Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Zmeny na čele televíznej asociácie. Novým predsedom predstavenstva sa stal riaditeľ Markízy

Jeho prioritou bude podpora domácej tvorby a posilňovanie korektného trhového prostredia.

30.01.2024 10:00
Peter Gažík Foto:
Generálny riaditeľ a konateľ televízie Markíza Peter Gažík.
debata

Asociáciu televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) povedie najbližšie dva roky Peter Gažík, ktorý je od septembra minulého roka novým generálnym riaditeľom a konateľom televízie Markíza. Do funkcie predsedu predstavenstva ho zvolili členovia ATVS na zasadnutí 23. januára 2024. Vo funkcii strieda generálneho riaditeľa JOJ Group Marcela Gregu, ktorý ATVS viedol od roku 2020.

možné je všetko, Čítajte aj Veľké šou na Markíze v roku 2024: Šokujúca neprítomnosť Superstar, toto bude náhrada!

Novozvolený predseda predstavenstva ATVS Peter Gažík považuje za svoju hlavnú prioritu na čele asociácie podporu domácej audiovizuálnej tvorby, férového a korektného trhového prostredia. Je presvedčený, že prínos súkromných vysielateľov pre domáci kreatívny priemysel a kultúru je podstatnou súčasťou slovenského mediálneho prostredia.

„Členovia ATVS podporujú slovenský televízny priemysel. V spolupráci s talentovanými tvorcami a producentmi sa snažíme vytvárať programy, ktoré nielen oslovujú divákov svojou kvalitou, ale zároveň reflektujú bohatú kultúrnu tradíciu Slovenska. Nejde pritom len o finančnú podporu, ale aj rozvoj nových talentov v audiovizuálnom priemysle,“ hovorí Gažík.

Čas nádejí Čítajte aj RTVS zaškrípala zubami: Jej historický seriál Slováci zbožňujú, prvýkrát mu podkúrila Jojka

Zároveň pripomína, že podporou domácej audiovizuálnej produkcie členovia ATVS poskytujú prácu tisíckam ľudí, ktorí v ňom pôsobia. „Veríme, že podpora kreatívneho priemyslu je kľúčová pre udržanie kultúrnej identity Slovenska. Naďalej budeme investovať do projektov a iniciatív, ktoré posúvajú našu krajinu vpred a podporujú rozmanitosť našej audiovizuálnej tvorby,“ dodáva Gažík.

Peter Gažík vo funkcii vystriedal Marcela Gregu, ktorý bude v ATVS pôsobiť aj naďalej, aktuálne ako člen predstavenstva. „Chcem Marcelovi poďakovať za prácu, ktorú ako predseda predstavenstva vykonal na čele ATVS za ostatné štyri roky. Cieľom ATVS je aj naďalej zabezpečovať na Slovensku férové a korektné trhové prostredie a podporovať voľnú hospodársku súťaž v súlade s všetkými platnými pravidlami. ATVS má silnú pozíciu a teším sa na spoluprácu na výzvach, ktorým budeme spoločne čeliť v najbližšom období.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #ATVS #Peter Gažík