Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Zákazníci dvoch operátorov môžu prísť o stanice Markízy. Televízia im vypovedala zmluvy

Podľa Markízy je dôvodom opakované porušenie zmluvných podmienok.

07.11.2023 17:31 , aktualizované: 08.11.2023 11:30
TV Markíza, logo Foto:
Skupina Markíza v súčasnosti prevádzkuje televízie Markíza, Doma, Dajto a Krimi, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.
debata (29)

Spoločnosť Markíza – Slovakia oznámila, že dnes doručila oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii programových služieb spoločnostiam Antik Telecom a DSI Data.

Odstúpením od zmlúv strácajú Antik a DSI Data práva na distribúciu televíznych staníc skupiny Markíza a tiež prídu o samotný signál k 30. novembru 2023. „Markíza si váži svojich divákov a diváčky, a preto ich chce včas informovať o tomto kroku, aby nezostali zaskočení,“ uvádza televízia.

Markíza, Záhorská Bystrica Čítajte viac Posun v kauze vypnutia Markízy: Operátor zverejnil novú ponuku služieb

Dôvodom odstúpenia od zmlúv je pretrvávajúce nedodržiavanie zmluvných podmienok zo strany oboch spomenutých spoločností, ktoré porušuje zmluvné pravidlá týkajúce sa televíznych staníc Markízy v ich ponukách pre zákazníkov.

Generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík vysvetľuje, že odstúpenie od zmlúv je oprávnené. „Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku,“ uvádza Gažík.

SR premiér Fico ministerstvá návšteva MK Šimkovičová BAX Čítajte aj Strašidelná rétorika Šimkovičovej: Slovenská a žiadna iná. Nebudeme tolerovať miešanie iných kultúr

Aktualizácia: O vyjadrenie sme požiadali obidvoch operátorov. „Aktuálne vyhodnocujeme situáciu a škody, ktoré takéto vyjadrenie obchodného partnera môžu spôsobovať. Naša spoločnosť bola vždy na špičke pri navrhovaní riešení, ktoré spôsobovali a spôsobujú rozvoj trhu retransmisie, z ktorých následne profitujú všetci účastníci vrátane vysielateľov,“ uviedol pre Mediaklik Vlastimil Lakatoš zo spoločnosti Antik Telecom. Operátor DSI Data zatiaľ na naše otázky neodpovedal.

Rovnaká situácia aj pred letom

Koncom júna tohto roka Markíza oznámila, že vypovedáva zmluvu s operátorom UPC. Ak by nedošlo k dohode, tak od 1. júla by si diváci nenašli v ponuke programy z portfólia Markíza Group. UPC by tak stratil právo distribuovať televízne stanice Markízy a 134-tisíc domácností by okrem hlavnej televízie Markíza prišlo aj o menšie stanice Doma a Dajto. Zaujímavosťou je fakt, že po viac ako roku UPC neponúkala svojím zákazníkom Markízu Krimi.

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte aj Televízne presuny pokračujú: Kam smeruje Slovákmi milovaná vianočná klasika?

Podľa UPC išlo o bezprecedentný nátlak, televízia odmieta, že by neúmerne navyšovala poplatky za svoje stanice. Operátor tvrdil, že ponúka transparentné a férové podmienky všetkým operátorom na trhu bez rozdielu a z viac ako 120 prevádzko­vateľov na trhu je UPC jediným, ktorý neprijal ponuku.

„Prijatie požiadavky Markízy o 35 % medziročné zvýšenie platieb za jej stanice by znamenalo výrazné zvýšenie cien pre zákazníkov, čomu sa snažíme zabrániť,“ skonštatoval vtedy hovorca UPC Jaroslav Kolár.

penta real estate, chalupkova Čítajte aj Na jednej z najprestížnejších lokalít Bratislavy vyrastú byty. Doplnia ich obchody, verejné priestory a zeleň

Obe strany však neustále deklarovali snahu rokovať. Išlo im už doslova o hodiny, k dohode došlo len doslova len pár hodín pred vypršaním ultimáta. Napokon si diváci mohli vydýchnuť. Stanice Markíza, Dajto a Doma tak aj naďalej zostali v ponuke operátora UPC a pribudla k nim aj Markíza Krimi.

© Autorské práva vyhradené

29 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #vypnutie Markízy