Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka v roku 2024: Najväčší seriálový reštart. Chystá frontálny útok proti Markíze. Pokorí ju?

Televízia JOJ predstavila kompletnú programovú štruktúru pre rok 2024. Čo všetko uvidia slovenskí diváci?

13.11.2023 06:00
ranč, pocisková, polák, czuczor, madárová, Foto:
Jedným z hlavných ťahúňov Jojky v roku 2024 bude aj nový seriál Ranč z dielne tvorcov Nemocnice.
debata

Slovenskí diváci vo svojich obývačkách čoskoro zažijú frontálny útok na ich zmysly. Komerčné televízie nenechávajú nič na náhodu a pre rok 2024 si pripravili mimoriadne bohatý program. Stále viac je badateľnejšie, že Markíza s Jojkou chcú ponúknuť ešte viac seriálov, ktoré sú nakrútené modernejším a filmovým spôsobom. Pridajú sa aj výpravnejšie šou a k tomu treba prirátať zástup televíznych stálic. Vo výsledku sa dá povedať, že televízny rok 2024 sa javí ako prelomový.

Big Brother nové logo Čítajte aj Čaká ich luxus, ale aj tvrdý režim: Strata kontaktu so svetom bude ich najmenší problém!
Video

Svoje plány predstavila televízia JOJ a pochválila sa, že do pôvodnej tvorby v budúcom roku naliala historicky najviac peňazí, čo sa prejavuje pestrosťou celej seriálovej ponuky. Jojku čaká ťažký rok, zažije to, čo Markíza pred krátkym časom. Prichádza kompletný seriálový reštart, viaceré stálice dôjdu do svojho konca. Buď koncom tohto roka alebo v priebehu toho budúceho.

Voľné miesto musia zabrať nové tituly. Ako to už býva, slovenskí diváci sú pomerne nároční a žiadajú od televízií mix žánrov a to aj dostanú. Nebudú chýbať drámy, nový dlhodobý seriál, ale ani komediálne ladené novinky.

Kým však príde rok 2024, Jojka sa rozlúči s Hranicou. Tú čaká záverečná epizóda ešte koncom tohto roka. Pôvodom chorvátsky námet strávil v programe Jojky dva roky. Spočiatku sa vysielal až trikrát do týždňa, postupne sa epizódy redukovali, až sa napokon z neho stal klasický seriál s jednou epizódou týždenne. Tvorcovia sľubujú zaujímavé ukončenie príbehov pašerákov z obce Krivé.

VIVO! Čítajte aj Pred známym nákupným centrom v Bratislave vzniká nové námestie. Do mestskej „džungle“ prinesie zeleň aj ihrisko

Zaujímavosťou je, že televízia JOJ sľubuje v budúcom roku uvedenie až jedenástich seriálov, čo je historicky najviac. V ostatných rokoch premiéry noviniek neboli tak nahustené, keďže v programovej štruktúre nezostávalo miesto. Niekoľkokrát do týždňa ju obsadila Nemocnica a Hranica. Teraz, keď oba tituly spejú k svojmu záveru, televízii sa rozviažu ruky a bude môcť operatívnejšie zaraďovať kratšie seriálové formáty do programu.

Ako už bolo naznačené, brány Nemocnice sa čoskoro zatvoria. Rok 2024 bude jej posledným a tvorcovia avizujú veľké finále seriálu, ktorý niekoľko sezón nenašiel premožiteľa a poriadne potrápil konkurenciu. Karta sa obrátila až začiatkom tohto roka, keď Markíza uviedla dobový seriál Dunaj, k vašim službám. Nič to nemení na fakte, že lekárska dráma patri k najdlhšie vysielaným seriálom posledných rokov na Jojke a zapíše sa pozitívne do histórie slovenskej zábavy.

Markíza, Záhorská Bystrica Čítajte aj Posun v kauze vypnutia Markízy: Operátor zverejnil novú ponuku služieb

Náhrada na seba nenechá dlho čakať. Autorka Nemocnice, Danica Hričová, pre Jojku pripravila novú rodinnú drámu, ktorá má byť ambíciu byť ďalším dlhodobým seriálom na Slovensku. Ranč nemá byť ďalšou variáciou Divokých koní. Prinesie na obrazovky príbeh troch generácií dvoch rodín, s ktorými zažijeme srdcervúce príbehy o sklamaní, vášni, zrade, hriechu, odpustení, no hlavne o láske. Zaujímavosťou je, že v ňom objavia kľúčové tváre z Nemocnice, na čele s obľúbenou Nelou Pociskovou, ktoré práve kvôli Ranču postupne z nemocničných chodieb odchádzali.

