Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS nekompromisne kraľuje so sladkou šou: Jojka má na krku problém, Talent vyhasína

RTVS s treťou sériou Pečie celé Slovensko kraľuje s najvyšším celkovým počtom divákov. Jojka naopak musí uvažovať o tom, čo ponúkne divákom budúcu jeseň. Talent zúfalo potrebuje oddych, sledovanosť klesá.

05.11.2023 06:00
Pečie celé Slovensko Foto:
Pečie celé Slovensko je stále najsledovanejšia šou na Slovensku.
debata (1)
pečie celé slovensko, Čítajte aj RTVS s prekvapujúcou správou: Expresne rýchlo potvrdzuje návrat divákmi zbožňovanej šou

V nedeľu večer ponúkla RTVS divákom piatu epizódu premiérovej 3. série divácky obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. V silnej konkurencii si reláciu nenechalo ujsť 447-tisíc ľudí pri trhovom podiele 22,8% v cieľovej skupine 12+ a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Rovnako sa jej darilo aj v cieľovej skupine 12–54, kde získala trhový podiel až 22,3% a 7,4% rating. Pečie celé Slovensko však nezopakoval rekord spred dvoch týždňov, keď premiérová epizóda len tesne podliezla 500-tisícovú hranicu veľkosti publika.

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte aj Televízne presuny pokračujú: Kam smeruje Slovákmi milovaná vianočná klasika?

Štvrtú epizódu si nenechalo ujsť až 489-tisíc ľudí pri trhovom podiele 23,3% v cieľovej skupine 12+ a relácia sa stala celkovo najsledovanejším programom dňa. Rovnako sa jej darilo aj v cieľovej skupine 12 – 54, kde získala trhový podiel až 21,8% a až 7,7% sledovanosťou.

The Crown, koruna, Čítajte aj Seriálový november: Neskutočný nával skvelých hitov. Rozhodne sa nebudete nudiť

Väčší problém má Jojka s 11. sériou Talentu. Kým v septembri bez konkurencie šou z dielne RTVS ešte dokázala naplno valcovať a motala sa okolo 400-tisicového publika, október bol už v znamení konštantného poklesu. Ostatná nedeľa bola pre Jojku najslabšou a Talent sa nebezpečne priblížil k svojim minimám. Epizódu si pozrelo iba 317-tisíc divákov. Predbehol ho aj RTVS, ale na diaľku aj Markíza so sobotnou šou. V cieľovke 12 – 54 Talent dosiahol iba 5,1% sledovanosť s 16,7% trhovým podielom. Zaujímavosťou je, že v tejto cieľovke ho predbehla aj Farma, ktorá mala 17% trhový podiel.

East Tower Čítajte aj Bratislava bude mať ďalší mrakodrap. Výškou prekoná Eurovea Tower, pripomína známu vežu v New Yorku

Je čoraz zrejmejšie, že táto ťažisková šou zúfalo potrebuje pauzu vo vysielaní a Jojka by mala urgentne nájsť formát, ktorý ponúkne divákom počas ďalšej televíznej sezóny.

V sobotu večer oslovila Jednotka divákov premiérovou epizódou šou Záhady tela, ktorú si nenechalo ujsť až 387-tisíc divákov pri trhovom podiele 20,3% v univerzálnej cieľovej a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Záujmu divákov sa tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú sledovalo 341-tisíc divákov pri trhovom podiele až 21,1% v cieľovej skupine 12+ a taktiež bola trhovým lídrom.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #sledovanosť #Česko Slovensko má talent #TV JOJ #šou Pečie celé Slovensko