Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kedy sa na obrazovky vráti Pečie celé Slovensko? Diváci si musia počkať, najprv bude mať premiéru úplne nová šou RTVS

Komerčné televízie do silnej konkurencie postavia osvedčené formáty.

24.08.2023 06:00
Pečie celé Slovensko III Foto:
Treťou sériou šou Pečie celé Slovensko bude divákov opäť sprevádzať moderátorská dvojica Juraj Bača a Milan „Junior“ Zimnýkoval, zručnosti súťažiacich budú opäť hodnotiť porotkyne Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.
debata (2)

Letné prázdniny sa pomaly chýlia ku koncu a televízie pomaly začínajú spúšťať svoje jesenné programové novinky. Ako bude vyzerať víkendová ponuka zábavných šou?

Eurovízia, Slovensko Čítajte aj RTVS chce Slovensko vrátiť na Eurovíziu. Naposledy sme sa súťaže zúčastnili pred desiatkou rokov

V RTVS sa nebude len piecť

Pečie celé Slovensko sa vráti na televízne obrazovky opäť na jeseň, a to už vo svojej tretej sérii. Jedenásť nových súťažných epizód plus jeden Vianočný špeciál so známymi tvárami nakrútila RTVS ešte na koncom jari, opäť v areáli kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove. Ťažiskovú šou však neuvedie na obrazovke Jednotky ani tento rok hneď na začiatku jesene.

Ako prvú veľkú jesennú šou prinesie divákom úplnú novinku Voda spieva, ktorá ocení ľudí a spoločnosti, vďaka ktorým máme na Slovensku čistú a zdravú vodu. Šou v štýle Zem spieva, v ktorej nebudú chýbať hudobné a tanečné vystúpenia folklórnych súborov, bude mať štyri časti. V troch kolách sa postupne predstavá 18 nominovaných a vyvrcholením bude slávnostný finálový galavečer. Nový program pre RTVS pripravuje produkčná spoločnosťou Nunez NFE, ktorá stála aj za spomenutou šou Zem spieva, moderátormi budú Štefan Štec a Marianna Ďurianová.

víťaz, hajdu, Čítajte aj Nový seriál ukáže slovenského premiéra na dôchodku: Kto sa v ňom nájde?

Voda spieva odštartuje na Jednotke už v nedeľu 3. septembra o 20:30 hod. Štyri časti vyplnia nedeľné večery do konca septembra a po jej skončení ju od 1. októbra nahradí tretia séria Pečie celé Slovensko. Jedenásť súťažných častí bude vypĺňať nedeľné večery na Jednotke až do Vianoc. Víťaza alebo víťazku tretej série diváci spoznajú 10. decembra. O týždeň, 17. decembra, bude mať premiéru Vianočný špeciál, v ktorom predvedú svoje pekárske umenie známe tváre televíznych obrazoviek.

Prvé dve série Pečie celé Slovensko boli obrovským diváckym hitom a pripísali si status najsledovanejšej jesennej šou. Rovnaký úspech sa očakáva aj od tretej série. Hoci druhej sérii mierne klesla sledovanosť voči mimoriadne úspešnej prvej sérii, stále pritiahla k obrazovkám v priemere pol milióna divákov. Finálovú epizódu sledovalo rekordných 613-tisíc divákov, čo bolo najviac z obidvoch sérií. Na okraji diváckeho záujmu skončil len Veľkonočný špeciál, ktorý uviedla Jednotka netradične na jar, keď v konkurencii Let's Dance na Markíze a Einsteinovi na Jojke úplne pohorel.

Jojka si s „talentom“ verí

česko slovensko má talent, talent, Čítajte aj Rekordná séria, prekvapujúce zmeny: Jojka odtajnila, čo všetko prinesie Česko Slovensko má talent

Televízia Joj bude aj tento rok konkurovať „pečeniu“ svojou ťažiskovou šou Česko Slovensko má talent, ktorá sa vráti na obrazovku už v 11. sérii. Prvú epizódu uvedie v nedeľu 3. septembra. Nedeľné večery si vyskúšala už minulý rok, keď sa jej podarilo poraziť šou Markízy Tvoja tvár znie povedome, o ktorú bol prekvapivo nízky záujem. Od začiatku októbra sa do konkurencie pridala aj RTVS s druhou sériou „pečenia“, no Česko Slovensko má talent ustál aj túto konkurenciu.

Hoci sa mu Pečie celé Slovensko nepodarilo prekonať, jeho sledovanosť dramaticky neklesla a v priemere si jedenásť nedeľných epizód pozrelo 383-tisíc divákov, pričom rekordom tejto série bolo 424-tisíc divákov.

Úplne nová situácia pre Markízu

Televízia Markíza prvýkrát po rokoch nebude v nedeľné večery uvádzať ťažiskovú šou. Hoci uvedie úplnú novinku Možné je všetko, nepostaví ju do konkurencie „pečenia“ a „talentu“. Odštartuje ju v sobotné večery od 2. septembra. Soboty na Markíze pritom doposiaľ patrili filmom alebo Duelom na Farme. Tie si teraz prvýkrát vyskúšajú nedeľné večery a konkurenciu veľkých šou na Jednotke a Jojke. Prvý Duel na Farme diváci uvidia v nedeľu 10. septembra.

možné je všetko, Čítajte aj Markíza odtajnila plány o novej šou: Bude to niečo veľkolepé plné zvučných mien

Novej šou Možné je všetko budú v sobotné večery konkurovať filmy na Jojke a osvedčené zábavné relácie RTVS – Záhady tela doplnené talkshow Neskoro večer, ktoré rovnako štartujú s premiérovými epizódami 2. septembra.

Nový zábavný formát Markízy predstaví známe tváre v netradičných situáciách, v ktorých sa prostredníctvom rôznych úloh, hier a výziev postarajú o mnohé vtipné situácie. Stálu zostavu budú dopĺňať v každej epizóde dvaja noví hostia, moderátorom je Dano Dangl.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Česko Slovensko má talent #TV JOJ #TV Markíza #Pečie celé Slovensko #Farma 15 #Voda spieva