Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ako dopadol vyhrotený nedeľný súboj? Spokojná nemôže byť žiadna televízia

V prvú októbrovú nedeľu sa o divákov uchádzali všetky tri veľké šou slovenských televízií.

04.10.2022 06:00
Pečie celé Slovensko II, Česko Slovensko má... Foto:
V nedeľu 2. októbra sa o priazeň divákov prvýkrát uchádzali všetky tri veľké jesenné šou.
debata (1)

V prvú októbrovú nedeľu uviedla RTVS dlho očakávanú šou Pečie celé Slovensko. Súťaž amatérskych pekárov a pekárok bude opäť ťahákom Jednotky až do konca roka. V aktuálnej druhej sérii uvedie jedenásť súťažných epizód plus dva celebritné špeciály.

Adam Bardy Čítajte aj Po Koleníkovi našla Markíza novú hviezdu. Je súčasťou utajovaného denného seriálu

Premiérová prvá epizóda pritiahla k obrazovkám 449-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+. Sledovanosť mala počas vysielania stúpajúci trend a v tejto cieľovej skupine sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Hoci je to jednoznačne úspech, pred rokom bolo na štart tejto šou zvedavých o sto tisíc divákov viac. Pri obrazovkách Jednotky bolo až 545-tisíc divákov. V priemere sledovalo desať súťažných častí prvej série 539-tisíc divákov, menej ako pol milióna divákov mala len jedna epizóda.

Talent a Tvoja tvár si divákov udržali

Obidve šou komerčných televízií si aj v novej konkurencii udržali divákov. Česko Slovensko má talent si na Jojke pozrelo 373-tisíc divákov, čo voči predchádzajúcemu vydaniu predstavovalo stratu 20-tisíc divákov. Televízia podľa programových plánov zatiaľ nemení stratégiu a s Talentom bude aj naďalej pokračovať v nedeľné večery a nevráti ho na sobotu.

Televízia Markíza si dokonca medzitýždenne mierne polepšila. Tvoju tvár si pozrelo 336-tisíc divákov, čo bolo o 13-tisíc divákov viac ako predošlú nedeľu. Celebritnej šou Markízy sa však v tomto ročníku nedarí nadviazať na predchádzajúce úspechy a zažíva svoju najhoršiu sezónu.

pán profesor, Čítajte aj Kreujú sa divácke úspechy: Boduje Markíza Krimi, Nemocnica, Farma, Pán profesor sa ustálil na nových minimách

Talent víťazom v mladšom publiku

V obchodnej cieľovej skupine 12–54 si tesné prvenstvo pripísal Talent, ktorý zaznamenal sledovanosť 7,0 % a podiel na trhu 22 %. Pečie celé Slovensko si pripísalo mierne nižší rating 6,9 % a podiel na trhu 19,3 %. Tvoja tvár sa musela uspokojiť s ratingom 5,6 % a podielom na trhu 19,8 %.

Šou Pečie celé Slovensko vysiela RTVS bez reklamných prestávok a skončila tak prvá, pár minút po 22.00 hod. Profitovali z toho Talent aj Tvoja tvár, ku ktorým sa presunuli diváci. Tvoja tvár trvala najdlhšie, takmer do 23.30 hod., a pozbierala aj divákov Talentu, ktorý skončil pred 23.00 hod.

joj 24, Čítajte aj Nová spravodajská televízia Jojky odštartovala s úspechom: Prvými číslami dorovnala konkurenciu

Politické duely majú toľko divákov ako veľké šou

Vysokú sledovanosť mali štandardne aj poludňajšie politické diskusie, kde patrilo prvenstvo relácii Na telo. Duel Veroniky Remišovej a Ľuboša Blahu sledovalo 434-tisíc divákov. O 5 minút 12 si nenechalo ujsť 389-tisíc divákov a V politike si na TA3 našlo 184-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+.

Najsledovanejšími programami dňa boli hlavné spravodajské relácie komerčných televízií. Absolútne prvenstvo v oboch hlavných cieľových skupinách patrilo Počasiu na Markíze, ktoré ako jediný program dňa sledovalo viac ako pol milióna divákov (514-tisíc v 12+). V cieľovej skupine 12–54 to znamenalo rating 8,8 % a podiel na trhu 26,9 %.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

1 debata chyba