Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Fenoménu Barbie podľahol celý svet: Slovensko nie je výnimka, je to film roka

Necelý mesiac od premiéry stačil pestrofarebnej komédii Barbie, aby sa stala najnavštevovanejším filmom, ktorý tento rok premiéroval v slovenských kinách.

26.08.2023 06:00
barbie, Foto:
Barbie zvalcovala kiná po celom svete, Slovensko nie je výnimkou.
debata (2)

Snímku režisérky Grety Gerwig videlo 203 921 diváčok a divákov, čím z prvého miesta tohtoročného rebríčka zosadila úspešnú domácu komédiu Invalid.

dunaj, chatári, Čítajte aj Ktorý slovenský seriál je najlepší a najhorší? Dvojmesačné hlasovanie ovládla jedna televízia

Úspechy však zbiera na celom svete a ich výpočet rastie. Zatiaľ stihla celosvetovo zarobiť viac ako miliardu amerických dolárov, a zároveň sa stať komerčne najúspešnejším filmom v histórii, ktorý režírovala žena. Presné čísla podľa portálu Box Office Mojo hovoria aktuálne o 1 202 507 3­82 dolároch.

televizor Čítajte aj V hre je rekordná pokuta: Vypomstí sa Markíze a Jojke snaha vypnúť české stanice na Slovensku?

Tento úspech Grety Gerwig, donedávna známej ako tvorkyne nízkorozpočtových a komornejších snímok, bude zrejme znamenať prielom v príležitostiach pre ďalšie jej talentované kolegyne.

S aktuálnym zárobkom takmer 542 miliónov dolárov z domáceho amerického trhu je Barbie tiež najzárobkovejším filmom v storočnej histórii hollywoodskeho štúdia Warner Bros. Z najvyššej priečky rebríčka tak zrazila komiksový veľkofilm Temný rytier, jeden z najobľúbenejších batmanovských príbehov, ktorý zarobil 536 miliónov dolárov. Je nevyhnutné poznamenať, že číslo, ktoré má Barbie na konte, nie je ani zďaleka konečné, keďže snímka v USA kraľuje rebríčku návštevnosti a jej zostup nadol bude podľa všetkých indícií len veľmi pomalý.

možné je všetko, Čítajte aj Markíza odtajnila plány o novej šou: Bude to niečo veľkolepé plné zvučných mien

Odozva na takýto neoddiskutovateľný úspech na seba zrejme nenechá dlho čakať. Podľa viacerých hollywoodskych štúdií sa môžeme tešiť na sfilmovanie príbehov, v ktorých vystupujú ďalšie legendárne hračky. Spoločnosť Mattel, ktorá dala Barbie svetu, spoločne so štúdiom Warner Bros. sľubuje ďalšie príbehy z Barbielandu.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Barbie