Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Televízie, traste sa! Diváci vám to zrátajú: Začína sa hľadanie najhoršieho slovenského seriálu sezóny

Po roku sa vracia obľúbená čitateľská anketa. Počas júla čitatelia budú voliť najhorší slovenský seriál uplynulej televíznej sezóny 2022/2023.

01.07.2023 06:00
tv, televízia, televízor, stream, streamovacia... Foto:
Začína sa veľký letný súboj seriálov.
debata
tv, televízor, televízia, Čítajte aj Vojnová sekera medzi Markízou a UPC je zakopaná: Čo sa mohlo stať, ak by nedošlo k dohode?

Začína sa prvé kolo! V hre je 13 seriálov. Rovnako ako minulé roky, tak aj tento rok sa najhorší seriál sezóny bude hľadať počas štyroch kôl. Prvé kolo trvá od 1. júla do 7. júla. Na jeho konci vypadnú z rebríčka až štyri seriály. Druhé kolo sa začne 8. júla s deviatimi bojovníkmi a skončí sa 14. júla. Na jeho konci zostane šesť najhorších seriálov, ktoré postúpia do tretieho kola. To vypukne 15. júla a potrvá do 21. júla. Do štvrtého kola „postúpi“ najhoršia trojka slovenských seriálov sezóny. Z tejto trojice si čitatelia vyberú „víťaza“, a to v čase od 22. júla do 28. júla.

markíza, tv markíza, Čítajte aj Diváci si môžu vydýchnuť: Markíza sa dohodla s UPC, čaká ich ďalšie prekvapenie

Túto sezónu sa do boja o (ne)priazeň divákov nezapojila verejnoprávna RTVS, ktorá neodvysielala ani jeden vlastný pôvodný seriál.

Veľké vyhodnotenie sa čitatelia dozvedia 26. augusta spolu s anketou o najlepší slovenský seriál sezóny, ktorá prebehne počas augusta.

Čitatelia v ankete hlasujú za NAJHORŠÍ slovenský seriál sezóny.

Planetárium Čítajte aj Je definitívne rozhodnuté: Bratislava odmietla planetárium, PKO zaniklo bez náhrady

1. Pán profesor – 4. séria – TV Markíza

Úspešný pôvodný seriál Pán profesor sa v roku 2023 vráti na obrazovky Markízy s ďalšími premiérovými epizódami. Nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár, v jedinečnom stvárnení Tomáša Maštalíra, bude aj v 5. sérii riešiť nielen ďalšie problémy svojich študentov, ale aj tie svoje. K tým teraz pribudne už aj jeho vlastné malé dieťa a jeho konečne naplnený vzťah s kolegyňou Klaudiou (Gabriela Marcinková) prechádza neustále ďalšími skúškami.

2. Druhá šanca – 2. séria – TV Markíza

Ústrednou postavou seriálu je úspešný a ambiciózny lekár Andrej Fabián, ktorému však následkom ťažkého poranenia mozgu vypadne z mysle posledných dvanásť rokov života. Musí tak postupne objavovať svet okolo seba a aj svoj osobný i profesijný život. Dej je vsadený do prostredia Nemocnice Bezručova, priestor v seriáli dostali aj vzťahy medzi lekármi.

3. Chatári – 1. séria – TV Markíza

Chatári bol oddychový seriál pre celú rodinu, plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií. Natáčal sa podľa úspešnej českej predlohy s názvom Osada z pera jedného z najúspešnejších tamojších scenáristov Petra Kolečka.

4. Výnimočná Nikol – 1. séria – TV Markíza

V prvej sérii prijala svojská upratovačka s neuveriteľne vysokým IQ 160 Nikol Tichá (Táňa Pauhofová) ponuku, aby ako konzultantka na kriminálnom oddelení spolu s kapitánom Adamom Kadlecom (Kamil Mikulčík) a jeho tímom s osobitosťou sebe vlastnou rozpletala komplikované prípady vrážd. Aj v novej sezóne bude táto nesúrodá dvojica v každej časti riešiť nový zločin a snažiť sa chytiť iného prešpekulovaného páchateľa. Na scéne sa navyše objaví nová vyšetrovateľka, ktorá si vezme na mušku samotnú Nikol.

