Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka ide tvrdo proti konkurencii: Novú televíziu spustí nečakane skoro

Televízia JOJ nezaháľa so spustením novej stanice. Najväčšia mediálna skupina JOJ Group predstavuje svoj najnovší prírastok, už deviatu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu televíziu vo svojom portfóliu, ktorej vysielanie odštartuje v lete 2023. Zoznámte sa, toto je JOJ Svet.

15.06.2023 06:00
joj, joj group, Foto:
Diváci Jojky sa môžu tešiť na novú dokumentárnu televíziu.
debata (1)

JOJ Svet prinesie najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov, ktorých rok výroby nebude starší ako 2014.

markíza, tv markíza, Čítajte aj Obrovské televízne prekvapenie: Markíza vracia do hry šou, ktorú by len málokto čakal

Z ponuky najnovšej stanice si vyberie naozaj každý – diváci všetkých vekových kategórií a s rôznymi záujmami či záľubami – od prírody a zvieratá cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu a vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti, a to z rôznych pohľadov, ktoré nás, ľudstvo, zaujímajú, poúčajú, a zároveň posúvajú vpred. Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.

Logo novej televízie JOJ Svet vo farebnej verzii. Foto: TV JOJ
Joj Svet, logo Logo novej televízie JOJ Svet vo farebnej verzii.

„Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

call my agent, vytoč môjho agenta, maštalír, Čítajte aj Jojka chystá niečo veľké: Ohlásila nakrúcanie nového seriálového formátu

„JOJ Svet je výzva, v ktorej sa ukrýva odhodlanie ukázať celému Slovensku celý svet. Svet fascinujúci, inšpiratívny, krásny napriek všetkému, čo mu robíme. Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, možno niekomu nový pohľad, nové fakty. Veľmi sa na tento proces teším a v neposlednom rade si vážim dôveru, ktorú som od vedenia televízie JOJ dostala. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.

Slovenskí diváci môžu dostať ešte jednu dokumentárnu televíziu. Televízia TA3 už viac ako rok má udelenú licenciu na novú stanicu TA3 Doku.

Markíza štart novej stanice odložila o rok

JOJ Group šikovne využíva prázdny slot počas tohto leta. Pôvodne v lete tohto roka mala odštartovať nová stanica zo skupiny Markíza. Napokon sa plány zmenili a Markíza odložila štart novej televízie až o rok. Aktuálne avizuje začiatok vysielania na leto 2024. Nateraz nie je oficiálny potvrdený názov, ani zameranie nového markizáckeho televízneho súrodenca.

Napriek odloženiu spustenia pokračuje televízia v prípravách a na Úrade priemyselného vlastníctva SR si 27. apríla zaregistrovala ochranné známky na tri názvy, z ktorých sa dá usudzovať, akým smerom sa uberajú jej plány pri novej televízii.

Prvým registrovaným názvom je Markíza Film. Stanicu zameranú na filmovú ponuku prevádzkuje aj skupina JOJ pod názvom JOJ Cinema, ktorá vysiela od roku 2015 filmy v českom jazyku bez prerušovania reklamou. Česká skupina Nova, ktorá má rovnakého majiteľa ako skupina Markíza, má v ponuke už od roku 2007 filmový kanál Nova Cinema.

Druhým názvom je Markíza Klasik, ktorý evokuje zameranie na reprízy staršej aj novšej pôvodnej tvorby televízie. Obdobnú stanicu má v ponuke Nova pod názvom Nova Gold, kde uvádza archív svojej pôvodnej tvorby a zahraničné krimi seriály. Stanicu s archívnou tvorbou ponúkala divákom aj RTVS na programovom okruhu Trojka, na konci novembra minulého roka ju však po troch rokoch zrušila.

Tretiu ochrannú známku si televízia zaregistrovala na názov Markíza Fun. Česká Nova má v portfóliu stanicu s názvom Nova Fun, ktorá je zameraná na zábavu pre mladšiu vekovú skupinu. Uvádza na nej seriály ako Priatelia, Zlaté sedemdesiate, Teóriu veľkého tresku, Dva a pol chlapa a podobne, ktoré skupina Markíza v súčasnosti uvádza na svojej stanici Dajto.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #JOJ Svet