Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľká jojkárska premiéra sa blíži: Prichádza mrazivý seriál založený na skutočných udalostiach

Na obrazovky Jojky v stredu večer vtrhne nový seriál Prokurátorka. Zoznámte sa s postavami a kompletným príbehom nového prémiového seriálu.

05.09.2023 06:00
prokurátorka, mauréry, Foto:
Prokurátorka začne vyšetrovanie na Jojke už v stredu, 6. septembra.
debata
Peter Gažík Čítajte aj Chcel by som posilniť imidž Markízy ako špičkovej rodinnej televízie, hovorí nový šéf

Nový kriminálny seriál Prokurátorka je voľne inšpirovaný skutočnými prípadmi z pera slovenského prokurátora JUDr. Jána Šantu. Cez prácu prokurátorky Sáry (Zuzana Mauréry) v spolupráci s vyšetrovateľom Viktorom (Lukáš Vaculík) prináša neštandardný uhoľ pohľadu na odhaľovanie zločinov. Príbeh, samotné vyšetrovanie a celý dej seriálu je postavený na dialógoch a skvelých hereckých výkonoch piatich postáv.

žena, počítač Čítajte aj Návštevnosť webov v auguste: Nárast počtu čitateľov, Pluska si obhájila prvenstvo

Prokurátorka prípady rieši spoločne s políciou, ktorá pracuje pod jej dozorom. Vyšetrované trestné činy sú väčšinou vraždy, ťažké ublíženia na zdraví s následkom smrti, znásilnenie, únosy. Vypočúvanie tvorí jadro príbehu každej jednotlivej epizódy seriálu. Nad jednotlivými prípadmi sa seriálom vinie i jeden veľký, zložitý osobný príbeh prokurátorky.

Kto je kto v seriáli?

Sára Wolfová /Zuzana Mauréry/
Pracuje na krajskej prokuratúre. Sledujeme prípady, ktoré vyšetrujú pod jej dozorom vyšetrovatelia. Je prísna, má pochopenie pre ľudské slabosti, no v práci vyžaduje profesionalitu a je presvedčená o tom že osobné veci do práce nepatria. Koordinuje stratégiu výsluchov, kvôli čomu sa niekedy dostáva do konfliktu s Bartošom (Lukáš Vaculík), s ktorým má komplikovaný osobný vzťah. Súvisí aj s jej nezvestným manželom a dlhodobým kriminálnym prípadom, ktorý sa vinie celým seriálom…

Viktor Bartoš /Lukáš Vaculík/
Bývalý parťák Petra Wolfa, Sárinho nezvestného manžela. Po jeho zmiznutí má vzťah so Sárou. Sú niečo ako priatelia, občasní milenci. Viktor je neformálny, jeho ležérny štýl odráža aj jeho imidž večného mládenca. Sáru Viktor profesionálne rešpektuje, hoci nie vždy súhlasí s jej vyšetrovacou stratégiou, dokáže to nebrať osobne.

Peter Pedro Wolf /Maroš Kramár/
Prezývka Pedro mu prischla v divokých 90. rokoch, keď chodili do obľúbeného baru. Vtedy sa polícia a mafia miesili tak, že nikto presne vlastne nevedel, kto stojí na akej strane. Pedro nikdy nebol platený mafiou, naopak. Bol jeden z mála, ktorý pokušeniu odolal. Keď sa Pedrovi narodila dcéra a vzápätí mu zomrela manželka, vyzeralo to, že sa z operatívy definitívne stiahne a možno aj úplne zmení zamestnanie. Lenže vďaka Sáre sa to nestalo. Opäť našiel zmysel života. Netrvalo to však dlho. Peter zmizol. Vyšetrovanie a pátranie po ňom uzavreli ako nevyriešené o pár rokov neskôr. Sára má niekoľko teórií, čo sa s ním mohlo stať. Ani jedna nepripúšťa, že by zmizol dobrovoľne.

Andrea Andy Kulajová /Dominika Morávková/
Najmladšia členka tímu vyšetrovateľov. Veľmi cieľavedomá, formálna, oficiálna a vždy upravená. Rada by sa kariérne videla na vyššom poste. Cení si pravdu a spravodlivosť. Je ambiciózna a uspokojuje ju, keď odhalí klamstvo alebo usvedčí páchateľa.

Ivan Martinka /Samo Vychodil/
Je skúsený IT-čkár a jeho služby sú počas vyšetrovania mimoriadne dôležité. Žije sám, je nezadaný, práca ho baví. Je veľmi dobrý kriminalista a neustále sa vzdeláva v oblasti nových informačných technológií.

Ida Vámosy /Marta Potančoková/
Energická žena, ktorá dokáže popri práci manažovať veľkú rodinu. Najpraktickejšia a najakčnejšia členka tímu s dlhoročnými skúsenosťami. Starostlivosť o rodinu ju vytrénovala v multitaskingu a schopnosti neplytvať časom a energiou. Jej silnou stránkou je odhaliť klamstvo a manipuláciu.

Katka Wolfová /Bronislava Ištvánová/
Dcéra Pedra a nevlastná dcéra Sáry. Ako dospievajúca tínedžerka, ktorej mama zomrela, ktorej otec je nezvestný a nevlastná mama pracuje ako prokurátorka, to nemá ľahké. Ako každé dospievajúce dievča, aj ona veľa času trávi na sociálnych sieťach, prostredníctvom ktorých sa stane terčom manipulácie zo strany ľudí, ktorí od nej chcú získať informácie o celom prípade…

Zaujímavosťou je, že vo vedľajších rolách sa objaví viac ako desiatkach známych hercov, ktorých diváci dobre poznajú z iných seriálov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Prokurátorka #televízna sezóna 2023/2024