Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Záver boja komerčných televízií je tu: Markíza totálne porazila Jojku. Ktorý slovenský seriál bude najlepší?

Po roku je späť obľúbená čitateľská anketa. Počas augusta čitatelia volia najlepší slovenský seriál uplynulej televíznej sezóny 2022/2023.

19.08.2023 06:00
debata

Prvé kolo má svoj záver za sebou a seriály prešli prvým nekompromisným sitom! V hre bolo až 13 seriálov. Rovnako ako minulé roky, tak aj tento rok sa najlepší seriál sezóny hľadá počas štyroch kôl.

Čitatelia rozhodli, že do druhého kola v ankete o najlepší seriál nepostúpili Chatári a Výnimočná Nikol z dielne Markízy, Tomáš a Diana a Einstein z produkcie Jojky.

Druhé kolo sa začalo 5. augusta s deviatimi bojovníkmi a skončilo sa 11. augusta. Z rebríčku prekvapujúco vypadli silné seriálové mená – Pán profesor, Mama na prenájom a Iveta!

Tretie kolo je takisto oficiálne ukončené! Hlasovanie sa skončilo 18. augusta. Z rebríčka vypadli ďalšie tri seriály: Hranica, Kriminálka Kraj a Nemocnica. Tým z rebríčka vypadli všetky jojkárske seriály a o víťazný titul bojujú len seriály z produkcie Markízy.

Do štvrtého kola postúpila najlepšia trojka slovenských seriálov sezóny. Z tejto trojice si čitatelia vyberú víťaza, a to v čase od 19. augusta do 25. augusta.

Veľké vyhodnotenie sa čitatelia dozvedia 26. augusta spolu s anketou o najhorší slovenský seriál sezóny, ktorá prebiehala počas celého júla.

Túto sezónu sa do boja o priazeň či nepriazeň divákov nezapojila verejnoprávna RTVS, ktorá neodvysielala ani jeden vlastný pôvodný seriál.

Čitatelia v ankete hlasujú za NAJLEPŠÍ slovenský seriál sezóny.

1. Druhá šanca – 2. séria – TV Markíza

Ústrednou postavou seriálu je úspešný a ambiciózny lekár Andrej Fabián, ktorému však následkom ťažkého poranenia mozgu vypadne z mysle posledných dvanásť rokov života. Musí tak postupne objavovať svet okolo seba a aj svoj osobný i profesijný život. Dej je vsadený do prostredia Nemocnice Bezručova, priestor v seriáli dostali aj vzťahy medzi lekármi.

2. Dunaj, k vašim službám – 1.+2. séria – TV Markíza

Na jar 2023 spustila Markíza svoj úplne prvý výpravný dobový seriál. Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať.

3. Klamstvo – miniséria – TV Markíza

Napínavý, psychologicky prepracovaný seriál sa pýtal, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca. Ona je učiteľka na gymnáziu, on úspešný lekár. Ona je single, on vdovec. Sú si sympatickí. Priťahujú sa. Ona ho po prvom rande konfrontuje so šokujúcim obvinením. On však všetko popiera. Nájsť pravdu je takmer nemožné, pretože dôkazy v prospech ani v neprospech jedného z nich neexistujú. Udalosti napokon začínajú žiť vlastným životom a vyplavia kopec špiny z minulosti Laury (Monika Horváthová) ako aj Andreja (Tomáš Maštalír).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #TV Markíza #televízna sezóna 2022/2023