Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľká seriálová novinka! Markíza na jeseň predstaví netradičný kúsok, ktorý tu doteraz nebol

Markíza nenecháva nič na náhodu a do novej televíznej sezóny si pripravila horúcu seriálovú novinku s jednou najobľúbenejších slovenských herečiek v hlavnej úlohe.

10.08.2022 06:00
výnimočná nikol, Foto:
Nový seriál Výnimočná Nikol je súčasťou jesennej ponuky televízie Markíza.
debata
hbo max, hbo, Čítajte aj Obrovské televízne zmeny: HBO Max končí! Nahradí ho "iná" streamovacia služba

Už počas nadchádzajúcej jesene sa na televíznych obrazovkách Markízy objaví nový kriminálno-komediálny seriál Výnimočná Nikol. Pripojí sa tak k Pánovi profesorovi, Druhej šanci a Chatárom.

V hlavnej úlohe nového 8-dielneho seriálu sa divákom predstaví Táňa Pauhofová, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najobsadzovanejšie slovenské filmové a divadelné herečky.

„Dostala som možnosť obrovskej hereckej výzvy, zároveň ma lákal formát – osem častí, poctivé remeslo na všetkých frontoch a u nás nie opozeraný žáner. A čerešničkou na torte bolo angažovanie režisérky Marty Ferencovej, ktorá má moju plnú dôveru,“ pochvaľuje si Táňa Pauhofová.

markíza, Čítajte aj Jeseň na Markíze: Po ťažkej sezóne predstavuje program plný najsilnejších premiér

V seriáli stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane netradičnou posilou slovenskej polície?

„Dúfam, že si diváci Nikol zamilujú rovnako, ako ja. Aj keď je divá, niekedy až neznesiteľná, drzá, tvrdá, svojská, absolútne vybočujúca z priemeru a normálu, každému lezie na nervy. Život ju oplieskal, obdaril brutálnym IQ a sama to má so sebou pomerne ťažké. Ale zariadila sa, bojuje, je odvážna, vnútri citlivá a empatická, vyzerá ako kolotočiar – ale je vlastne úplne perfektná,“ zhodnotila Táňa Pauhofová.

Jakub Zitron Ťapák Čítajte rozhovor Jakub Zitron Ťapák: Nemám žiadnu hranicu, o čom sa môže a nemôže vtipkovať

Pauhofovej hereckým partnerom bude Kamil Mikulčík, predstaviteľ vyšetrovateľa Adama Kadleca. Diváci sa však môžu tešiť aj na Michaelu Majerníkovú, Pavla Šimuna, či Dominiku Morávkovú. Zvučné herecké mená sa objavia aj vo vedľajších úlohách.

ellen pompeo, greys anatomy, klinika grace, Čítajte aj Poriadny šok! Najsledovanejšiu lekársku drámu sveta opúšťa hlavná postava

„Som rada, že vďaka tejto seriálovej novinke Markíza rozširuje svoju žánrovú ponuku o komediálny kriminálny seriál, ktorý v domovskom Francúzsku zožal obrovský úspech. Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť. Markíza tak opäť potvrdzuje, že ako televízny líder určuje trendy a prináša špičkové prémiové seriály, ktoré sú najsledovanejšie na trhu práve vďaka silným príbehom a kvalitnému prevedeniu. Výnimočná Nikol sa zaraďuje presne medzi takéto projekty,“ doplnila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Výnimočná Nikol je slovenskou adaptáciou mimoriadne úspešného francúzskeho seriálu HPI – Haut Potentiel Intellectuel. Pod palcom ju má skúsený tím produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE, ktorý má na konte filmové hity Všetko alebo nič, Príliš osobná známosť, či V lete ti poviem, ako sa mám. Kreatívnou producentkou a scenáristkou je aj v tomto prípade známa autorka knižných bestsellerov Evita Twardzik.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Táňa Pauhofová #TV Markíza #televízna sezóna 2022/2023 #seriál Výnimočná Nikol