Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Premiérové leto na Jojke štartuje! Ste zvedaví? Takto vyzerá nový slovenský seriál

Už o pár hodín spustí Jojka svoje premiérové leto. Prvým titulom z bohatej ponuky je nový slovenský seriál Šťastná rybka. Poďte sa zoznámiť s postavami!

14.06.2022 06:00
Zlatá rybka, Foto:
Šťastná rybka štartuje na Jojke v utorok večer.
debata
disney+, disney, Čítajte aj Veľký deň pre televízne Slovensko: Svoje pôsobenie začína u nás svetový streamovací gigant

Hlavná pointa nového seriálu spočíva v situácii, s ktorou sa teoreticky môže stretnúť každý. Čo sa stane, keď jeden obyčajný muž v strednom veku, ktorý žije v obyčajnej dedine a má obyčajnú rodinu, vyhrá 10 miliónov eur? Zaobstará sebe a rodine všetko, o čom kedy snívali? Vykašle sa na firmu, kde pracuje pod svojím švagrom za almužnu a už nikdy nepohne ani prstom?

Oteckovia Čítajte aj Zo 640 na 220-tisíc. Strata divákov urýchlila koniec Oteckov

Kto je kto?

Dodo (Jozef Hajdák) – Ľuboš Kostelný
Dodo žije priemerným spôsobom života, ako väčšina ľudí v našej krajine. V stavebninách, kde robí vedúceho, zarába len toľko, aby dokázal uživiť svoju rodinu. Žije v dome, ktorý mu daroval svokor s tým, že už s nimi spoločne dožije. Bolo by to v poriadku, keby svokor nebol bývalý policajt. Zvyky celej rodiny niekedy privádzajú Doda do šialenstva. V tejto rodine sa nikdy nič neutají. Dokonca ani jeho milovaná žena Simonka, ktorá o chvíľu porodí druhé dieťa, nedokáže držať jazyk za zubami.

911, Čítajte aj Je sledovaný miliónmi, aj napriek tomu v ohrození! Tento seriál to mal poriadne nahnuté

Simona Hajdáková – Zuzana Porubjaková
Dodova žena, matka skoro dospelého syna, čaká bábätko, dobrá, jednoduchá žena. Simonka je zlatíčko, srdce domu Hajdákovcov. Vždy pozitívna, plná energie, ľahko sa rozcíti a keď sa nahnevá, tak to už je čo povedať. Na každom človeku hľadá vždy to dobré. Simonke chýbajú dva mesiace do pôrodu. Jej emočná krivka tak často vyskakuje spolu s krivkou krvného tlaku. Ťažko zvláda akékoľvek návaly emócií. Po rozrušení prichádza búšenie srdca a okamžité zvýšenie tlaku. Simona nechce, aby sa jej najbližší o ňu báli. Preto sa svoje stavy snaží vždy zakryť, aj keď sa to príliš nedá.

Postavy zo seriálu Šťastná rybka Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Kristína Greppelová v seriáli Šťastná rybka.

Albert Hajdák – František Beleš
Albert, syn Simony a Doda, má 17 rokov. Študuje na osemročnom gymnáziu a už má pred maturitou. Je bystrý a podnikavý, šarmantný a má svoj sen. Jeho šarm sa prejavuje najmä pri komunikácii s dospelými, s rodičmi, či s učiteľmi. U iných rovesníkov by jeho spôsob reči bol považovaný za drzý, on je však zručný a veľmi cieľavedomý manipulátor. Jeho snom je urobiť revolúciu v gastronómii. Rád varí, ale bežná kuchyňa ho nudí.

Oteckovia Čítajte aj Zo 640 na 220-tisíc. Strata divákov urýchlila koniec Oteckov

Gabo Plesník – Dušan Jamrich
Gabo Plesník je otec Simony a Táni, svokor Doda i Romana, dedo Alberta, Niny a Kristíny. Dodo so Simonou a Albertom bývajú v jeho dome, ktorý už na nich prepísal v rámci vysporiadania budúceho dedičstva. Mal však pri tom podmienku, musia si ho v dome nechať až do smrti. Gabo je bývalý policajt a aktuálne vášnivý záhradkár.

Takto vyzerá nový jojkársky seriál Šťastná rybka! Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Záber z nového jojkárskeho seriálu Šťastná rybka.

Roman Piltz – Marcel Ochránek
Sebavedomý, žoviálny a bezprostredný podnikateľ, kávičkár, pre ktorého je svet gombička. S Dodom vyrastal na jednej ulici, v škole v jednej triede od prvého ročníka až po maturitu. Roman je šarmantný, má zmysel pre humor, každú spoločnosť ovládne, každého odzbrojí humorom a smiechom. Miluje svoje dcéry a tie milujú jeho. Najmä s mladšou Kikou sú vtipná dvojka a ich častým terčom je manželka.

Buzz LIGHTYEAR Čítajte aj V Saudskej Arábii zakázali novú pixarovku Buzz Lightyear pre kontroverzný bozk. Dorazí do našich kín?

Táňa Piltzová – Kristína Greppelová
Táňa je Simonina sestra, staršia dcéra Gaba Plesníka. Pár rokov po strednej si vzala za muža Romana Piltza. Už od školy jej záležalo najmä na svojom pohodlí. Aj svadba s Romanom bola výsledkom správneho výpočtu, ale aj bezhraničnej lásky. Na svojom mužovi je závislá, nevie si predstaviť život bez neho. Romana neustále pozoruje a podozrieva, že ju podvádza.

Nina Piltzová – Petra Dubayová
Tánina a Romanova staršia dcéra, spolužiačka s bratrancom Albertom. Nina si s rodičmi príliš nerozumie. Dospelí jej prídu trápni. Aj jej mladšia sestra Kristína, ktorú považuje za decko, aj keď je len o 3 roky mladšia. Nina má už dva roky frajera Huďa, ktorý je jej a Albertov spolužiak. Sú taká trojica, ktorá sa spolu stále vláči.

slovania, tomáš maštalír, Čítajte aj Úspech Jojky: Slovania sú na svetovej streamovacej službe, záujem majú aj ďalšie

Kristína Piltzová – Karolína Kubánková
Romanova a Tánina mladšia dcéra. Je viac extrovertná a jemne rozmaznaná. Rada si rypne do každého a potom sleduje, čo sa bude diať. Otcom sa jej úspešne darí manipulovať. Všetko to, čo mala Nina v jej veku zakázané, sa Kristíne dovolí. Je oveľa voľnejšie vychovávaná ako prvorodená Nina.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Šťastná rybka