Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pripravte si vreckovky! Najväčší "doják" Jojky sa vracia s jubilejnou sezónou

Televízia JOJ od nedele vracia do vysielania svoj divácky hit V siedmom nebi s Vilom Rozborilom. O čo bude nová séria jedinej relácie, ktorá pomáha ľuďom s ťažkým životným osudom?

18.11.2022 06:00
DSC00843 Foto:
Záber z novej série relácie V siedmom nebi.
debata

V siedmom nebi oslavuje! A dôvody sú tri. Na obrazovkách je už neuveriteľných osem rokov a v nedeľu večer odštartuje jubilejná desiata sezóny. Aby toho nebolo málo, táto epizóda má poradové číslo 100!

westworld, Čítajte aj Trpký koniec veľkého seriálového hitu: Táto séria zabila kompletne všetko

Vážne zdravotné problémy, finančná núdza či len skrátka nepriazeň osudu. To všetko sú životné úskalia, do ktorých sa môže dostať naozaj každý z nás. Sú to však situácie, keď si človek často nedokáže pomôcť sám a potrebuje pomocnú ruku. Obľúbené V siedmom nebi podalo už stovkách rodín a bude v tom pokračovať aj v novej sérii. Nakrúcanie uplynulých dvoch sérií bolo významne poznačené pandémiou koronavírusu a tak pomoc i plnenie snov museli byť realizované v mierne oklieštenejšej for­me.

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte aj Nórsku Popolušku uvedie na Vianoce Jojka: Nové spracovanie prinieslo aj bozk dvoch mužov

Vzhľadom na tohtoročný ústup ochorenia jednotlivé časti budú také, aké si ich diváci pamätajú spred pandémie. „V nových častiach Siedmeho neba sa diváci môžu tešiť na veľkú rozmanitosť príbehov. V „Kovidových“ sezónach sme s ňou mali problém. Nebolo možné cestovať, hotely boli zatvorené, mnohé turistické atrakcie, ktoré sme využívali, nefungovali. Teraz pôjdeme v takom móde, ako do roku 2019. Veľa cestovania s účinkujúcimi, návšteva miest, o ktorých sa človeku ani len nesníva a hlavne veľa pomoci odkázaným ľuďom. To je úplne najdôležitejšie,“ povedal moderátor Vilo Rozboril.

Nová séria V siedmom nebi! Politici prekvapili Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Záber z novej série relácie V siedmom nebi.

Politici v akcii

Nová séria Siedmeho neba bude okrem iného zaujímavá aj tým, že sa v nej po pár rokoch zapoja do akcie pomoci aj politici.

„Siedme nebo jednoducho obsahuje silné politikum. Do veľa problémov sa ľudia dostávajú preto, lebo v štáte veľa vecí funguje mizerne. A to sú veci, ktoré sa politikov týkajú a u nás budú s nimi konfrontovaní. A to je správne.“ Vilo doplnil, že pomáhať rodinám v núdzi budú politickí lídri.

„Predsa len, ako fungujú jednotlivé strany, rozhodujú ich lídri. Takže sme pozvali lídrov parlamentných strán. No dobre, všetkých nie, všetkých sme nechceli,“ dodal s úsmevom.

Jednotlivé príbehy politických predstaviteľov poriadne chytili za srdce a tak niet divu, že sa do pomoci zapojili nielen finančne, ale aj reálne priložili ruku k dielu. „Ich nasadenie bolo naozaj veľké. Jasné, celú pomoc rodinám zafinancovali, to sa ani nebavme, veď v tom bola pointa. Ale zároveň sa rôznych prerábok v domácnostiach fyzicky zúčastňovali naozaj naplno. Niekedy to vyslovene vyzeralo tak, že ráno mali zasadnutie v parlamente a potom leteli makať do Siedmeho neba aj do noci. Môžem absolútne vyvrátiť nejaké podozrenia, že by robili len na oko pre kameru. Verte, že ak by robili takto, tak by sme to tak odvysielali. Ale to naozaj nehrozilo. Trúfam si povedať, že ich osud rodín naozaj zasiahol a podľa toho k tomu pristupovali.“

Samozrejme, reakcie na politikov v uliciach boli rôzne a došlo aj k rôznym tvrdším konverzáciám. „Jednoducho zrazu sa nejaký vrcholový politik ocitol ďaleko od Bratislavy, no tak sa logicky našli ľudia, ktorí chceli využiť príležitosť a mu to chceli vytmaviť,“ vysvetlil moderátor. Jedným dychom dodal, že slovenské politické špičky uvidíme tak, ako sme ich doposiaľ nepoznali. „

Mňa aj celkom mrzí, že politikov už dnes v médiách vidíme len ako hovoriace hlavy v oblekoch a kostýmoch niekde za diskusnými stolíkmi a v zásade ich nevidíme v normálnych ľudských situáciách, ktoré o politikoch môžu vypovedať viac, ako len naučené frázy v diskusných reláciách. V siedmom nebi to uvidíme: bude pot, bude smrad, bude únava, a áno, aj ostrejšie konfrontácie budú.“

Pomôžu aj herecké hviezdy

V siedmom nebi odjakživa pomáhali pri plnení snov aj známe osobnosti zo slovenského šoubiznisu. Okrúhla 10. séria nebude výnimkou. Vilo Rozboril prezradil, že sa diváci môžu tešiť, napríklad, na hercov z megaúspešného seriálu Nemocnica.

„Nela Pocisková a veľká zostava seriálu Nemocnica, hudobná skupina Kollárovci s naším top hrdinom Filípkom, ktorý podľa mňa rozbije jackpot diváckych sympatií. Rišo Autner – herec zo Slovenského národného divadla a zo seriálu Nemocnica sa v štúdiu predstaví ako výborný spevák. Ale, napríklad, sme tiež navštívili Daga Paľoviča, môjho niekdajšieho moderátorského kolegu, ktorý mal v lete autonehodu, museli mu amputovať nohu, bojoval o život a teraz sa vracia do života. A budú aj ďalší, ale keďže sa s nimi ešte len dohováram, tak ich nebudem menovať,“ povedal Vilo tajomne.

Prezradil však, že veľké veci sa budú diať práve v súvislosti so seriálom Nemocnica. „Sofinka má problémy s istou tvárovou deformáciou, ktorá súvisí s jej diagnózou a stretáva sa v prostredí rovesníkov s výsmechom. Niekto jej vysníval účinkovanie v seriáli Nemocnica. Sprievodkyňou pre Sofinku bola Nela Pocisková a veľmi oceňujem, že kolegovia scenáristi z Nemocnice napísali pre Sofinku postavičku tak, že v istom zmysle kopíruje jej osobný problém, a že akoby hrala samú seba.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vilo Rozboril #TV JOJ #V siedmom nebi #televízna sezóna 2022/2023