Isté pokračovanie má ja historicky najsledovanejší seriál Jojky. O slovo sa opäť prihlási svojrázna Iveta. V druhej sérii je pripravených až desať epizód, s ktorými televízia pravdepodobne vyrukuje počas budúcoročnej jari. Iveta spôsobila na Slovensku doslova ošiaľ, keď si prvú epizódu pozrelo takmer 800-tisíc divákov. S ďalšími premiérovými epizódami dorazí aj komediálny formát Tomáš a Diana.

Karel šimek, Anna Fialová, iveta, Čítajte aj Seriálový príbeh o Ivete Bartošovej sa uzavrie: Konečne sa našiel predstaviteľ jej...

Divákov čakajú aj seriály, ktoré vznikajú v českej koprodukcii. Spolu s Primou vznikla novinka Vytoč môjho agenta a Na vlnách Jadranu. Seriál Vytoč môjho agenta rozpráva komediálne príbehy z kastingovej agentúry. Druhý menovaný seriál ukáže divákom krásy chorvátskeho pobrežia, ktorým sa nevyhýbajú zločiny. S Českou televíziou nakrútila Jojka temnú kriminálku Lovec, ktorá predstaví príbeh, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Druhej série sa dočká aj Kriminálka Kraj.

Lákavo pôsobí aj najnovší prírastok z komediálneho žánru – Večne mladí. Jan Hřebejk popri Ivete nakrútil seriál z luxusného domova dôchodcov s hereckou elitou, ktorá by mohla zlomiť prekliatie slovenských komediálnych seriálov, ktoré častokrát netriafajú humor. Milan Kňažko, Bolek Polívka a Vlado Černý by mohli byť zárukou prvotriednej a nenútenej zábavy.

Fico, Danko Čítajte aj Národné menu naservíruje neviditeľná opozícia. Slováci sa bavia na bizarných nápadoch politikov

V roku 2024 čaká divákov nebývalé množstvo lásky. Do vysielania sa dostanú až dva prémiové seriály, ktoré majú lásku nielen v názve, ale bude aj ich hlavnou pointou. Jojka ani na jednom nešetrila. Jeden z nich, Lásky v Istanbule, sa dokonca nakrúcala v ďalekom Turecku. Dej sa odohráva v exkluzívnom prostredí ambasády, ktorá v každej epizóde rieši netradičné, až kuriózne príbehy slovenských občanov. A, samozrejme, ústredná dvojica bude mať okrem bežných každodenných problémov aj tie s láskou, keďže ich spája spoločná minulosť.

Po masívnom úspechu licencovaných seriálov na Markíze (Klamstvo alebo Druhá šanca) to skúsi aj Jojka s adaptáciou jedinečnej drámy. Novinka Priveľa lásky vrhá svetlo na dve moderné spoločenské tabu: manželskú neveru a polyamóriu. Ide o vzrušujúcu dramatizáciu toho, kam až človek zájde, aby si udržal život založený na ilúzii, klamstvách a podvodoch.

Ktoré šou uvidia diváci?

Televízny rok 2024 na Jojke nebude len o seriáloch. Nebudú chýbať ani obľúbené šou, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou programovej štruktúry. Česko Slovensko má talent má na jeseň budúceho roka pokračovať neuveriteľnou dvanástou sériou. Nových častí sa dočká kulinárska šou Bez servítky, Nákupné maniačky, Riskuj!, Inkognito aj V siedmom nebi.

Do vysielania sa rútia aj novinky. Jednou z nich je netradičná reality šou Vezmi si ma. Pointou šou je zvrat, keď budúca nevesta prevezme iniciatívu rovno pred kamerami. Bude svadba? Povie on hneď teraz áno?

Reštartu sa dočká aj formát Heslo, ktorý sa už v minulosti na Jojke objavil. Teraz dostane nový šat, ale aj moderátorku – Jasmínu Alagič Vrbovskú. Samozrejmosťou sú nedeľné lifestylové magazíny, nové sezóny dostáva Nové bývanie, Nová záhrada, Na chalupe, ale aj Miláčikovo.

Budúci rok sa exkluzívneho uvedenia na televíznej obrazovky dočkajú tiež mnohé česko-slovenské filmy: Vojna policajtov, Lóve 2, Ako prežiť svojho muža, Miki, Grand Prix, Gump – sme dvojka, Jej telo, Deti Nagana alebo Nikdy nehovor nikdy.

Z akvizičných filmov sa diváci môžu tešiť na premiéry kinohitov ako Top Gun: Maverick, Klan Gucci, Babylon, Všetko, všade, naraz alebo Moonfall. Na obrazovky mieri aj zaujímavá seriálová premiéra, ktorá sa minulý rok stala v USA obrovským hitom – Fire Country (Kraj požiarov).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #televízna sezóna 2023/2024