Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Markíza v roku 2024: Najočakávanejší seriálový návrat stálice, ktorú Slováci zbožňujú

Televízia Markíza predstavila kompletnú programovú štruktúru pre rok 2024. Čo všetko uvidia diváci?

16.11.2023 06:00
druhá šanca, Foto:
Na jeseň 2024 sa diváci dočkajú dlhoočakávanej tretej série Druhej šance.
debata (3)

Na televízny rok 2024 je naplno pripravený aj trhový líder – televízia Markíza. Jej hlavná konkurencia v podobe Jojky svoje plány už odtajnila a avizuje najväčší seriálový reštart za posledné roky, Markíza pôjde cestou návratu overených formátov, ktoré za posledné obdobie výrazne bodovali v diváckej priazni, ktoré doplnia vybrané novinky. V tomto smere ide najsledovanejšia stanica u nás v pohodlnom móde bez väčších riskov. Pripravovaná vysielacia štruktúra obsahuje aj niekoľko prekvapení. Za všetko hovorí absencia novej série SuperStar.

Video

Veľké šou v roku 2024

Najsledovanejšia spevácka šou sa mala vrátiť v roku 2024, aspoň ako o istote o nej ešte pred časom hovoril aj bývalý riaditeľ Markízy. Napokon sa SuperStar na návrat nechystá a len potvrdzuje svoju doteraz najdlhšiu pauzu vo vysielaní vôbec. Na slovenskom trhu, aj napriek tomu, že je cítiť hlad po speváckej talentovej šou, SuperStar ešte minimálne rok zostane mimo obraz.

ranč, pocisková, polák, czuczor, madárová, Čítajte aj Jojka v roku 2024: Najväčší seriálový reštart. Chystá frontálny útok proti Markíze. Pokorí ju?

Pre Markízu si signifikantné, že veľkú nedeľnú šou ponúka divákom počas jari aj jesene. Budúcoročnú jar vyplní, už tretí rok po sebe, Let's Dance. Tanečná šou sa vráti s deviatou sériou, ostatnú sezónu si titul kráľa a kráľovnej tanečného parketu vybojovali Jana Kovalčiková a Vilém Šír. Na jeseň sa vráti tohtoročná novinka, ktorá výrazne zabodovala u divákov. Šou Možné je všetko! čaká druhá séria v priebehu budúceho roka. Diváčkam a divákom sa v nej počas desiatich večerov predstavili populárne osobnosti a obľúbení zabávači v situáciách, v akých sme ich ešte nikdy nevideli.

Svoj veľký návrat čaká aj zábavnú reláciu 2 na 1 a Adelou Vinczeovou a Danom Danglom. Ani zďaleka nejde o bežnú talk-šou, hviezdny hosť musí v priebehu šou absolvovať sériu rôznych úloh, skúšok alebo výziev, ktoré ho dostanú do neštandardných a nie celkom komfortných situácií.

fico, Čítajte aj Fico naplno rozbieha vojnu voči médiám: Markíze, Denníku N, Sme a Aktualitám preverí prístup, sú neželanými hosťami

Seriály v roku 2024

Markíza nerezignuje na seriálové novinky. V roku 2024 sa síce diváci dočkajú iba jednej, no pôjde o mimoriadne zaujímavý námet. Po úspechu temnejších adaptácií zahraničných formátov, ako bolo Klamstvo, budúci rok ponúkne divákom slovenskú verziu britskej drámy Dr. Fosterová. Nový seriál pod názvom Zrada ukáže napínavý príbeh manželskej psychologickej drá­my.

Devízou seriálového roka 2024 bude na Markíze pokračovanie diváckych trhákov. Najočakávanejším návratom bude tretia séria Druhej šance. V roku 2022 lekárska dráma s Jánom Koleníkom prevalcovala slovenské obývačky.

Tento rok sa diváckym hitom stala dobová sága Dunaj, k vašim službám. Nové časti uvidia Slováci aj počas celého budúceho roka. Príbeh prvého obchodného domu naberá na obrátkach a diváčky a diváci budú so svojimi obľúbenými postavami prežívať nielen romantiku, ale aj starosti a strach nadväzujúci na politické dianie a ťaživú atmosféru na Slovensku začiatkom 40-tych rokov 20. storočia.

Slovak Telekom vianočná reklama Čítajte aj Slovákov dokáže rozdeliť aj neškodná vianočná reklama: Spermie a slipy spustili petíciu

Odľahčená kriminálka Výnimočná Nikol s Táňou Pauhofovou ponúkne druhú sériu. Nikol Tichú čakajú nové prípady, bude mať však problém! Na scéne sa objaví nová vyšetrovateľka, ktorá si ju vezme na mušku.

Mama na prenájom má za sebou úspešný rok 2023. Podvečerný seriál sa naplno etabloval v obývačkách a oslovil všetky vekové skupiny. Nové časti má seriál garantované aj v ďalšej sezóne. Tvorcovia si pre fanúšikov pripravili obrovské prekvapenia a dejové zvraty.

Reality šou v roku 2024

Neodmysliteľnou súčasťou vysielania Markízy sú reality šou. Pokračovanie má garantovaná Ruža pre nevestu. Opäť sa na televíznych obrazovkách bude hľadať pravá láska. Markíza zaryto tají nového televízneho ženícha, čoskoro sa však všetko odhalí.

Jeseň bez Farmy? Nemožné! Aj počas budúceho roka sa do vysielania dostane nová séria s poradovým číslom šestnásť. Farma je absolútny televízny fenomén, žiadna iná reality šou nemá na konte také vysoké číslo pokračovania.

Tento rok si diváci zamilovali šou Na nože na čele so šéfkuchárom Martinom Novákom. Je prísny, tvrdý, nedáva si servítky pred ústa, ale je aj citlivý. Popritom všetkom musí riešiť problém slovenských reštaurácií, ktoré sa ocitli v ľudskej, ale aj ekonomickej slepej uličke. Tretia séria dorazí na jar budúceho roka.

fake news Čítajte aj Vaši známi naň opäť naleteli: Slovenským internetom sa šíri stokrát omieľané klamstvo

Po dvoch rokoch príprav sa na jeseň 2024 znova objavia Extrémne premeny Slovensko. Odvážni dobrovoľníci si pod vedením skúseného profesionálneho trénera Maroša Molnára, nutričného terapeuta, psychologičky a ďalších odborníkov na zdravý životný štýl, dali za cieľ bezpečne schudnúť výraznú časť svojej telesnej hmotnosti počas jedného roka a získať tak druhú šancu na život.

Skupina Markíza prinesie divákom najväčší futbalový sviatok roka! Kontinentálny šampionát UEFA EURO 2024 bude od 14. júna do 14. júla 2024 hostiť desiatka nemeckých miest, Markíza, Dajto a Voyo sprostredkujú divákom naživo všetkých 51 zápasov.

Diváci sa môžu tešiť na lákavé filmové premiéry. Na obrazovky sa rúti Želanie k narodeninám, Buď chlap!, Život pre samoukov, Smolu nosíš ty láska, Fortunova hra, Pes, Black Adam, Shazam: Hnev bohov, Suicide Squad: Samovražedná misia, Duna, Mortal Kombat.

Najočakávanejšou udalosťou bude spustenie novej televízie z portfólia skupiny Markízy. Pôvodne sa mala spúšťať už v lete tohto roka, napokon prišlo rozhodnutie jej štart o rok odložiť.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #televízna sezóna 2023/2024