Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prezidentské voľby 2024: Televízny maratón aj virtuálna realita pred palácom. Boj o hlavu štátu budú podrobne sledovať i české televízie

Slovensko čakajú už druhé zásadné voľby za niekoľko mesiacov, televízie ich budú mapovať počas celého dňa aj noci.

23.03.2024 00:00
Prezident 2024 Volebna noc vizual Foto:
debata (1)
Voľby24 / Prezidentské voľby / Čítajte viac Slováci si volili prezidenta. Okrsky hlásia pokojný priebeh, moratórium sa natiahlo o 30 minút

V sobotu 23. marca 2024 si budú Slováci voliť nástupcu prezidentky Zuzany Čaputovej. Aj tentoraz pôjde o dramatický súboj až do sčítania posledného hlasu. Postúpi do druhého kola dvojica favoritov Peter Pellegrini a Ivan Korčok, alebo niektorý z ich vyzývateľov?

Televízie budú vo svojom vysielaní sledovať volebné dianie v sobotu počas celého dňa a noci, v nedeľu prinesú od skorého rána povolebné spravodajstvo s výsledkami volieb. Kompletným servisom bude voľby pokrývať aj česká CNN Prima NEWS, ktorá prinesie aj rozhovory s exprezidentmi Andrejom Kiskom a Václavom Klausom.

Prezidenti Slovenskej republiky:

 • 1993 – Michal Kováč (voľba v parlamente)
 • 1999 – Rudolf Šuster (protikandidát Vladimír Mečiar)
 • 2004 – Ivan Gašparovič (protikandidát Vladimír Mečiar)
 • 2009 – Ivan Gašparovič (protikandidátka Iveta Radičová)
 • 2014 – Andrej Kiska (protikandidát Robert Fico)
 • 2019 – Zuzana Čaputová (protikandidát Maroš Šefčovič)
fico, šimečka Čítajte aj Prikláňa sa televízne spravodajstvo k opozícii alebo skôr k vláde? Dáta ukázali, čo je zdrojom polarizácie spoločnosti

RTVS: Špeciálne celodenné spravodajstvo

Verejnoprávna televízia prinesie pravidelný spravodajský servis vo vysielaní RTVS :24 a v spravodajských blokoch na Jednotke. Nebudú chýbať živé vstupy z volebných miestností a naživo brífingy členov Štátnej komisie pre voľby o ich priebehu. Informačný servis prinesie aj Rádio Slovensko a Rádio Regina.

Volebná noc odštartuje o 21:40 hod. na Jednotke a RTVS :24. Divákom ponúkne priebežné výsledky volieb, živé vstupy redaktorov z volebných centrál, naživo tlačové konferencie jednotlivých kandidátov, ako aj analýzy a komentáre odborníkov. Moderátori Barbora Bodáková a Vlado Lichvár v štúdiu privítajú analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča a politológov Erika Láštica a Miroslava Řádeka. Po zatvorení všetkých volebných miestností RTVS prinesie exkluzívny volebný model agentúry MEDIAN SK o pravdepodobnom zisku kandidátov vo voľbách.

V nedeľu odštartuje povolebné vysielanie na spravodajskom okruhu RTVS :24 už o 7:00 hod., prinesie výsledky prvého kola volieb prezidenta SR a reportáže z volebnej noci. Pokračovať bude o 8:00 hod. reláciou Volebné ráno s viacerými hosťami.

Do povolebného vydania relácie O 5 minút 12 prídu minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) a poslanci Roman Michelko (SNS), Martin Dubéci (PS) a Michal Šipoš (hnutie Slovensko). Moderátorka Marta Jančkárová s nimi bude hovoriť o voľbách prezidenta SR.

nový ident RTVS Čítajte aj RTVS sa prezliekla do nového šatu: Mení vizuálny štýl Jednotky, zmena nastáva v čase turbulentných zmien

TV Markíza: Päťhodinový maratón a virtuálna realita pred palácom

Volebná noc na Markíze odštartuje v sobotu o 20:30 hod. priamym prenosom mimoriadnej relácie s názvom Prezident 2024: Volebná noc. Moderátor Michal Kovačič privíta v štúdiu Televíznych novín politického komentátora Mariána Leška a riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky volieb.

Z druhého štúdia bude do vysielania vstupovať redaktor Adel Ghannam, ktorý bude prezentovať priebežné výsledky volieb prostredníctvom špeciálnej mapy Slovenska, ktorá sa bude zafarbovať podľa toho, kto v danom okrese vyhráva. Aktuálne informácie a prvé reakcie prezidentských kandidátov bude televízia naživo prinášať z volebných centrál. Priamo pred Prezidentským palácom bude moderátorka Zuzana Čimová.

Moderátormi relácie Prezident 2024: Volebná noc... Foto: TV Markíza
Zuzana Čimová, Michal Kovačič, Adel Ghannam Moderátormi relácie Prezident 2024: Volebná noc budú Michal Kovačič, Zuzana Čimová a Adel Ghannam.

Televízia prinesie päťhodinový televízny maratón. „Volebnú noc zatraktívnime viacerými zaujímavými obsahovými novinkami, ktoré budú mať na Slovensku úplnú premiéru,“ uviedol Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza.

Počas volebnej noci budú prvý raz v slovenskej histórii odprezentované výsledky volieb prostredníctvom prepojenia virtuálnej reality a real-time 3D grafiky so skutočným vonkajším priestorom pred Prezidentským palácom.

