Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Hľadanie najhoršieho slovenského seriálu pokračuje: Tieto hity sa vyhli veľkej hanbe

Po roku sa vracia obľúbená čitateľská anketa. Počas júla čitatelia budú voliť najhorší slovenský seriál uplynulej televíznej sezóny 2022/2023.

08.07.2023 06:00
debata (1)

Začína sa druhé kolo! V hre je 13 seriálov. Rovnako ako minulé roky, tak aj tento rok sa najhorší seriál sezóny bude hľadať počas štyroch kôl.

foundation, Čítajte aj Seriálový júl: Návrat vizuálne úchvatného hitu a pokračovanie desivého príbehu

Prvé kolo sa konalo od 1. júla do 7. júla. Na jeho konci vypadli z rebríčka až štyri seriály. Tieto seriály si môžu teda vydýchnuť – Klamstvo, Druhá šanca, Pán profesor a Kriminálka Kraj.

Na telo, Eduard Heger, Peter Pellegrini Čítajte aj Predbehol Pellegriniho aj Hegera: Televízne politické diskusie majú nového lídra

Druhé kolo sa začne 8. júla s deviatimi bojovníkmi a skončí sa 14. júla. Na jeho konci zostane šesť najhorších seriálov, ktoré postúpia do tretieho kola. To vypukne 15. júla a potrvá do 21. júla. Do štvrtého kola „postúpi“ najhoršia trojka slovenských seriálov sezóny. Z tejto trojice si čitatelia vyberú „víťaza“, a to v čase od 22. júla do 28. júla.

markíza, tv markíza, Čítajte aj Diváci si môžu vydýchnuť: Markíza sa dohodla s UPC, čaká ich ďalšie prekvapenie

Túto sezónu sa do boja o (ne)priazeň divákov nezapojila verejnoprávna RTVS, ktorá neodvysielala ani jeden vlastný pôvodný seriál.

Vydrica Čítajte aj Hlavnému mestu pribudne nová atrakcia. Po rokoch plánov bude mať výťah na Bratislavský hrad

Veľké vyhodnotenie sa čitatelia dozvedia 26. augusta spolu s anketou o najlepší slovenský seriál sezóny, ktorá prebehne počas augusta.

Čitatelia v ankete hlasujú za NAJHORŠÍ slovenský seriál sezóny.

Planetárium Čítajte aj Je definitívne rozhodnuté: Bratislava odmietla planetárium, PKO zaniklo bez náhrady

1. Chatári – 1. séria – TV Markíza

Chatári bol oddychový seriál pre celú rodinu, plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií. Natáčal sa podľa úspešnej českej predlohy s názvom Osada z pera jedného z najúspešnejších tamojších scenáristov Petra Kolečka.

2. Výnimočná Nikol – 1. séria – TV Markíza

V prvej sérii prijala svojská upratovačka s neuveriteľne vysokým IQ 160 Nikol Tichá (Táňa Pauhofová) ponuku, aby ako konzultantka na kriminálnom oddelení spolu s kapitánom Adamom Kadlecom (Kamil Mikulčík) a jeho tímom s osobitosťou sebe vlastnou rozpletala komplikované prípady vrážd. Aj v novej sezóne bude táto nesúrodá dvojica v každej časti riešiť nový zločin a snažiť sa chytiť iného prešpekulovaného páchateľa. Na scéne sa navyše objaví nová vyšetrovateľka, ktorá si vezme na mušku samotnú Nikol.

3. Mama na prenájom – 1. séria – TV Markíza

Markíza priniesla jar 2023 nový romanticko-komediálny denný seriál, ktorý v pracovné podvečery vystriedal niekoľkoročný divácky hit Oteckovia. Vzniká v internej produkcii na základe námetu úspešného tureckého seriálu Moja sladká lož (Benim Tatlı Yalanım resp. My Sweet Lie).

4. Dunaj, k vašim službám – 1. + 2. séria – TV Markíza

Na jar 2023 spustila Markíza svoj úplne prvý výpravný dobový seriál. Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať.

5. Nemocnica – 7. séria – TV JOJ

Nemocnica stále je najsledovanejší seriál Jojky, hoci po príchode Dunaja čísla išli nadol. Aj napriek tomu lekárska dráma dokazuje nemožné. Stále láka približne 400-tisíc divákov, ktorí sú zvedaví na spletité osudy lekárov a pacientov.

6. Hranica – 2. séria – TV JOJ

Pašeráci z obce Krivé robili spoločnosť svojim divákom celú sezónu! A všetko nasvedčuje tomu, že sa na tom nič nezmení ani po letných prázdninách. Televízia JOJ stále pokračuje v nakrúcaní nových príbehov. V obmedzenom režime sa seriál objaví na obrazovkách aj počas letných prázdnin.

7. Iveta – 1. séria – TV JOJ

Žáner ani hlavná hrdinka tohto originálneho seriálu sa jednoducho nedá zaškatuľkovať. V prostredí plnom slovenských reálií rozpovedala svoj príbeh Iveta, mladé dievča tmavej pleti, ktoré chce byť úplne iné ako všetci ostatní. Kráska z Trebišova sa medzi svojimi cíti ako ryba vo vode a z rodného mesta by nikdy neodišla, nebyť nečakanej návštevy, vďaka ktorej objaví úplne nový svet.

8. Einstein – miniséria – TV JOJ

Filip (Juraj Loj), utajený údajný pra-pravnuk slávneho Alberta Einsteina, je sám uznávaným géniom a najmladším profesorom teoretickej fyziky na univerzite. Brilantnému vedcovi však kvôli smrteľnej dedičnej chorobe zostáva už len niekoľko rokov života, ktoré chce naplno využiť. Na to, aby mohol čo najviac pracovať, však užíva rôzne nelegálne stimulanty. A aby neskončil vo väzení za porušenie zákona o omamných látkach, môže si so svojou genialitou trest odpracovať ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky (Ivana Kubačková), ktorej pomáha pri vyšetrovaní prípadov vrážd.

9. Tomáš a Diana – 1. séria – TV JOJ

Netradičný formát nového seriálu ukazuje konfliktné situácie obyčajného páru s nadhľadom, láskavosťou a humorom. Krátke úseky zo života dvojice v zrelom veku dajú divákom možnosť oddýchnuť si, zasmiať sa, a zároveň ponúknu návod, ako s láskou riešiť problémy každodenného súžitia dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli ísť spolu životom.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #TV Markíza #televízna sezóna 2022/2023