Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Reštart čarodejníckeho sveta je o krok bližšie: Vráti sa Daniel Radcliffe ako Harry Potter?

Streamovacia služba HBO Max pred niekoľkými týždňami oznámila ambiciózny plán s franšízou o Harrym Potterovi, pričom vzbudila protichodné reakcie.

13.07.2023 06:00
harry potter, Foto:
Vyzerá to tak, že do nového seriálu o Harrym Potterovi nesmerujú pôvodní herci.
debata
milujem slovensko, silvester 2019, Čítajte aj RTVS na jeseň: Po neúspechoch viacerých šou ponúkne náhradu. Poznáme meno moderátora

Kým jeden tábor si nevie predstaviť, že kultové filmy dostali novú verziu, tí ostatní sa nevedia dočkať podrobnejšieho seriálu, ktorý sa bude vysielať najbližších desať rokov. S reštartom Harryho Pottera ide ruka v ruke aj hľadanie úplne nových hereckých predstaviteľov. O možnom návrate kultovej ságy sa hovorilo už nejaký čas, spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá značku vlastní, však nič oficiálne nepotvrdzovala. Až pri májovom spustení streamovacej služby Max, ktorá nahradí v Európe HBO Max, vyšlo všetko na povrch.

top programy Čítajte aj Veľký prehľad: Najsledovanejšie seriály, zábavné či spravodajské relácie v slovenských televíziách

Nanovo sa budú nakrúcať všetky vydané knihy. Každá kniha dostane jednu sériu. Tvorcovia avizujú, že do seriálu sa zmestí viac postáv, podarí sa podrobnejšie ešte raz prerozprávať dej a pripravovaný seriál dostane punc originality a oplatí sa ho sledovať, aj napriek tomu, že každý vie, ako sa celá sága skončí.

OD Dunaj Čítajte aj Na legendárne miesto v centre Bratislavy sa vráti život. Otvorenie je naplánované už o dva roky

Na adaptácii sa bude podieľať aj autorka knižnej predlohy J.K. Rowlingová ako výkonná producentka.

Séria bude obsahovať nové obsadenie, ktoré bude viesť novú generáciu fanúšikov, plné fantastických detailov, veľmi obľúbených postáv a dramatických miest, ktoré fanúšikovia Harryho Pottera milujú už viac ako dvadsaťpäť rokov. Každá sezóna bude autentická pre pôvodné knihy a prinesie Harryho Pottera a tieto neuveriteľné dobrodružstvá novému publiku po celom svete, zatiaľ čo pôvodné, klasické a obľúbené filmy zostanú jadrom série.

smallville, Čítajte aj Bývalá hviezda Smallvillu je vonku z väzenia: Odsúdili ju za hanebné zločiny v kulte

Prirodzene sa ponúka možnosť, že by tvorcovia chceli aspoň na krátke hosťovanie angažovať vybrané tváre z pôvodnej filmovej ságy, ktorí by odovzdali čarodejnícky svet novým postavám. Nedávno sa k tejto téme vyjadril samotný Daniel Radcliffe, ktorého si celý svet navždy bude pamätať ako toho, ktorý vdýchol život Harrymu Potterovi.

Invasion, invázia, Čítajte aj Najlepšie tri mesiace s touto streamovacou službou: Vieme, ktoré top hity pôjdu za sebou!

„Viem, že sa tvorcovia snažia začať odznova a som si istý, že to budú chcieť spraviť po svojom a nebudú rozmýšľať nad tým, ako do seriálu prepašujú pôvodných hercov v nejakých menších rolách. Rozhodne nevyhľadávam možnosť zahrať si v seriáli. Samozrejme, želám im všetko šťastie sveta a som nadšený z toho, že niekomu odovzdám pochodeň. Nemyslím si však, že na to, aby uspeli, potrebujú mať ma fyzicky v seriáli.“

Istý čas sa hovorí o tom, že by Warner Bros. chcelo vrátiť na strieborné plátna aj pôvodné herecké trio v adaptácii knihy Harry Potter a prekliate dieťa, ktoré sa zameriava na syna Harryho Pottera. Tieto filmy nateraz nedostali oficiálne potvrdenie realizácie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Daniel Radcliffe #Harry Potter #HBO Max