5. Mama na prenájom – 1. séria – TV Markíza

Markíza priniesla jar 2023 nový romanticko-komediálny denný seriál, ktorý v pracovné podvečery vystriedal niekoľkoročný divácky hit Oteckovia. Vzniká v internej produkcii na základe námetu úspešného tureckého seriálu Moja sladká lož (Benim Tatlı Yalanım resp. My Sweet Lie).

6. Dunaj, k vašim službám – 1.+2. séria – TV Markíza

Na jar 2023 spustila Markíza svoj úplne prvý výpravný dobový seriál. Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať.

7. Klamstvo – miniséria – TV Markíza

Napínavý, psychologicky prepracovaný seriál sa pýtal, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca. Ona je učiteľka na gymnáziu, on úspešný lekár. Ona je single, on vdovec. Sú si sympatickí. Priťahujú sa. Ona ho po prvom rande konfrontuje so šokujúcim obvinením. On však všetko popiera. Nájsť pravdu je takmer nemožné, pretože dôkazy v prospech ani v neprospech jedného z nich neexistujú. Udalosti napokon začínajú žiť vlastným životom a vyplavia kopec špiny z minulosti Laury (Monika Horváthová) ako aj Andreja (Tomáš Maštalír).

8. Nemocnica – 7. séria – TV JOJ

Nemocnica stále je najsledovanejší seriál Jojky, hoci po príchode Dunaja čísla išli nadol. Aj napriek tomu lekárska dráma dokazuje nemožné. Stále láka približne 400-tisíc divákov, ktorí sú zvedaví na spletité osudy lekárov a pacientov.

9. Hranica – 2. séria – TV JOJ

Pašeráci z obce Krivé robili spoločnosť svojim divákom celú sezónu! A všetko nasvedčuje tomu, že sa na tom nič nezmení ani po letných prázdninách. Televízia JOJ stále pokračuje v nakrúcaní nových príbehov. V obmedzenom režime sa seriál objaví na obrazovkách aj počas letných prázdnin.

10. Iveta – 1. séria – TV JOJ

Žáner ani hlavná hrdinka tohto originálneho seriálu sa jednoducho nedá zaškatuľkovať. V prostredí plnom slovenských reálií rozpovedala svoj príbeh Iveta, mladé dievča tmavej pleti, ktoré chce byť úplne iné ako všetci ostatní. Kráska z Trebišova sa medzi svojimi cíti ako ryba vo vode a z rodného mesta by nikdy neodišla, nebyť nečakanej návštevy, vďaka ktorej objaví úplne nový svet.

11. Einstein – miniséria – TV JOJ

Filip (Juraj Loj), utajený údajný pra-pravnuk slávneho Alberta Einsteina, je sám uznávaným géniom a najmladším profesorom teoretickej fyziky na univerzite. Brilantnému vedcovi však kvôli smrteľnej dedičnej chorobe zostáva už len niekoľko rokov života, ktoré chce naplno využiť. Na to, aby mohol čo najviac pracovať, však užíva rôzne nelegálne stimulanty. A aby neskončil vo väzení za porušenie zákona o omamných látkach, môže si so svojou genialitou trest odpracovať ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky (Ivana Kubačková), ktorej pomáha pri vyšetrovaní prípadov vrážd.

12. Tomáš a Diana – 1. séria – TV JOJ

Netradičný formát nového seriálu ukazuje konfliktné situácie obyčajného páru s nadhľadom, láskavosťou a humorom. Krátke úseky zo života dvojice v zrelom veku dajú divákom možnosť oddýchnuť si, zasmiať sa, a zároveň ponúknu návod, ako s láskou riešiť problémy každodenného súžitia dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli ísť spolu životom.

13. Kriminálka Kraj – 1. séria – TV JOJ

Celý seriál je zameraný na naplnenie spravodlivosti a jednotlivé prípady otvárajú ťaživé témy, ktoré roky rezonujú v spoločnosti, no zmena k lepšiemu či riešenie problémov prichádza len veľmi pomaly. Ako každý kraj, aj tento bojuje so silnými predsudkami voči menšinám, slabej ochrane detí voči zneužívaniu, chýbajúcej rovnosti medzi pohlaviami aj ďalšími citlivými otázkami. Jednotlivé časti sa nesnažia moralizovať, len odhalením motívu a identity páchateľa poukázať na fakt, že sa nás tieto témy stále lokálne aj celospoločensky týkajú.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #TV Markíza #televízna sezóna 2022/2023