Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS s prekvapujúcou správou: Expresne rýchlo potvrdzuje návrat divákmi zbožňovanej šou

Kým okolo aktuálne vysielanej tretej série Pečie celé Slovensko prebiehali dlhodobo tajnosti, či vôbec vznikne, teraz RTVS prekvapuje!

03.11.2023 08:59
pečie celé slovensko, Foto:
Pečie celé Slovensko odštartovalo 3. sériu 1. októbra.
debata

Iba po mesiaci vo vysielaní tretej série prichádza oficiálne potvrdenie televízie, že na rok 2024 pripravuje štvrtú sériu Pečie celé Slovensko. Tá aj túto jeseň je najsledovanejšou ťažiskovou šou v cieľovej skupine 12+.

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte aj Televízne presuny pokračujú: Kam smeruje Slovákmi milovaná vianočná klasika?

„Šikovné domáce pekárky a pekári, cukrárky a cukrári a všetci, ktorí chcú predviesť svoje umenie, majú opäť šancu prihlásiť sa do pripravovanej štvrtej série najsledovanejšej šou RTVS Pečie celé Slovensko. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 15 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne,“ píše vo vyhlásení RTVS a otvára registráciu potenciálnych súťažiacich na svojich internetových stránkach.

Big Brother, Čítajte aj Reštart svetovej šou sa blíži: Je známe meno moderátora. Stane sa niečo, čo v televízii ešte nebolo

„Celosvetovo obľúbená šou si získala srdcia divákov vo viac ako 30 krajinách sveta a v tomto roku svoje výnimočné pekárske nadanie v súťaži už po tretíkrát ukázali aj amatérski pekári a cukrári zo Slovenska. Každú nedeľu si k televíznym obrazovkám RTVS sadá vyše 400-tisíc divákov, aby sledovali úžasné pekárske a cukrárske výtvory šikovných súťažiacich,“ uzatvára výzvu telerozhlas.

O 5 minút 12 Čítajte aj Moderátorské zemetrasenie v RTVS nemá konca: Po hlavnom spravodajstve sa mení aj najsledovanejšia politická relácia

Kým teraz sa RTVS prekvapujúco ponáhľa s oznámením vzniku štvrtej série, ešte pred časom to vyzeralo tak, že tretia séria nemusí vôbec vzniknúť. Na prelome rokov 2022 a 2023 boli kompetentní zdržanliví vo vyjadreniach o potenciálnom nasadení tretej série. „Termín uvedenia tretej série Pečie celé Slovensko na obrazovky Jednotky RTVS bude závisieť od aktuálnej finančnej situácie a výrobných možností,“ uviedol Vincent Štofaník, programový riaditeľ RTVS.

The Crown, koruna, Čítajte aj Seriálový november: Neskutočný nával skvelých hitov. Rozhodne sa nebudete nudiť

Prvá séria „pečenia“ mala na Slovensku premiéru na jeseň roku 2021. Za výrobu dvanástich častí RTVS zaplatila 1,2 milióna eur bez DPH (1,44 milióna eur s DPH). Druhá séria mala o jednu epizódu viac a RTVS stála 1,35 milióna eur bez DPH (1,62 milióna eur s DPH). Ďalšie financie musel telerozhlas vynaložiť na výrobu upútaviek a tiež na licenciu. Tá stála za prvé dve série vrátane konzultačných poplatkov 154-tisíc eur bez DPH. Obidve série vyrábala pre RTVS spoločnosť jeffo.tv producenta Jeffa Minaříka.

Napokon tretia séria sa dočkala štandardného jesenného nasadenia a nenastala žiadna pauza vo vysielaní. Zdá sa, že Pečie celé Slovensko sa nikam nestratí ani na jeseň 2024.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #šou Pečie celé Slovensko