Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Chcel by som posilniť imidž Markízy ako špičkovej rodinnej televízie, hovorí nový šéf

Skupina Markíza má od 1. septembra nového riaditeľa, do televízie sa vracia po 17-tich rokoch.

04.09.2023 09:00
Peter Gažík Foto:
Novým generálnym riaditeľom a konateľom televízie Markíza sa stal od 1. septembra 2023 Peter Gažík.
debata (5)

Do funkcie generálneho riaditeľa a konateľa skupiny Markíza nastúpil od piatka 1. septembra 2023 skúsený manažér Peter Gažík. Po desiatich rokoch tak vystriedal Matthiasa Setteleho, ktorý sa rozhodol venovať novým kariérnym výzvam.

Jan Hřebejk Čítajte rozhovor Režisér Hřebejk o seriáli Víťaz: Náš premiér je egocentrik a narcista ako mnohí špičkoví politici, no divákov pobaví

„V Markíze som začínal svoju kariéru ako redaktor zahraničného spravodajstva, prirástla mi k srdcu a som veľmi rád, že sa do nej teraz po 17-tich rokoch vraciam. Za ten čas prešla Markíza neuveriteľný kus cesty, je dlhoročným nespochybniteľným trhovým lídrom, ktorý určuje trendy a prináša programy tej najvyššej kvality. Teším sa, ako na tieto úspechy spolu s celým tímom nadviažeme, ale tiež na všetky nové výzvy a príležitosti, ktoré nás aj vďaka nástupu nových digitálnych technológií čakajú,“ povedal Peter Gažík, nastupujúci generálny riaditeľ skupiny Markíza.

V prvých týždňoch svojho pôsobenia sa bude Peter Gažík najmä zoznamovať so všetkými zložkami televízie a s kolegyňami a kolegami, ktorí dávajú Markíze obsah a tvár. „Chcel by som ešte viac posilniť imidž Markízy ako špičkovej rodinnej televízie, ktorá ponúka pestrý programový mix pre každého, vrátane profesionálneho a nestranného spravodajstva. Tiež budeme pokračovať v intenzívnom obsahovom aj technologickom rozvoji streamovacej služby Voyo, čoraz dôležitejšieho piliera nášho podnikania,“ načrtáva svoje prvé plány.

Možné je všetko Čítajte rozhovor Dangl o novej hviezdnej šou Markízy: Je to čistokrvná zábava, dlhé roky som ju chcel robiť

Peter Gažík má niekoľkoročné topmanažérske skúsenosti, naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary, túto funkciu zastával od januára 2021. Predtým šesť rokov viedol telekomunikačného operátora O2 Slovakia ako jeho generálny riaditeľ.

Gažík sa narodil v Bratislave, študoval lingvistiku a politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a na London School of Economics. Svoju kariéru odštartoval v rokoch 2004 až 2006 ako redaktor zahraničného spravodajstva v TV Markíza. V rokoch 2011 až 2014 pôsobil v spoločnosti O2 Slovakia na pozícii Public Affairs Director a následne od júna 2015 do decembra 2020 ako jej generálny riaditeľ. Naposledy od januára 2021 do augusta 2023 viedol ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary. Počnúc septembrom 2023 sa stal generálnym riaditeľom a konateľom skupiny Markíza. Je ženatý a má dvoch synov.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #TV Markíza #Peter Gažík