Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka na jeseň: Netradične veľký počet nových seriálov, ale aj formáty, ktoré diváci zbožňujú

Televízna sezóna 2023/2024 sa začne nečakane skoro. Komerčná Jojka spustí postupne premiérový program už koncom augusta. Na čo všetko sa môžu diváci tešiť v najbližších mesiacoch? Máme pre vás kompletný prehľad jojkárskej jesene!

16.08.2023 06:00
talent, talent 11, Foto:
Už 3. septembra sa začne na Jojke rekordná - jedenásta - séria ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent.
debata (1)

Televízia JOJ už tradične ako prvá predstavila svoju vysielaciu štruktúru až do začiatku vianočného obdobia. Najsilnejšiu divácku sezónu opäť vyšperkovala tak, aby každý deň v týždni dostali premiérový obsah. Začne sa už v podvečernom slote, ktorý plynulo prejde do hlavného vysielacieho času, tomu bude kraľovať pôvodná tvorba a už tradične veľká ťažisková šou.

televízor, televízia, obývačka, tv, tv ovládač, Čítajte aj Snaha vypnúť české stanice ide proti Slovákom. Spravíme všetko preto, aby zostali, posiela tvrdý odkaz televízny operátor

Televízna jeseň sa tento rok začne nečakane skoro. Dôvod je jasný. Boj o každého diváka. Jojka odštartuje ôsmu sériu svojho najsledovanejšieho seriálu Nemocnica už 22. augusta. Zároveň oficiálne potvrdzuje neskorší štart hlavného vysielacieho času. Ten sa po novom začne až o 20:40, čím sa Slovensko zaraďuje medzi svetové unikáty v neskorom začatí vysielania.

televízia, sledovanie, diaľkový ovládač Čítajte aj Odborník o vypínaní českých staníc: Rokovania pokročili, krokom Orangeu nerozumieme

Pôvodná seriálová tvorba

Nemocnica zostáva vlajkovou loďou, ktorá všetko odštartuje. Seriál Nemocnica je v programovej ponuke televízie JOJ už dva roky, dvakrát do týždňa. Doteraz bolo na obrazovke odvysielaných 129 častí. Herci v štúdiách a exteriéroch strávili už 485 filmovacích dní a ďalšie majú pred sebou. Keďže sa v každej časti riešia viaceré prípady pacientov je potrebné neustále hľadať nových hercov aj nehercov.

televízor, televízia, ovládač, Čítajte aj Prekvapujúce poradie: Hľadanie top slovenského seriálu pokračuje a prináša prekvapenia

Vystriedalo sa tam v menších úlohách okolo 1 300 ľudí, z ktorých časť tvoria herci, ale väčšinu sú to neherci: muži, ženy, starší ľudia, tínedžeri, deti aj bábätka. Seriál sa dlhodobo drží na vrchole sledovanosti televíznej hitparády. Diváci si obľúbili stabilné postavy, ale tešia sa aj na nové tváre, ktoré práve vstupujú do deja.

Nemocnica obsadí svoj zabehnutý utorkový a štvrtkový slot a opäť sa tak postaví markizáckemu Dunaju, ktorý konkurenčná Markíza zaraďuje do programu skôr. Rovnako ako Jojka, dobový seriál štartuje 22. augusta. Nemocnici v druhom večernom slote počas utorkov bude sekundovať druhá séria komediálneho seriálu Tomáš a Diana, ktorý sa pôvodne vysielal počas leta.

dunaj ,nemocnica, Čítajte aj Toto bude drsný seriálový masaker: Markíza nedovolí Jojke, aby získala výhodu

Túto jeseň sa do vysielania – konečne – dostane aj prémiová kriminálna séria s názvom Prokurátorka. Pôvodne sa očakávala jej premiéra počas minulého roka. Napokon si ju televízia pošetrila na neskôr. seriál Prokurátorka je voľne inšpirovaný skutočnými prípadmi z pera slovenského prokurátora JUDr. Jána Šantu. Cez prácu prokurátorky Sáry (Zuzana Mauréry) v spolupráci s vyšetrovateľom Viktorom (Lukáš Vaculík) prináša neštandardný uhoľ pohľadu na odhaľovanie zločinov. Príbeh, samotné vyšetrovanie a celý dej seriálu je postavený na dialógoch a skvelých hereckých výkonoch piatich postáv. Prokurátorka odštartuje dvojitou premiérou v stredu 6. septembra.

