Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojkárska Nemocnica sa otriasa v základoch: Prichádzajú revolučné zmeny v obsadení

Premiéra ôsmej série Nemocnice sa blíži. Už o pár dní vtrhne do slovenských obývačiek. Tvorcovia si pre divákov pripravili viaceré prekvapenie a najviac nových postáv v histórii seriálu. Kto sú noví hrdinovia?

18.08.2023 06:00
nemocnica, Foto:
Nová séria Nemocnice štartuje na Jojke 22. augusta.
debata
Vladimír Mičuda Čítajte aj Šéfredaktor tvnoviny.sk: Nenávisť na internete nie je regulovaná. Je to večný boj, ktorý médiá nesmú prehrať

Nové príbehy Nemocnice dostanú bombastickú rozbušku. Akú? Zrušili oblastnú kliniku a do Nemocnice sv. Martina z nej mieri niekoľko veľmi výrazných lekárov a jedna sestra. Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov, alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti, alebo rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto? Nových lekárov z oblastnej kliniky stvárnia herci: Juraj Loj, Ľuboš Kostelný, Róbert Jakab a Barbora Švidraňová.

mama na prenájom, Čítajte aj Markíza potvrdzuje návrat seriálového hitu: Nastanú veľké zvraty, ktoré otrasú celým príbehom

doc. MUDr. Juraj Révay (Juraj Loj) – je atestovaný z chirurgie a internej medicíny. Je potomkom aristokratického rodu. Veľmi si ctí svojho otca, slávneho internistu, najradšej by vrátil monarchiu a pozíciu rodinných lekárov. Oženil sa s rakúskou barónkou, majú dve deti, ktoré chodia do najlepších súkromných škôl. Až Nemocnica sv. Martina z Révaya vykreše chlapa, ktorý má „mäso, kosti a emócie“.

MUDr. Kamil Vrabec (Ľubo Kostelný) chirurg, ktorý nerád operuje, oveľa radšej sa vŕta v počítači, hľadá na internete a v odborných časopisoch všetky možné postupy. Má vždy sto riešení, ako niečo zoperovať, ale nikdy sa sám nevie pre jeden rozhodnúť. Ako muž si neverí. Ako jedináčik bez otca bol veľmi naviazaný na svoju mamu. Tajne miluje svoju kolegyňu.

dunaj, dunaj k vašim službám, dunaj 3, Čítajte aj Markizácky Dunaj ukáže ťažké historické okamihy. Čo všetko prinesie nová séria?

MUDr. Jakub Zima (Robo Jakab) – chirurg, tajomný, zemitý, pôsobí trochu divoko a primitívne, nemá rád ľudí, najmä ženy mu lezú na nervy. Emócie neukazuje, drží si odstup a neznesie autority. Jeho postava so sebou nesie tajomstvo, ktoré sa týka jeho nejasnej minulosti. Nik však netuší, čo to môže byť.

Beáta, vrchná sestra (Barbora Švidraňová) má potrebu všetko riadiť, prirodzene sa pretláča do vedúcej pozície a neváha použiť intrigy. Zúfalo si túži nájsť partnera a mať dieťa, lebo v hĺbke srdca je veľmi materská a láskavá, len to nedáva najavo. Tajne je zamilovaná do kolegu, to si myslí ona, že tajne, ale všetci to o nej vedia.

Nemocnica Rázsochy Čítajte aj Nemocnica Rázsochy je o krok bližšie k realizácii. Pozrite si novú vizualizáciu celého projektu

Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s lekármi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru. Mladých medikov hrajú: Jerguš Horváth, Krištof Tobias, Kristián Baran a Sandra Lasoková.

Jerguš Hanák (Jerguš Horváth) – vidiecky chlapec, krehký a precitlivený, ktorý však odpadáva pri pohľade na otvorené brucho na chirurgickom stole. Má pocit, že si vybral zlú školu, ale možno v sebe objaví skrytý lekársky talent!

disney+, disney, Čítajte aj Disney+ výrazne zvyšuje ceny. Priplatia si aj Slováci, a to už tento rok

Krištof Adamec (Krištof Tobias) – vtipný, drzý, odvážny, rád si užíva pozornosť žien a nikdy mu neujde pekná pacientka, s ktorou môže flirtovať. Zdá sa byť povrchný, ale pod maskou sa ukrýva dobrý chlapec.

Lukáš Breza (Kristián Baran) – správny chlapec z Terchovej, pochádza z veľmi stabilnej rodiny, má veľa súrodencov, rodičia ich milujú a podporujú. Je morálny, vtipný, priateľský a vždy vyrieši každý problém.

Sandra Horváthová (Sandra Lasoková) – dokázala uniknúť osudu v rómskej osade. Pochádza z milujúcej a hlučnej rodiny, ktorá je na Sandru hrdá, že sa tak vyšvihla. Sandra je šikovná a silná, všetko zariadi, pomôže a dokonca sa dobre vyrovnáva aj s občasnými rasistickými narážkami na jej pôvod.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Nemocnica #televízna sezóna 2023/2024