašková, kreatívna producentka a režisérka Utajeného šéfa. „Niekoľkokrát sa stalo, že šéfovia boli vyslovene dojatí, keď zistili, akí ľudia pre nich pracujú, aké majú životné príbehy a ako ťažkú prácu robia,“ prezradila.

Fulianka počasie polárna žiara Čítajte aj Takejto hlúposti niekto uverí? Slováci včera na oblohe videli "koniec sveta"

Divákov aj tentoraz čakajú unikátne premeny, ktoré dokážu vytvoriť nielen novú vizáž, ale aj ovplyvniť charakter konkrétneho človeka. Okrem týchto jedinečných premien sa však môžu tešiť aj na silné a často dojemné osobné príbehy zamestnancov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto formátu. Rovnako tak k nemu patria štedré dary utajených šéfov, ktorým táto skúsenosť často dokáže otvoriť oči ohľadom fungovania ich vlastného podniku.

O čom bude prvá epizóda?

V prvej epizóde sa divákom v stredu 8. novembra o 20:30 na Markíze predstaví Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre podniky a reštaurácie v spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorá je najväčším slovenským producentom a predajcom piva. Ten pivom žije, no ako človeka z kancelárie ho prekvapilo, ako namáhavé je pivo vyrábať a servírovať zákazníkom. Popletené objednávky, ťažká práca v pivovare, stres z náročných zákazníkov či neuveriteľná drina pri rozvoze pivných sudov. S tým všetkým musel šéf zabojovať a nie vždy to dopadlo úspešne.

penta real estate, chalupkova Čítajte aj Na jednej z najprestížnejších lokalít Bratislavy vyrastú byty. Doplnia ich obchody, verejné priestory a zeleň

„Každá práca, ktorú som si vyskúšal, má svoje špecifiká. Či už je to fyzická práca pri skladaní sudov alebo v sladovni, pri bare je to zasa dosť o psychike. Treba byť v strehu, treba zvládať objednávky a, samozrejme, nemôžeme zabúdať na úsmev, pretože ten predáva,“ zhodnotil Branislav Kubiš.

„Na premenu som reagoval katastrofálne, pretože som na to nejako celé zabudol. Celý priebeh premeny a následného natáčania teaserov bol veľmi rýchly a neuvedomoval som si, ako veľmi zmenený imidž mám. Až keď som prišiel na hotel a zbadal sa v zrkadle, úplne som sa zľakol, že kto to je. Bolo to celkom úsmevné.“

„Každú jednu pozíciu som si vyskúšal na celú dobu pracovnej zmeny a musím priznať, že som bol po týždni natáčania naozaj unavený. Bolo to mentálne aj fyzicky náročné. Musel som sa sústrediť na to, čo robím a zároveň aj na to, aby som sa nijako neprezradil,“ uzavrel.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Utajený šéf #televízna sezóna 2023/2024