Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ktorý slovenský seriál je najlepší a najhorší? Dvojmesačné hlasovanie ovládla jedna televízia

Šiesty ročník hľadania najlepšieho a najhoršieho seriálu je na svojom konci. Ako dopadli slovenské seriály v čitateľskom hlasovaní Mediakliku a Pravdy?

26.08.2023 06:00
dunaj, chatári, Foto:
Čitatelia Mediakliku a Pravdy počas leta hlasovali a vyniesli verdikt. Najlepším seriálom sezóny 2022/2023 sa stal Dunaj, k vašim službám. Tým najhorším Chatári.
debata

Nová televízna sezóna 2023/2024 sa začne už o pár dní, ešte predtým však bolo nutné to televíziam poriadne zrátať za tú nedávno skončenú. Tradičné letné hlasovanie v dvoch anketách je definitívne uzavreté.

Počas júla čitatelia Mediakliku a Pravdy v štyroch napínavých kolách hlasovali za najhorší seriál uplynulej televíznej sezóny 2022/2023. A Markíze a Jojke vyslali jasný signál o tom, ktoré seriály sa im páčili a ktoré nie.

V hre bolo 13 seriálov. V súbojoch tento rok nefigurovala verejnoprávna RTVS, keďže neuviedla žiadny pôvodný seriál.

Počas augusta nastal obrat. Rozbehla sa anketa o titul najlepšieho slovenského seriálu, ktorá je pre televízie omnoho príjemnejšia. A takto to celé dopadlo. Šiesty ročník pozná definitívne výsledky.

Najhorší slovenský seriál sezóny

Prvé kolo sa konalo od 1. júla do 7. júla. Na jeho konci vypadli z rebríčka až štyri seriály. Tieto seriály si mohli teda vydýchnuť – Klamstvo, Druhá šanca, Pán profesor a Kriminálka Kraj.

V druhom kole sa hanbe vyhla Nemocnica, Mama na prenájom a Dunaj, k vašim službám. V treťom kole bojovalo šesť seriálov, hanbe sa napokon vyhla Iveta, Einstein a Výnimočná Nikol.

Vo finále bojovali tieto najhoršie seriály: Chatári (Markíza), Hranica (Jojka) a Tomáš a Diana (Jojka).

Čitatelia rozhodli, že najhorším seriálom sezóny sú Chatári z dielne Markízy. Tento nepodarok bol suverénnym víťazom každého zo štyroch kôl.

Zostáva len dúfať, že sa komerčné televízie poučili a do budúcnosti budú lepšie vyberať námety, ktoré ponúknu divákom.

Najlepší slovenský seriál sezóny

Čitatelia rozhodli, že do druhého kola v ankete o najlepší seriál nepostúpili Chatári a Výnimočná Nikol z dielne Markízy, Tomáš a Diana a Einstein z produkcie Jojky.

Druhé kolo sa začalo 5. augusta s deviatimi bojovníkmi a skončilo sa 11. augusta. Z rebríčku prekvapujúco vypadli silné seriálové mená – Pán profesor, Mama na prenájom a Iveta!

Tretie kolo sa skončilo 18. augusta. Z rebríčka vypadli ďalšie tri seriály: Hranica, Kriminálka Kraj a Nemocnica. Tým z rebríčka vypadli všetky jojkárske seriály a o víťazný titul bojovali len seriály z produkcie Markízy.

V poslednom kole boj zviedol Dunaj, Druhá šanca a Klamstvo. Šiesty ročník ankiet naplno ovládla Markíza. Po minulé roky to bolo inak. Jojke sa „darilo“ vyhrávať titul najhoršieho seriálu, Markíze toho najlepšieho. Pre Markízu je tento rok zlomový, keďže okúsila, aké to je mať na konte aj ten najhorší počin celej sezóny.

Ako dopadlo štvrté kolo? Podľa čitateľov je najlepším slovenským seriálom uplynulej sezóny Dunaj, k vašim službám. Zaujímavosťou je, že rovnako ako Chatári, tak aj Dunaj v každom kole s prehľadom dominoval na prvom mieste a sebavedomo sa dral za víťazstvom.

Víťazom a porazeným gratulujeme a teraz zostáva len čakať, čo prinesie nová televízna sezóna 2023/2024. Veľké ankety sa vrátia so siedmym ročníkom opäť v lete 2024.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Chatári #seriál Dunaj k vašim službám