Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Strhujúca detektívna love story. Seriálová novinka Zákony vlka nemá klasického hrdinu

V osemdielnej minisérii sa predstavia Stanislav Majer a Linda Rybová.

18.03.2023 06:00
Zákony vlka Foto:
Detektívna miniséria Zákony vlka bude mať premiéru na jar 2023.
debata
the mandalorian, mandalorian, Čítajte aj Marec na Disney+: Dlhoočakávaná nová séria hitu, ale aj zaujímavé filmy!

Detektívny osemdielny seriál Zákony vlka sleduje príbeh niekdajšieho kriminálnika Roberta (Stanislav Majer), ktorý je prepustený z väzenia a začína nový život. Nemá však peniaze a nemá ani kde bývať. Vyrazí tak za svojou bývalou milenkou a komplickou Sárou (Linda Rybová), ktorej sa po poslednej akcii, kedy bol Robert zatknutý, podarilo utiecť.

Ukrýva sa v zapadnutej dedine v pohraničí a pätnásť rokov úspešne ukrýva svoju lupičskú minulosť, na ktorú chce zabudnúť. Keď príde Robert s falošnou identitou policajta, jej pokojný život sa obráti na ruby. Nikto v dedine netuší, že spolu s novým šéfom policajne stanice Robertom boli kedysi v podsvetí úspešnými zlodejmi umeleckých predmetov. A zdá se, že ani vášeň za roky odlúčenia nevyprchala…

markíza, tv markíza, Čítajte aj Tajnosti Markízy okolo jesennej šou: Čím bude konkurovať Talentu a Pečie celé Slovensko?

„Zákony vlka vo svojich ôsmich dieloch odkryjú na pozadí ôsmich detektívnych prípadov a v prostredí divokej prírody tajuplnú ústrednú linku milostného príbehu Roberta a Sáry, ktoré spája vášeň rovnako taká silná, ako je ich temná minulosť. Robert je klasický antihrdina so šrámom z minulosti, ale so zmyslom pre spravodlivosť. Sára je jeho ženský protipól a jeho zrkadlo,“ približuje podstatu minisérie jej spoluautorka a producentka Gabriela Erleová.

Zábery zo seriálu Zákony vlka Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Stanislav Majer a Linda Rybová v seriáli Zákony...

Úlohu Roberta Čierneho a Sáry Pokornej získali Stanislav Majer a Linda Rybová. „Zákony vlka sú z pohľadu herca zaujímavo napísané, je čo hrať. Robert nie je typický hrdina, je to lupič a ja som lúpežníka ešte nikdy nerobil. Presvedčil ma nielen príbeh, ale aj lokácie. Brdy sú nádherné, plné riečok, rybníkov a panenských lesov, ktoré sú také hlboké, že sa v nich nechcete stratiť,“ hovorí Stanislav Majer.

Herci sa pred kamerami stretli prvý raz. „So Standom sa poznáme dlho, ale nikdy sme spolu nepracovali. Pre túto postavu je výborne vybraný. Je premenlivý, človek nevie, čo je zač. Nie je na prvú dobrý,“ chváli kolegu Linda Rybová. „Ja mám s Lindou takú zvláštnu vec. Mám pocit, že do mňa vidí, že ma má prečítaného a že na mňa vie všetky moje „guilty pleasure“. Udržuje to medzi nami zvláštne napätie. Trúfam si povedať, že sa z nás počas nakrúcania stali priatelia,“ dodáva Stanislav Majer.

V ďalších úlohách sa objavia Ján Vondráček, Josef Polášek, Kristína Frejová, Martin Donutil, Martin Myšička, Tomáš Jeřábek a ďalší. V kľúčových úlohách miestnych policajtov Bureša a Žáčkovej sa predstavia Jan Novotný a Tereza Švejdová.

Detektívnu minisériu Zákony vlka uvedie česká televízia Prima od soboty 18. marca a v predstihu streamovacia služba Prima+. Slovenskí diváci si budú musieť počkať, na stanici Prima Plus bude uvedená o mesiac neskôr.

top tv programy február Čítajte aj Klamstvo, Einstein, Dunaj alebo Nemocnica? Diváci rozhodli, že rebríček ovládli...

Každá epizóda prinesie nový prípad

  1. epizóda: Pri love na vlka je zastrelený jeden z poľovníkov. Najskôr to vyzerá ako nehoda, ale neskôr sa ukáže, že išlo o plánovanú vraždu. Strelec cieľ minul a trafil omylom niekoho iného. Následne je rovnakou zbraňou zastrelený miestny podnikateľ s drevom a konkurent najvplyvnejšieho muža v okolí starostu Pokorného.
  2. epizóda: V rokline blízko turistickej vyhliadky je ráno nájdené telo mladej ženy s roztrieštenou hlavou. Ide o druhú ženu amatérskeho návrhára skla a majiteľa neprosperujúcich sklární, ktorý nedávno zomrel pri pravidelnom horolezeckom výstupe.
  3. epizóda: Rašelinisko vyplaví zachovalú mŕtvolu muža. Nikomu nechýba, nebolo po ňom ani vyhlásené pátranie. Pri pitve sa zistí, že telo sa v močiaroch nerozložilo, pretože látky obsiahnuté v rašeline organizmy konzervujú. Ide o dva roky starý prípad strateného turistu, ktorého miestni považovali za obeť vlka samotára.
  4. epizóda: V okolí sa začínajú strácať osobné autá. Zlodeji idú naisto, autá miznú bez stopy. Pri jednej z krádeží je postrelený svedok. Stopa vedie cez miestneho chalupára za hranice k organizovanej skupine pašerákov.
  5. epizóda: Burešova sučka prinesie domov ľudskú ruku. V lese je potom nájdené zdevastované telo miestneho uznávaného liečiteľa a bylinkára. Príčina smrti je ale iná, než to na prvý pohľad vyzerá.
  6. epizóda: Počas dedinskej púte je unesené malé dieťa z kočíka. Ide o čas, polícia a dedinčania prehľadávajú okolité lesy a vypočúvajú všetky podozrivé osoby z okolia. Prípad nakoniec vyriešia a dieťa zachráni niekto, od koho by to nikto nečakal.
  7. epizóda: Na rovnakom mieste, kde mal Robert autonehodu so skutočným nadporučíkom Wilkom, je nájdené telo utopeného muža vo vy sokom stupni rozkladu. Polícia pri prehľadávaní priehrady objaví Wilkovo auto. Robert sa obáva, že ide o telo pravého Wilka a jeho totožnosť bude prezradená.
  8. epizóda: Farmári nachádzajú vo svojich ohradách zranené a zahrdúsené ovce a kone. Miestni to dávajú za vinu vlkovi samotárovi. Poľovníci zorganizujú lynč – nelegálny lov na vlka, stopy ale nakoniec policajtov zavedú inam.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Prima #Stanislav Majer #TV Prima PLUS #prima+