Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kinotip na víkend: M3GAN nie je bábika, ale smrteľne nebezpečná hračka

Do kín prichádza nový horor plný napätia a prekvapivých zvratov. V zámorských kinách už zaznamenal úspešný štart.

12.01.2023 06:00
M3GAN Foto:
Do kín prichádza nový horor M3GAN.
debata
dunaj, Čítajte aj Markíza a jej historický seriál: Vylámala si zuby? Nie! Je veľmi príjemným prekvapením

Dávajte si pozor, akú hračku kupujete svojim deťom. Niektoré môžu byť smrteľne nebezpečné, ako napríklad bábika M3GAN. James Wan a štúdio Blumhouse, poprední tvorcovia filmovej hrôzy, natočili horor o modernejšej sestre bábiky Annabelle a legendárneho Chuckyho. V slovenských kinách má premiéru vo štvrtok 12. januára.

Zábery z filmu M3GAN Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
M3GAN (Jenna Davisová ako hlas, Amie Donaldová...

Snímka už v zámorských kinách zaznamenala úspešný štart. Zarobila 48 miliónov dolárov a svoj malý rozpočet 12 miliónov dolárov tak v nasledujúcich týždňoch ešte znásobí. Na portáli Rotten Tomatoes má aktuálne 94 % kladných recenzií a 79 % pozitívnych diváckych reakcií.

Začínajú sa rozvíjať aj úvahy o jej pokračovaní. Režisér Gerard Johnstone (Domáce väzenie) a predovšetkým kreatívny mág James Wan (V zajatí démonov, Annabelle) pred pár dňami naznačil, že každý jeho film sa dá rozvíjať ďalej a prinášať ďalšie a ďalšie príbehy.

víťaz, hajdu, chýlková, Čítajte aj Streamovací zvrat! Hlavný konkurent HBO prevezme jeho tituly. Premiéru má istú aj prvý slovenský seriál

Poslaním M3GAN však nie je iba priniesť vzrušenie a akciu, ale ponúknuť divákom aj podnet na zamyslenie. „V prvom rade dúfam, že sa diváci budú jednoducho zabávať,” povedal režisér Gerard Johnstone. „A dúfam, že sa zhodnú na tom, že bábika je niečím celkom výnimočná a nová, čo sme ešte nevideli. Že sme posunuli hranice, pokiaľ ide o jej vzhľad, že je to ikona. Ale tiež dúfam, že diváci budú premýšľať o posolstve technológií. Ak vďaka filmu začnú ľudia o technológiách premýšľať o čosi viac, budem rád,” dodal.

Bábiku M3GAN vyrobili v Motor Animatronics. Ide o najmodernejšiu androidovú bábiku s jemnosťou pohybov a mikrovýrazmi tváre. „Ale keď vstáva, chodí a robí všetky tie úžasné veci, musel ju obývať skutočný človek,” vysvetľuje režisér s tým, že budget na tak dokonalé počítačové efekty by prevyšoval ich možnosti. „Tak sme si povedali: Dobre, vezmeme si mladé dievča a vycvičíme ju, aby sa pohybovala ako robot, aby bola veľmi pokojná, možno robila robotickú chôdzu a možno pár trikov. Ale netušili sme, že nájdeme Amie, ktorá vie robiť gymnastiku, tanec, bojové umenia a vlastne vie aj hrať,” prezradil režisér. Zároveň vyzdvihol jej cit pre postavu, ktorú dokonale vystihla a vtlačila jej určitý stupeň osobnosti.

Pozrite si trailer:

Dokonale naprogramovaný stroj

Bábika M3GAN (Amie Donald) je zázrak umelej inteligencie. Dokonale naprogramovaný stroj, ktorý môže byť najlepším priateľom dieťaťa a zároveň, čo je možno ešte dôležitejšie, dokonalým spojencom jeho rodičov. Jej tvorcom je Gemma (Allison Williams), brilantná technička, ktorá bábiku vyvíja pre poprednú hračkársku spoločnosť.

Keď jej sestra s manželom náhle zahynú pri autonehode, do Gemminho života vstúpi jej osemročná neter Cady (Violet McGraw), ktorá nehodu prežila len s niekoľkými škrabancami. Keďže Gemma to s deťmi zúfalo nevie a traumatizovaná Cady potrebuje priateľov a trochu rozveseliť, stane sa ideálnym testovacím objektom pre prototyp bábiky M3GAN. Toto rozhodnutie bude mať ďalekosiahle dôsledky.

Spočiatku ide všetko podľa plánu – Cady sa v spoločnosti svojej novej „priateľky” rýchlo zotavuje a otvára sa okolitému svetu. Pre Gemmu je vedomie, že existuje bytosť, ktorá sa o Gemmu stará, radí jej a vychováva ju, ideálnym riešením. Bohužiaľ, prototypy bývajú technicky nedokonalé a môže sa na nich kedykoľvek hocičo pokaziť. Výnimočná bábika M3GAN berie svoju úlohu veľmi zodpovedne a je ochotná urobiť čokoľvek, aby splnila svoje hlavné poslanie a tým je chrániť Cady. Robí to bez zaváhania a cez mŕtvoly.

wednesday, Čítajte aj Koniec dohadom! Netflix vyniesol verdikt nad svojim seriálovým temným megahitom

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry