Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Slováci sa vo veľkom nahrnuli do kina! Dôvod filmového zážitku poriadne prekvapí...

...slovenské publikum objavilo čaro strachu. Najnovší horor trhá rekordy.

29.04.2023 06:00
Evil Dead Foto:
Slovenským kinám kraľuje nečakaná snímka. Kiná zažívajú nával, diváci sledujú horor Evil Dead: Vzostup zla.
debata (2)
nakupovanie Čítajte aj Pamätáte sa na skrachované Hypernovy? Ožijú pod novou značkou. Tešiť sa môžu tieto mestá, Bratislava má smolu

Nadšené ohlasy z prvých premietaní naznačovali, že tento film môže mať úspech. Málokto však čakal, že z trónu zosadí animovaný megahit Super Mario Bros. vo filme. Hororová snímka Evil Dead: Vzostup zla „posadla“ slovenské kiná a vo svojom premiérovom víkende sa stala jednotkou v návštevnosti, keď ju videlo 11 998 divákov a diváčok a spolu s predpremiérovými uvedeniami je ich počet už 12 776!

Cinema City VIP Čítajte aj Bratislava získa svoj prvý megaplex: Návšteva kina vstupuje do novej éry zážitkov

Film žne úspechy aj v zahraničí, kde prekonal väčšinu očakávaní. V domácich Spojených štátoch amerických sa mu podarilo počas premiérového víkendu zarobiť viac ako 23 500 000 dolárov, ďalších 16 800 000 dolárov si na svoje konto pripisuje zo zvyšku sveta a všetko nasvedčuje tomu, že sa hororový žáner zažíva zlaté časy.

dezoláti, Čítajte aj Takto dopadla Markíza so škandalóznou reportážou: Dohra pre „Dezolátov v uliciach“

Filmy pôvodnej série Evil Dead majú kultový status a práve Evil Dead: Vzostup zla môže byť snímkou, ktorá tento kult prinesie ďalšej fanúšikovskej generácii. Rozpráva príbeh s novými postavami, využíva však pritom však všetky „ingrediencie“, ktoré stoja za úspechom pôvodných filmov – nekompromisnú brutalitu, poriadne temnú atmosféru a občas na publikum požmurkávajúci čierno-čierny humor.

Pravidlá mojej ženy Čítajte aj Katastrofálna sledovanosť: Takto si RTVS zdecimovala novú reláciu za pár týždňov

Ďalšie týždne ukážu, či sa filmu podarí udržať na vysokých priečkach návštevnosti a či (alebo skôr kedy) sa vďaka tomu dočká pokračovania. V aktuálnom príbehu sa rodinné stretnutie dvoch sestier po rokoch stane dejiskom neskutočných hrôz, keď jednu z nich ovládne staroveký démon. Trojica jej detí musí spoločne so svojou mladou tetou bojovať o prežitie a boj proti nadprirodzenému smrteľnému zlu rozhodne nebude jednoduchý.

mary bartalos, mária bartalos, mary, Čítajte aj Bývalá herečka z najsledovanejších seriálov šokovala: Láska ľudí rovnakého pohlavia nie je od Boha, väčšina sa podriaďuje diablovi

Jednou z vyzdvihovaných kvalít filmu Evil Dead: Vzostup zla sú herecké výkony. Herečka Alyssa Sutherland, ktorú môže aj slovenské publikum poznať zo seriálu Vikingovia či komédie Diabol nosí Pradu, je často označovaná za novú hororovú ikonu. „Na túto rolu som hrdá tak, ako zrejme na nič iné,“ hovorí herečka, ktorá stvárňuje posadnutú mamičku. Vôbec sa pritom nesťažuje, že kvôli maskám a make-upu musela stráviť každý deň hodiny v maskérni. „Som tak trochu masochistka,“ smeje sa sympatická Austrálčanka a dodáva, že vďaka nakrúcaniu sa stala fanúšičkou hororových filmov, ktorou predtým nebola.

Snímku, ktorej tvorcovia sa netaja tým, že spotrebovali počas nakrúcania 6 500 litrov filmovej krvi. Valí sa z výťahov aj z množstva otvorených rán, ale najmä z plátna – vďaka intenzite, ktorou Evil Dead: Vzostup zla na svojich divákov a diváčky pôsobí.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Evil Dead: Vzostup zla