Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Dlhoročná seriálová stálica ukázala, že nepatrí do starého železa: Silný štart novej série

Pán profesor je späť s piatou sériou a seriál ukázal svoju silu.

11.09.2023 06:00
pán profesor, Foto:
Piata séria Pána profesora má za sebou úspešný štart.
debata
Farma, Čítajte aj Sľubný rozbeh obľúbeného seriálu a televíznej šou: Slováci sa postupne vracajú do obývačiek

Pán profesor sa vrátil som svojho pôvodného zabehnutého pondelkového slotu, z ktorého ho minulú jeseň vyšachovala druhá séria Druhej šance. Musel sa zmieriť s presunom na utorok, kde proti nemu stála jojkárska Nemocnica, v tom čase ešte podporená silným diváckym zastúpením. A tak oba seriály bojovali o každého diváka. Túto sezónu sa Pán profesor vrátil do vysielacieho okna, kde ostatné série hviezdili a zopakoval veľký úspech.

prokurátorka, Čítajte aj Jojka a jej nový seriál Prokurátorka: Temný, znepokojujúci, ale o to lepší pohľad do zákulisia spravodlivosti

Najsledovanejším pondelkovým programom v obchodne cieľovej skupine 12 – 54 sa stala úvodná epizóda 5. série diváckeho hitu Pán profesor. Pripísala si rating 8,4% a nadpriemerný trhový podiel 30,1%. Seriál Hranica na Jojke v rovnakej cieľovej skupine nemal šancu s podielom na trhu 13,1% a film Tancovať ďalej zaznamenal na Jednotke RTVS podiel na trhu iba 5,5%.

martin novák, na nože, Čítajte aj Šéfkuchár Novák zo šou Na nože: Nájdem chybu, zareagujem a reštaurácia dostane "karate", ktoré potrebuje, aby sa nakopla

Pán profesor si doslova podmanil najmä cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania seriálu zabezpečili podiel na trhu až 60%.

Prvú epizódu piatej série si celkovo pozrelo 352-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania Pán profesor zasiahol až 527-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Ako štartoval Pán profesor pred rokom? Prvú epizódu štvrtej série si pozrelo 376-tisíc divákov v 12+, v komerčnej cieľovej skupine 12–54 dosiahol rating 7,8 % a podiel na trhu 24,2 %.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV Markíza #seriál Pán profesor