V nedeľu o 9:55 hod. odvysiela Markíza ďalšiu mimoriadnu reláciu s názvom Prezident 2024: Víťazi volieb, ktorú bude moderovať Zuzana Čimová. Voľbám a ich výsledkom sa bude venovať aj špeciálne povolebné vydanie politickej diskusie Na telo s poslancami štyroch parlamentných strán – Samuelom Migaľom (Hlas-SD), Rudolfom Huliakom (SNS), Janou Bittó Cigánikovou (SaS) a Martinou Holečkovou (KDH). Moderuje Michal Kovačič. Voľbám sa budú venovať aj večerné Televízne noviny a nepretržite tiež spravodajský portál TVnoviny.sk.

TV Markíza, Záhorská Bystrica Čítajte aj V Markíze vznikli odbory, na ich čele sú známe tváre. „Chceme zachovať úroveň spravodajstva,“ tvrdia

JOJka: Nonstop volebné štúdio

TV JOJ a spravodajská televízia JOJ 24 bude v sobotu mapovať dianie nielen v Bratislave, ale aj v regiónoch. Prihlási sa naživo z rôznych miest Slovenska s informáciami o priebehu volieb, ale aj s prieskumami a ďalšími dôležitými správami.

Sobotňajšie volebné štúdio bude JOJ 24 vysielať nonstop 24 hodín. Po prvom kole prezidentských volieb ponúknu v utorok 2. apríla o 20:40 televízie JOJ a JOJ 24 diskusiu s dvoma kandidátmi v druhom kole na prezidenta. V štúdiu ich privíta moderátorka Jana Krescanko Dibáková.

Volebná noc na ta3

Prezidentský špeciál na ta3 budú moderovať... Foto: TA3
Prezidenstké voľby, ta2, Bielik Prezidentský špeciál na ta3 budú moderovať Diana Štrusová a Peter Bielik.

Podrobne sledovať priebeh a výsledky prvého kola prezidentských volieb bude aj spravodajská televízia ta3. Prezidentský špeciál odštartuje v sobotu o 21:45 hod. Vo volebnom štúdiu privítajú moderátori Diana Štrusová a Peter Bielik politológa, analytikov aj marketingového stratéga. Nálady v centrálach kandidátov budú sledovať redaktori.

Volebné vysielanie bude pokračovať v nedeľu od 9:00 hod. Hosťami diskusnej relácie V politike budú od 11:00 hod. minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a predseda SaS Branislav Gröhling, moderuje Richard Dírer. Všetky dôležité informácie vrátane aktuálnych prieskumov, profilov kandidátov a všeobecných informácií pre voličov sú dostupné aj na webe ta3.com v kategórii Prezidentské voľby 2024.

Česko-slovenský pohľad na voľby

Slovenské prezidentské voľby bude podrobne... Foto: CNN Prima NEWS
CNN Prima NEWS, prezidentské voľby Slovenské prezidentské voľby bude podrobne mapovať aj CNN Prima NEWS.

Prezidentské voľby pokryje kompletným servisom aj česká CNN Prima NEWS. Špeciálne vysielanie odštartuje v sobotu 23. marca o 20:00 hod. a bude pokračovať celú noc vrátane živých vstupov z volebných štábov, priebežných výsledkov, dátových analýz aj komentárov expertov z volebného štúdia.

Hneď v úvode rozhovory so slovenským exprezidentom Andrejom Kiskom a bývalým českým prezidentom Václavom Klausom. Divákov volebnou nocou bude sprevádzať pätica moderátorov v zložení Terezie Tománková, Libor Bouček, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Barbora Zlatohlávková.

ČR SR politika premiér Fico návšteva prvá Čítajte aj „Fico koketuje so zločineckým režimom,“ píšu českí novinári. Naši „bratia“ sa s nami mentálne rozišli

„Pre našich susedov sú to už druhé zásadné voľby za niekoľko mesiacov, navyše v čase, keď vzťahy medzi českou a slovenskou vládou nie sú práve ideálne. Preto chceme divákom ponúknuť výsledky volebného súboja naživo, minútu po minúte, až do sčítania posledného hlasu, vrátane detailných analýz s komentármi expertov k tomu, ako sa v súvislosti s výsledkami volieb môžu ďalej vyvíjať česko-slovenské vzťahy a smerovanie Slovenska,“ hovorí šéfredaktor spravodajstva a publicistiky CNN Prima NEWS Tomáš Vojáček.

Priamo na Slovensku potom bude mať CNN Prima NEWS štyri štáby s reportérmi. Slovenská volebná noc potrvá až do sčítania všetkých hlasov. V nedeľu ráno bude pokračovať špeciálnym vydaním programu Nový deň o 6:00 hod.

Voľba prezidenta Slovenskej republiky:

 • Prezidenta si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na obdobie piatich rokov. O post hlavy štátu chce zabojovať deväť kandidátov.
 • Prvé kolo volieb bude v sobotu 23. marca, volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Prípadné druhé kolo volieb bude v sobotu 6. apríla.
 • Právo voliť prezidenta SR majú občania, ktorí majú právo voliť do Národnej rady SR, čo je približne 4,33 milióna občanov SR.
 • Za prezidenta je zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov. V prvom kole to znamená viac ako polovicu všetkých oprávnených voličov, nielen viac ako polovicu platných hlasov zúčastnených voličov.
 • Ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden kandidát potrebnú väčšinu, koná sa druhé kolo, do druhého postupujú dvaja kandidáti, ktorí získali v prvom kole najvyšší počet hlasov. Víťazom je kandidát, ktorý získa viac hlasov.
 • Tá istá osoba môže byť zvolená za prezidenta najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #TV JOJ #TV Markíza #CNN Prima News #TV TA3 #politické relácie #prezidentské voľby 2024