Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Markizácky Dunaj ukáže ťažké historické okamihy. Čo všetko prinesie nová séria?

O čom bude dlhoočakávaná tretia séria dobovej drámy Dunaj, k vašim službám? Seriál ukáže ťažké historické okamihy...

17.08.2023 06:00
dunaj, dunaj k vašim službám, dunaj 3, Foto:
Tretia séria Dunaju štartuje 22. augusta na Markíze.
debata (1)

Premiérová 3. séria odštartuje už 22. augusta 2023, obsadí svoj etablovaný slot v utorok a štvrtok o 20:30, alebo v exkluzívnom 24-hodinovom predstihu na Voyo. Dunaj začína novú sériu a televízia reaguje na krok konkurenčnej Jojky, ktorá novú sezónu Nemocnicu takisto vysunulo na totožný dátum.

talent, talent 11, Čítajte aj Jojka na jeseň: Netradične veľký počet nových seriálov, ale aj formáty, ktoré diváci zbožňujú

„Veľmi nás teší, že si diváčky a diváci obľúbili seriál Dunaj, k vašim službám, pripravili sme si pre nich hneď niekoľko noviniek. Do deja vstúpia nové postavy, ktoré významne zamiešajú kartami, tešiť sa môžu na nové zaujímavé priestory, vizuálne atraktívne exteriéry a v neposlednom rade prekvapivé zápletky a zvraty. Hviezdnu hereckú zostavu doplnia napríklad obľúbená Janka Kovalčíková alebo charizmatický český herec Jan Révai,“ prezradila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

disney+, disney, Čítajte aj Disney+ výrazne zvyšuje ceny. Priplatia si aj Slováci, a to už tento rok

V akom období sa bude odohrávať nová séria?

Od vyhlásenia Slovenského štátu sa mnoho vecí zmenilo a ľudia si musia zvykať na nové pravidlá. Na pozadí týchto historických okolností sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv – majiteľov a zamestnancov obchodného domu Dunaj. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické i romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí.

Americká ambasáda v Bratislave, Hviezdoslavovo námestie, Čítajte aj Veľvyslanectvo USA plánuje zmeniť adresu. Z historického centra smeruje do nového centra Bratislavy

Nacistické Nemecko obsadilo Paríž. Walter Klaus (Ján Koleník), ktorý sa má čoskoro stať otcom, očakáva, že ho do francúzskej metropoly preložia. Keď Dunaj vyplaví telo mŕtvej tehotnej ženy, Klára (Kristína Svarinská) s Alenou (Lesana Krausková) sa obávajú, že ide o nezvestnú Evu (Petra Dubayová). Peter Kučera (Marek Rozkoš), ktorý sa vrátil zo svadobnej cesty, neprestáva myslieť na Kláru, tá však ich vzťahu nastavuje jasné hranice.

markíza, podcast, Čítajte aj Markíza spustí už o pár dní dlho očakávanú novinku: Toto je Cirkus Politikus

Alena sa snaží zachrániť Jakubových (Matúš Kvietik) súrodencov, kým on zažíva krušné chvíle vo väzení. Morálna zásadovosť dostáva Rudolfa (Emil Horváth) do zložitej situácie. Tentokrát je však v hre nielen jeho spoločenské postavenie, ale aj sloboda. Urban (Martin Mňahončák) urobí v snahe ochrániť svoju Annu (Petra Polnišová) prekvapivý krok…

Farma 15, farma, Čítajte aj Takýto drsný súboj diváci ešte nevideli: Markíza odhalila strhujúce detaily o novej Farme

„Je to moja najobľúbenejšia séria, už sa so všetkými postavami dobre poznáme, vieme, čoho sú a nie sú schopné, takže sa nám ich životy a postoje k tomu, čo sa im deje, píšu jednoduchšie. A že sa im toho deje naozaj veľa, to ani netreba špeciálne zdôrazňovať, keďže sme v roku 1940,“ zhodnotila Evita Twardzik, vedúca vývoja hranej tvorby skupiny Markíza a členka tímu scenáristov a storylinistov Dunaja.

Iveta 3 Čítajte aj Príbeh Ivety Bartošovej sa uzavrie: Začalo sa natáčanie záverečných častí úspešného seriálu Iveta

Kto sú nové postavy?

Herečka Jana Kovalčíková v nových častiach seriálu stvárni postavu Leny, mladšej Helginej (Jana Majeská) sestry. Je odvážna, priama, ale rezignovaná a so zvláštnym smútkom v očiach. Prichádza do Bratislavy s desivým tajomstvom, ktoré odzrkadľuje dobu, rodinu, z ktorej pochádza a ktoré bude ovplyvňovať celý jej ďalší život, aj konanie.

Do deja Dunaja vstúpi aj Martin v podaní charizmatického českého herca Jana Révaia. Tichý, priamy a čestný muž, Jakubov otec, ktorý sa vracia z Ameriky. Bez peňazí a s veľkou jazvou na bruchu. Odhodlaný starať sa o svoje deti po smrti manželky, trpezlivý voči hnevu, ktorý neskrýva Jakub. Prečo sa celé mesiace neozýval? Čo sa stalo, že sa vrátil tak náhle?

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Dunaj k vašim službám #televízna sezóna 2023/2024