Jojka bude chcieť pobaviť divákom. Popri Tomášovi a Diane ponúkne ďalšiu seriálovú novinku – Doktorka Simona. Vďaka tomuto seriálu sa na obrazovky vráti obľúbená herečka Zuzana Fialová. Ide o moderný sitkom inšpirovaný dobou, ktorej dominuje nárasť komunikácie cez sociálne siete a obdobím, kedy sme mnohí museli pracovať z domu. Richard (Michal Isteník) je úspešný podnikateľ, ktorý vlastní prosperujúcu cestovnú kanceláriu. Jeho manželka Simona (Zuzana Fialová) je žena v domácnosti a po náhlych udalostiach je nútená oprášiť svoj diplom psychoterapeutky.

dunaj, dunaj k vašim službám, Čítajte aj Veľké herecké zmeny v markizáckom seriálovom hite: Čo čaká Dunaj po návrate na obrazovky?

Počas neskorej jesene dorazí ďalšia seriálová novinka – Duch. Opäť pôjde o netradičný kriminálny námet. Policajnému vyšetrovateľovi Emilovi (Michal Kubovčík) obráti život naruby duch zavraždeného mafiánskeho šéfa Darka Besarabiča (Predrag Bjelac). Darko chce od Emila pomoc pri odhalení zrady, ktorá viedla k jeho smrti a zároveň si chce prostredníctvom neho vybaviť účty so svojím vrahom. Ako protislužbu mu ponúka pomoc s riešením prípadov.

V seriálovej skladačke nemôže chýbať Hranica, ktorú čaká úplne nová tretia séria. V pašeráckej obci Krivé nezostane kameň na kamení v nových epizódach. Nové časti sa divákom predstavia od 4. septembra. Pondelkové večery bez Inkognita? Nemožné! Dlhoročná zábavná relácia pokračuje novými časťami od 4. septembra.

Podvečerné obľúbené programy

Jojka chystá nové pokračovanie legendárny Nákupných maniačok. Túto sezónu dostanú najväčší upgrade od svojho vzniku. Kompletne nový vizuál, nové logo, znelku, štúdio. Diváci sa však nemusia obávať, pôvodné pravidlá šou zostali zachované. Nová séria štartuje 4. septembra. Zbesilé nákupy sa tak môžu začať!

Ganz House Čítajte aj Luxusné bývanie a výhľad na hrad: Dostane srdce Bratislavy najkrajšiu modernú budovu?

Počas pracovného týždňa bude spoločnosť divákom robiť obľúbená kvíz šou Riskuj, ktorá takisto pokračuje premiérový epizódami. Počas minulého roka bolo odvysielaných takmer 200 častí. Od 28. augusta sa do svojho zabehnutého podvečerného slotu od 17:55 vracia šou nielen o varení – Bez servítky. Obe šou začínajú nové série zhodne od 28. augusta.

Rekordná séria pre ťažiskovú šou

Od 3. septembra na obrazovkách Jojky odštartuje rekordná jedenásta séria Česko Slovensko má talent. Jojka bude reláciu vysielať opäť v nedeľnom prime-time. Aj túto sezónu do porotcovskej stoličky zasadnú Diana Mórová, Marta Jandová, Jaro Slávik, Jakub Prachař a celou šou vás povedú moderátori Jasmina Alagič a David Gránský. Talent však odštartuje s jednou novinkou! K našim štyrom porotcovským stáliciam sa pripojí každú časť aj piaty špeciálny porotca.

mobil, telefón, telefonovanie, kancelária, office, Čítajte aj Pripravte sa na zdražovanie: Operátor O2 má nového majiteľa, expresne mení ceny

Televízie JOJ a Prima stavili naozaj na veľké mená! Do porotcovskej stoličky sa posadí raper Michal Ego Straka, charizmatický Vojta Dyk, česká hviezda Štepán Kozub a skúsený porotca Marián Čeky Čekovský. Piaty hlas urobí v šou zaujímavé veci. Diváci sa tak okrem vzrušujúcich vystúpení, zábavy a nebezpečných kúskov môžu tešiť aj na účinkovanie prvotriednych hviezd. Ako im to pôjde? Majú talent aj na porotcovanie?

Novej sérii Talentu budú predchádzať podvečerné premiéry obľúbených televíznych magazínov. Od 3. septembra sa do vysielania vracajú obľúbené relácie – Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #televízna sezóna 2023/2024