Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľký prehľad: Iveta alebo Dunaj? Tanec alebo pečenie? Favoritom divákov boli v tomto roku tieto programy

Veľký prehľad najsledovanejších programov roka v slovenských televíziách.

21.12.2023 00:00
collage Foto:
debata

Hoci sa ešte rok 2023 neskončil, pozreli sme sa na rebríček najsledovanejších programov roka, kým popredné miesta neobsadia Tri oriešky pre Popolušku, vianočná klasika a silvestrovská zábava.

Polícia Hvar Čítajte aj Seriálová hviezda Jojky sa predstaví v novom projekte Markízy. A takto vyzerá výsledok...

Najviac divákov mal hokej

Tohtoročnému rebríčku top programov roka opäť dominuje hokejový šampionát, ktorý sa tento rok konal vo Fínsku a Lotyšsku. Hokejový ošiaľ vypukol 12. mája a nového majstra sveta, ktorým sa stali hokejisti Kanady, sme spoznali 28. mája. K najsledovanejším programom patrili zápasy našej reprezentácie.

Rekordom šampionátu bolo 919-tisíc divákov pri zápase Slovenska so Švajčiarskom, druhým najsledovanejším bol duel našich reprezentantov s Kazachstanom, ktorý sledovalo v priemere 826-tisíc divákov. Viac ako 800-tisíc divákov mal ešte zápas Slovenska s Lotyšskom (v priemere 806-tisíc divákov).

Šampionát vysielala RTVS na svojej stanici Šport, kde si pri všetkých zápasoch našich reprezentantov pripísala vysoký, viac ako 40 percentný podiel na trhu. Budúci rok sa hokejové majstrovstvá sťahujú na obrazovku komerčnej televízie. Výhradné práva na najbližších päť rokov, od roku 2024 až do roku 2028, získala skupina JOJ. Šampionát, ktorý bude budúci rok v susednej Českej republike, bude vysielať na svojej stanici JOJ Šport, prípadne TV JOJ.

Hannah Waddingham Čítajte aj Ďalšia vianočná reklama spustila smršť kritiky. Ľuďom neprišla vtipná, ale urážajúca podstatu Vianoc

TOP programy televízie JOJ

Spomedzi nespravodajských programov pritiahol k obrazovkám najviac divákov seriál Iveta, ktorý uviedla televízia JOJ hneď na začiatku roka. Pripísala si s ním fenomenálny úspech a stal sa najúspešnejším seriálom v histórii Jojky. V rebríčku najsledovanejších nespravodajských programov Jojky obsadilo osem epizód seriálu bezkonkurenčne tie najvyššie pozície.

Na prvú epizódu Ivety bolo zvedavých neuveriteľných takmer 800-tisíc divákov. Hoci ich počet neskôr klesol, tento seriál je jediným nespravodajským programom Jojky, ktorý v roku 2023 pritiahol k jej obrazovkám viac ako pol milióna divákov. Jojka už nakrútila aj druhú sériu, ktorú odvysiela budúci rok.

Do rebríčka desiatich najsledovanejších programov Jojky sa tento rok ešte zapísala prvá epizóda seriálu Einstein a Veľkonočné Inkognito s hosťom Danom Danglom.

disney+ Čítajte aj Vianočné prekvapenia od Disney+: Prinášame vám tipy, čo si počas sviatkov zapnúť

Top programy televízie Markíza

Televízia Markíza obsadila najvyššie priečky rebríčka svojich najsledovanejších programov roka s jarnou šou Let's Dance a jesennou sériou dobového seriálu Dunaj, k vašim službám. Obidva programy doslova „zahltili“ rebríček top programov aj na ďalších priečkach.

Do top desiatky sa zapísala aj predvolebná diskusia Voľby 2023 či nedeľná politická relácia Na telo, ktorá s viacerými vydaniami pritiahla k obrazovkám viac ako pol milióna divákov. Viac ako pol milióna divákov aj prvá epizóda seriálu Klamstvo.

Vianoce na Voyo vizuál Čítajte aj Vyberte si sviatočný program podľa svojej chuti: Vianoce plné noviniek aj obľúbených klasík sú pripravené na Voyo

Top programy RTVS

Rebríček top 10 nespravodajských programov RTVS obsadilo Pečie celé Slovensko, ktoré na jeseň opäť ovládlo nedeľné večery. Finále bolo najsledovanejším spomedzi všetkých – nespravodajských aj spravodajských – programov Jednotky, pozrelo si ho 587-tisíc divákov.

Viac ako pol milióna divákov malo okrem sladkej šou už len jedno vydanie Záhad tela. K tejto hranici sa priblížila aj nedeľná politická diskusia 0 5 minút 12, ktorej tohtoročným maximom bolo 497-tisíc divákov pri prvom povolebnom vydaní 1. októbra, kde boli hosťami víťazi predčasných parlamentných volieb, ktoré sa konali 30. septembra.

politické diskusie Čítajte aj Predbehol Pellegriniho, Danka aj Fica. Opozičný politik bol najpozývanejším hosťom televíznych politických diskusií

Top spravodajské programy

Najsledovanejším spravodajským programom tohto roka boli Televízne noviny odvysielané na Markíze 8. januára. Pozrelo si ich 587-tisíc divákov. Hlavná spravodajská relácia televízie Joj Noviny mala najviac divákov v rovnaký deň, keď k svojim obrazovkám pritiahla 571-tisíc divákov. Spravodajské relácie RTVS sa do rebríčka nezapísali, nedostali sa ani do rebríčka top päťsto najsledovanejších programov všetkých televízií.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #TV JOJ #TV Markíza #sledovanosť TV #rok 2023