Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Posun v kauze vypnutia Markízy: Operátor zverejnil novú ponuku služieb

Aktik Telecom vydal novú ponuku služieb s platnosťou od 15. novembra.

08.11.2023 16:15
Markíza, Záhorská Bystrica Foto:
Sídlo televízie Markíza v Záhorskej Bystrici.
debata (7)

Spoločnosť Markíza – Slovakia včera oznámila, že spoločnostiam Antik Telecom a DSI Data doručila oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii jej programových služieb. Obidve spoločnosti v prípade nedohodnutia stratia práva na distribúciu televíznych staníc skupiny Markíza a tiež prídu o samotný signál k 30. novembru 2023.

Kým včera sa operátori k aktuálnej situácii vyjadrili len stručne v zmysle, že vyhodnocujú situáciu, dnes uviedli rozsiahlejšie stanoviská a načrtli možné riešenia sporu.

TV Markíza, logo Čítajte viac Zákazníci dvoch operátorov môžu prísť o stanice Markízy. Televízia im vypovedala zmluvy

Obaja operátori deklarujú, že sú v úzkom kontakte s vedením televízie a hľadajú riešenia výhodné pre všetky strany. Svojich zákazníkov uisťujú, že robia všetky kroky na to, aby o svoje obľúbené programy neprišli.

„Záujmom Antiku aj mojím osobným je pokračovať v dlhodobej dobrej spolupráci medzi najväčšou mediálnou spoločnosťou a našou spoločnosťou. Vidím veľký priestor pri spoločnom prinášaní nových typov služieb s využitím inovačného potenciálu, ktorý máme k prospechu všetkých divákov,“ hovorí Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom.

„Napriek uvedenému rozporu si vážime dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Markíza a v záujme našich zákazníkov sa budeme snažiť spor čo najskôr urovnať a zabezpečiť kontinuálnu retransmisiu služieb spoločnosti Markíza,“ hovorí Rastislav Dravecký, predseda predstavenstva DSI Data.

logo TV Čítajte aj Október v TV: Markíza s vysokým náskokom pred konkurenciou, RTVS k lepšiemu výsledku pomohlo „pečenie“

Antik: Nová ponuka služieb

Antik Telecom dnes zverejnil novú ponuku služieb v zmysle platnej zmluvy a vyjadruje presvedčenie, že si situáciu s televíziou čoskoro vyjasnia a budú môcť spoločne uistiť divákov o pokračovaní sledovania ich programov v Antiku.

„TV Markíza pristúpila v tomto čase k medializácii, keď riešenie situácie, ktoré plne zodpovedá našim vzájomným zmluvným podmienkam bolo k dispozícii aj s plánom jeho technického nasadenia, pričom po legislatívnej stránke je už dnes napríklad zverejnená nová Tarifa/ponuka služieb v zmysle platnej zmluvy s dobou účinnosti od 15. novembra 2023,“ uviedol Antik. Základný balík light bez staníc televízií Markíza a JOJ už nebude v ponuke.

facebook, sociálne siete Čítajte aj Facebook už spoplatňuje aj Slovensko: Suma, ktorú si pýta, vyráža dych. Je to viac ako najdrahší Netflix

DSI Data: Spor sa budeme snažiť urovnať

Operátor DSI Data rovnako hľadá riešenie, ako spor čo najskôr urovnať. „Odstúpenie považujeme za unáhlené a neodôvodnené, nakoľko naša spoločnosť obratom a písomne v máji 2023 reagovala na oficiálnu výzvu spoločnosti Markíza, navrhli a zaviedli sme dočasné opatrenie v zmysle požiadaviek spoločnosti Markíza na dobu vysvetlenia problému, no spoločnosť Markíza od mája na našu odpoveď oficiálne nereagovala,“ uvádza Dravecký.

„Porušovanie zmluvných podmienok podľa Markízy spočíva v tom, že k našej službe Základná flexiTV, ktorá obsahuje len bezplatné a verejnoprávne kanály, si môže zákazník doobjednať platené komerčné kanály v podobe voliteľných TV balíčkov bez nutnosti objednania kanálov Markízy. Okrem Základnej flexiTV vyše 92 % našich zákazníkov využíva vyššiu službu Rozšírená flexiTV a Komplexná flexiTV, ktoré zahŕňajú vo svojej cene aj kanály Markízy a ktoré spoločnosť Markíza nerozporuje,“ vysvetľuje Dravecký.

dunaj, koleník, Čítajte aj Top programy októbra: Dunaj nemá premožiteľa a stále rastie, nedeľné večery má pod palcom RTVS

Obaja operátori priznávajú, že stanice Markízy patria medzi najsledovanejšie a platia si ich takmer všetci zákazníci. Antik pripomína, že nasadil nové produkty v čase zavedenia poplatkov zo strany slovenských komerčných poskytovateľov za šírenie retransmisie: „Produktovou a obchodnou aktivitou Antiku sa nám v tom čase podarilo zabezpečiť, že viac ako 99 percent TV klientov našej spoločnosti si zvolilo a dodnes platí za vysielanie TV Markíza napriek opakovanému zvyšovaniu cien. Zároveň sme boli schopní uspokojiť aj malé množstvo klientov, ktorí si možno zdražené služby nemohli dovoliť.“

Ako ďalej vysvetľuje, zavedenie poplatkov za šírenie retransmisie slovenskými poskytovateľmi si vo svojom čase vyslúžilo rozsiahlu a výrazne negatívnu medializáciu, no Antik sa k tejto populárnej vlne negativizmu nepridal, ale zverejnil vlastný prieskum záujmu klientov aj o platené služby. „Výsledky prieskumu presvedčivo ukázali veľký záujem verejnosti si slovenské komerčné stanice zazmluvniť aj po zavedení poplatkov,“ uvádza operátor Antik.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #vypnutie Markízy