Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Seriálový masaker na Netflixe: Streamovací gigant bez milosti zarezal viaceré hity

Diváci nové série niektorých seriálov na Netflixe nenájdu.

18.11.2023 00:00
Netflix Foto:
Ilustračné foto.
debata

Netflix oznámil, že viaceré seriály sa pokračovania nedočkajú, píše Deadline. Pokračovania sa nedočkajú seriály Shadow and Bone, Glamorous ani Agent Elvis, Farzar či Captain Fall.

Hoci hlavnou príčinou boli výrobné náklady v porovnaní s výkonom, teda s pozeranosťou a obľúbenosťou u divákov, svoje však zohralo aj omeškanie v písaní a v natáčaní v dôsledku štrajkov, ktoré skončili len nedávno. Všetky zrušené seriály, s výnimkou Shadow a Bone, končia už po prvej sérii.

bog brother Čítajte viac Ako vyzerá televízny návrat po 18 rokoch? Táto šou má na konte extrémne rozpačitý začiatok

Je možné, že v najbližších týždňoch vyjdú na verejnosť správy o zrušení ďalších seriálov. Rastúci zoznam televíznych seriálov zrušených počas štrajkov alebo po nich zahŕňa The Rookie: Feds a Home Economics od ABC ; Fox's Welcome To Flatch ; Freeform’s Chvála Petey ; Králičia diera od Paramount+ , Fatal Attraction a Joe Pickett ; Chapelwaite od MGM+ ; Prime Video's The Peripheral a A League Of Their Own ; HBO The Idol and Winning Time ; Afterparty od Apple TV+ , City On Fire, Suspicion a High Desert ; Starz’s Heels, Run The World, Blindspotting , Ava DuVernay romantická dramatická séria a The Venery of Samantha Bird ; a Gattaca od Showtime , Seasoned and I Love that for You .

Štrajk konečne skončil

Len v októbri sa podarilo uzavrieť medzi štúdiami a štrajkujúcimi scenáristami nová dohoda, na základe ktorej uzavreli niekoľkomesačný štrajk. Ten sa začal tesne pred koncom televíznej sezóny 2022/2023. V apríli, keď už všetky aktuálne sezóny seriálov boli hotové to neovplyvnilo a dovysielali sa bez prestávky. Problém nastal so sezónou 2023/2024, ktorá mala odštartovať v septembri.

Keďže scenáristi cez leto nepísali nové príbehy, nemohlo sa rozbehnúť nakrúcanie, aby sa v septembri mohli vrátiť obľúbené seriálové hity na obrazovky. Najviac to ochromilo klasické lineárne televízie, ktoré sú závislé od pravidelnej produkcie. Streamovacie služby nateraz plnohodnotne vykrývajú výpadok produkcie, pretože majú nakrútené tituly s dostatočným predstihom.

hollywood, štrajk, štrajk scenáristov, Čítajte viac Ochromujúci štrajk scenáristov v USA sa skončil: Kedy sa reštartuje nakrúcanie seriálov?

Škody sú obrovské, päťmesačný štrajk scenáristov, ku ktorým sa pridala aj herecká asociácia absolútne paralyzovala najväčšiu továreň na zábavu na svete. Dá sa predpokladať, že finančné straty štúdií sa šplhajú do desiatok miliárd dolárov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix