Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Toto žiadna svetová šou na Slovensku nedosiahla: Jojka štartuje rekordnú sériu Talentu

Neuveriteľná jedenásta séria šou Česko Slovensko má talent je opäť tu! Žiadna z veľkých ťažiskových šou nedosiahla na Slovensku to, čo Talent. Na konte rekordné číslo série.

03.09.2023 06:00
česko slovensko má talent, Foto:
Jedenásta séria Talentu štartuje na Jojke v nedeľu, 3. septembra.
debata (2)
mama na prenájom, zábranská, Čítajte aj Televízny masaker už o pár dní: Markíza chystá megapremiérový pondelok. Toto vás čaká

Talent prekonal aj legendárnu Superstar. Svetová talentová šou sľubuje opäť neuveriteľné čísla, dojemné príbehy súťažiacich, kopec zábavy, ale najmä obrovské zmeny v obľúbenej porote. Zabudnite na štvorčlennú porotu, v novom ročníku bude o jedného porotcu viac. Talent si tento formát vyskúšal počas minuloročnej série, vtedy išlo o dočasné hosťovanie, teraz to bude trvalé. Jojka odštartuje vysielanie jedenástej série už v nedeľu, 3. septembra.

hranica, gregorová, Čítajte aj Jojka prekvapí divákov kopou premiér: Toto si nemôžete nechať ujsť už o niekoľko hodín

K štyrom stáliciam (Diana Mórová, Marta Jandová, Jaro Slávik a Jakub Prachař) sa pripojí každý diel aj piaty špeciálny porotca. Televízie JOJ a Prima stavili naozaj na veľké mená! Do porotcovskej stoličky sa posadí raper Michal Ego Straka, charizmatický Vojta Dyk, česká hviezda Štepán Kozub a skúsený porotca Marián Čeky Čekovský.

nikodým, Všade dobre doma naj , Čítajte aj Začiatok televíznej jesene na RTVS: Najslabšia programová ponuka za posledné roky

„Porota funguje výborne. S každým špeciálnym porotcom je inakšia. Obaja sa zhodneme, že vďaka piatemu porotcovi sa nakopla aj naša stála štvorica a vzniká medzi nimi iná chémia a iné vtipy. Naozaj sú výborní,“ povedal Marek Ružička, dramaturg televízie JOJ.

Talent si znova vyskúša vysielanie počas nedeľných večerov. Tento scenár nastal už minulý rok, keď sa jej podarilo poraziť šou Markízy Tvoja tvár znie povedome, o ktorú bol prekvapivo nízky záujem. Od začiatku októbra sa do konkurencie pridala aj RTVS s druhou sériou „pečenia“, no Česko Slovensko má talent ustál aj túto konkurenciu.

farma 15, farma, Čítajte aj Markíza šokujúco zmenila pravidlá hry: V tejto šou nie je nič garantované, otrasie sa v základoch

„Diváci uvidia 14 divadelných častí, v nich je stále piaty hosťujúci porotca. Sú to Štepán Kozub, Ego, Marián Čekovský a Vojta Dyk. Sám som zvedavý, ako prijme slovenský divák v Čechách už známeho Štěpána Kozuba. Má veľmi progresívny kontroverzný humor, ktorý je častokrát na hrane,“ hovorí Lukáš Franta, kreatívny producent Talentu.

Oproti minulému roku sa prihlásilo na castingy o polovicu viac ľudí, takže tvorcovia a porota mala z čoho vyberať a posúvať do ďalších kôl naozaj tých najlepších. Takisto nastala zaujímavá situácia, keď do Talentu v jeho 11. sérii prišlo nadpriemerne veľa speváckych súťažiacich. Tento fakt tvorcovia pripisujú tým, že Superstar má dlhšiu pauzu ako pominulé roky.

Možné je všetko Čítajte aj Dangl o novej hviezdnej šou Markízy: Je to čistokrvná zábava, dlhé roky som ju chcel robiť

Najnovšia séria sa opäť nakrúcala v bratislavskej Inchebe, rovnako ako pominulé roky. Štáb, účinkujúcich, moderátorov, ale aj porotu čakalo drsných desať dní. Celá séria sa totiž nakrúti približne za sedem dní. Tohtoročný Talent sa nakrúcal od 19 do 29. júna. V divadelných kolách sa ukázalo vyše 182 súťažných vystúpení s vyše 300 účinkujúcimi. Diváci sa môžu tešiť na lákavý mix čísiel od tanečných, speváckych, akrobatických, kúzelníckych, ale aj bizarných. Ale hlavná otázka zostáva tajná, objaví sa na pódiu Pátrovič?

Veľké finále jedenástej série je naplánované na 10. decembra a víťaz si odnesie šek v hodnote 40-tisíc eur.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko Slovensko má talent #TV JOJ #televízna sezóna 2023/2024