Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jeden z najlepších hororov posledných rokov sa vracia: Zvládnu diváci ďalšiu dávku démonického zla?

Jedna z najdesivejších hororových postáv prichádza s druhým pokračovaním.

20.08.2023 06:00
mníška, mníška 2, Foto:
Horor Mníška 2 vtrhne do slovenských kín už 7. septembra.
debata
tv, televízia, televízor, stream, streamovacia služba, obývačka, obrazovka, televízor Čítajte aj Záver boja komerčných televízií je tu: Markíza totálne porazila Jojku. Ktorý slovenský seriál bude najlepší?

Už 7. septembra 2023, príde do slovenských kín pokračovanie úspešného nadprirodzeného hororu z roku 2018 – Mníška 2. Démonická rádová sestra sa prvýkrát objavila na plátnach kín vo filme V zajatí démonov 2, v ktorom získala kultové postavenie a dočkala sa vlastného filmu. O blížiacej sa novinke sa hovorí, že má byť spomedzi filmov tohto prepojeného hororového sveta najdrsnejšia. Podarí sa jej v tomto smere tromfnúť série V zajatí démonov, Annabelle či predchádzajúci mníškin príbeh?

mama na prenájom, Čítajte aj Markíza potvrdzuje návrat seriálového hitu: Nastanú veľké zvraty, ktoré otrasú celým príbehom

V príbehu sa presunieme do roku 1956. Vo Francúzsku je zavraždený kňaz a všetko nasvedčuje tomu, že jeho smrť má na svedomí démonické zlo, ktoré sa neprestalo šíriť, hoci sa zdalo, že nad ním ľudstvo zvíťazilo. Odvážna mladá rádová sestra Irene, ktorá už démonovi Valakovi v podobe desivej mníšky čelila, sa s ním bude musieť stretnúť na novom mieste znova, aby zabránila tomu najhoršiemu…

dunaj, dunaj k vašim službám, dunaj 3, Čítajte aj Markizácky Dunaj ukáže ťažké historické okamihy. Čo všetko prinesie nová séria?

„Myslím, že mierime do väčšej temnoty,“ povedal režisér Michael Chaves pre uznávaný filmársky magazín SFX. Dodal, že jeho zámerom bolo neuberať na strašidelnosti, ale namiešať ju v správnom pomere s drsnosťou a intenzitou zážitku. „Rozhodne je tento film násilnejší než sú očakávania od filmov zo série V zajatí démonov,“ dodáva filmár, ktorý už s previazaným svetom hororov má svoje skúsenosti – nakrútil tretiu časť série V zajatí démonov s podtitulom Prinútil ma k tomu diabol, ale aj film Kliatba kvíliacej ženy.

Železná studnička v Bratislave Čítajte aj Železná studnička v Bratislave sa mení. Bývalý výrobný areál by mal nahradiť hotel a bytový dom

V úlohe odvážnej sestry Irene sa vráti hororovým fanúšikom dobre známa Taissa Farmiga, obľúbená vďaka seriálu American Horror Story. Rolu démonickej mníšky si zopakuje Bonnie Aarons, ktorú sme videli vo filmoch Mullholland Drive či Stiahni ma do pekla. Jednu z nových rádových sestier stvárni mladá herečka Storm Reid, jeden z najväčších začínajúcich talentov Hollywoodu, ktorý sme mohli doceniť v seriáli Eufória, ale aj v tohtoročnom trileri Nezvestná.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #mníška