Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Najväčšie seriálové prekvapenie Jojky: Toto bolo naozaj výborné, hoci Slováci sa otočili chrbtom

Televízia JOJ v roku 2023, po niekoľkých odkladoch, odvysielala temnú kriminálnu minisériu Prokurátorka.

30.12.2023 06:00
prokurátorka, mauréry, Foto:
Záber z jojkárskeho seriálu Prokurátorka.
debata

Jednoznačným diváckym smoliarom je jojkárska Prokurátorka, ktorá kvalitatívne patrí medzi najvydarenejšie seriálové tituly ostatných rokov na Jojke.

dunaj, Čítajte aj Najväčší seriálový úspech Markízy: Najprv kostrbatý štart, potom ošiaľ. Od tohto sa Slováci nevedia odtrhnúť

Prokurátorka bola špecifický seriálový formát, aký na Slovensku sa ešte nevysielal. Prokurátorka prípady rieši spoločne s políciou, ktorá pracuje pod jej dozorom. Aktívne sa podieľa na vyšetrovaní, koordinuje postup, jednotlivé kroky, taktiku, chodí na miesto činu, zúčastňuje sa vypočúvania svedkov. Jej mottom je, že ak môže maximum vyžadovať sama od seba, môže ho žiadať aj od ostatných. Je prísna a hoci nie je neempatická a má pochopenie pre ľudské slabosti, v práci vyžaduje profesionalitu a je presvedčená o tom, že osobné veci do práce nepatria.

iveta, ferencová, Čítajte aj Najväčší seriálový úspech Jojky: Toto nikto nečakal, že sa stane. Takáto sledovanosť nikdy nebola

Diváci boli na nový seriál zvedaví a prvý týždeň sa stal najsledovanejším nespravodajským programom v univerzálnej aj obchodnej cieľovej skupine. Úvod do seriálu si celkovo pustilo 427-tisíc divákov. V obchodnej cieľovej skupine 12 – 54 to znamenalo sledovanosť 6,3% a podiel na trhu 23,4%.

Klamstvo, Čítajte aj Najväčšie seriálové prekvapenie Markízy: Tento rok zvalcovala miniséria svetovej kvality

Na tretiu epizódu bolo zvedavých 303-tisíc divákov, čo je o 29 % menej, ako mala prvá epizóda, a nasledujúcu štvrtú epizódu si pozrelo 275-tisíc divákov, o 19 % menej, ako pri štarte.

Takto vyzerá jojkársky seriál Prokurátorka Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Záber z jojkárskeho seriálu Prokurátorka.

V cieľovej skupine 12 – 54 piata epizóda uhrala slabý iba 3,5% sledovanosť, s nízkym podielom na trhu – 13,6%. O nič lepšie na tom nebola šiesta časť vysielaná hneď po tej piatej. Táto epizóda v rovnakej cieľovej skupine získala 2,8% sledovanosť s 13,3% podielom na trhu.

tomáš a diana, Čítajte aj Najväčšie seriálové sklamania Jojky: Tento rok má na rováši až dva kúsky. Bez tohto by sa diváci zaobišli

Ďalším častiam už sledovanosť klesla, v priemere si pozrelo šesť septembrových epizód 342-tisíc divákov. V obchodnej cieľovej skupine 12 – 54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti si novinka pripísala priemerný rating 5,2% a trhový podiel na úrovni 20%.

Neskôr počas jesene sa menila schéma vysielania, Jojka upustila od dvojitého nasadenia a seriál ponúkal iba jednu epizódu v druhom večernom pásme, kde sledovanosť dosahovala svoje minimá.

televízia, sledovanie, diaľkový ovládač Čítajte aj Vzácna televízna zmena na Slovensku. Toto čaká divákov na obrazovkách už o pár dní

Prokurátorka aj napriek tomu zaujala temným, minimalistickým a moderným spracovaním, ktorému kraľovala Zuzana Mauréry ako hlavná postava. Seriálu bolo málo čo vyčítať. Veľká škoda, že si k nemu diváci nenašli cestu.

„Vybrať a spracovať reálne kriminálne príbehy z praxe prokurátora je extrémne náročné. Tie, ktoré bolo možné spracovať, sme zaradili do tohtoročnej série šestnástich epizód. Otázka druhej série spočíva v tom, či sa dokážeme scenáristicky popasovať s týmto problémom. Nateraz pokračovanie Prokurátorky neplánujeme,“ uviedla pre Mediaklik marketingová manažérka televízie Joj Miroslava Klempová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Prokurátorka #Vianoce 2023