Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Talent, Pečenie alebo Let's Dance? Ktorá šou mala najviac divákov? Najúspešnejšou bola tento rok...

Každá televízia priniesla v tomto roku výpravnú šou. Na jar sa na obrazovkách tancovalo, na jeseň sa proti sebe postavili talentová a sladká šou.

11.12.2023 11:35
collage Foto:
Zľava: Česko Slovensko má talent, Pečie celé Slovensko, Let's Dance
debata

Každá z veľkých slovenských televízií priniesla tento rok na obrazovky výpravnú zábavnú šou. Na jar uviedla televízia Markíza Let's Dance a na jeseň sa proti sebe postavili Česko Slovensko má talent a Pečie celé Slovensko, ktoré vysielali televízia Joj a Jednotka RTVS. Obidve vyvrcholili v nedeľu 10. decembra veľkolepými finále.

mama na prenájom, Čítajte aj Vianočné seriálové prekvapenia sa nekončia: Markíza ponúkne divákom toto...

Talent v silnej konkurencii

Televízia Joj odštartovala šou Česko Slovensko má talent na začiatku septembra a nasadila ju na nedeľné večery. Od októbra sa musela popasovať so silnou konkurenciou sladkej šou verejnoprávnej televízie, čo pocítila na úbytku divákov.

Talentová šou odštartovala s 396-tisíc divákmi v univerzálnej cieľovej skupine divákov vo veku nad 12 rokov. Finále sledovalo 355-tisíc divákov, víťazkou 11. série sa stala operná speváčka Anna Slížová. V priemere si 15 odvysielaných epizód pozrelo 349-tisíc divákov, ďalších 28-tisíc si šou pozrelo v trojdňovej oneskorenej sledovanosti. Štyristotisícovú hranicu šou prekonala len raz, pri poslednej septembrovej epizóde.

V obchodnej cieľovej skupine 12–54 si talentová šou pripísala priemerný trhový podiel 19,0 %, pričom rekordnom bolo 23,6 % pri tretej epizóde odvysielanej v septembri.

Perinbaba, Čítajte aj Vianoce na Markíze: Rozlúčka s Perinbabou, nová podoba Štedrého večera a to nie je všetko!

Najúspešnejší program RTVS

Jednotka RTVS uviedla na začiatku októbra tretiu sériu svojho najúspešnejšieho programu Pečie celé Slovensko a opäť sa stala víťazom nedeľných večerov. Pri štarte si však nezvykle pripísala najnižší počet divákov z celej sezóny, keď bolo na nových súťažiacich zvedavých „len“ 380-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+.

S ďalšími epizódami už diváci pribúdali a šou sa bez problémov držala vysoko nad hranicou 400-tisíc. So štyrmi epizódami prekonala aj pol miliónovú hranicu, pričom rekord si pripísalo finále s 587-tisíc divákmi pri obrazovke Jednotky.

V priemere si jedenásť súťažných epizód pozrelo 485-tisíc divákov, ďalších 25-tisíc si šou pozrelo v trojdňovej oneskorenej sledovanosti. V obchodnej cieľovej skupine 12–54 si sladká šou pripísala priemerný trhový podiel 22,6 %, pričom rekordnom bolo 27,8 % pri finálovej epizóde.

Víťazkou tretej série šou sa stala Timea Strnálová. Diváci sa môžu tešiť ešte na celebritný špiciál, ktorý Jednotka RTVS prinesie v nedeľu 17. decembra.

pelíšky, Čítajte aj Vianoce na Jojke: Presun kultovej komédie z Markízy a klasiky, ktoré diváci milujú

Najviac divákov malo Let's Dance

Najúspešnejšou ťažiskovou šou roka sa však, rovnako ako minulý rok, stala tanečná súťaž Let's Dance. Tanečná šou sa vrátila na obrazovky Markízy na jar po ročnej prestávke a opäť si na konto pripísala úspešnú sezónu. Ako jediná z veľkých šou pritiahla viac ako 600-tisíc divákov v univerzálnom publiku a v obchodnej cieľovej skupine mladších divákov rovnako ako jediná prekročila 30 % podiel na trhu.

Ôsmu sériu, v ktorej zvíťazili Jana Kovalčiková a Vilém Šír, uvádzala televízia Markíza od marca do mája. Najviac divákov, až 605-tisíc, pritiahla k obrazovkám prvá epizóda. V priemere si desať priamych prenosov pozrelo 523-tisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine 12+ a ďalších 51-tisíc si šou pozrelo v trojdňovej oneskorenej sledovanosti. V obchodnej cieľovej skupine 12–54 si Let's Dance rovnako pripísalo vysoký priemerný trhový podiel 28,9 %, pričom až tri priame prenosy prekročili hranicu 30 %. Rekordnom bolo 35,0 % pri prvej epizóde.

Všetky tri výpravné šou sa vrátia na obrazovky aj v budúcom roku. Na jar sa diváci môžu tešiť na novú sezónu Let's Dance a na jeseň opäť na Pečie celé Slovensko a Česko Slovensko má talent.

Tri zlaté dukáty Čítajte aj Tri zlaté dukáty majú blízko k Perinbabe aj Popoluške, hovorí Čengel Solčanská o novej vianočnej rozprávke

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Česko Slovensko má talent #Let's Dance #Pečie celé Slovensko