Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Do kina sa radšej teplo oblečte. Prichádza mrazivé pokračovanie kultovej duchárskej komédie

24.03.2024 06:00
Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba Foto:
Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba.
debata

Nesmrteľná značka Krotitelia duchov prichádza s ďalším pokračovaním. Tentokrát s ľadovo sviežou dávkou dobrodružstva, napätia, akcie, ale tiež postáv a rodinných vzťahov, ktoré oslovujú všetky generácie. Nový film z legendárnej duchárskej série Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba bude mať v kinách premiéru už 11. apríla.

Baby na úteku Čítajte aj Chcete sa v kine jednoducho zabaviť? Choďte na hriešnu komédiu od oscarového režiséra

Horúce chvíle s ľadovým peklom

Callie (Carrie Coon) a Gary (Paul Rudd) sa s deťmi po udalostiach z roku 2021 usadia v New Yorku a naplno sa venujú pomoci tým, ktorých trápia nepríjemní duchovia a prízraky. Keď však mesto uprostred leta náhle zamrzne, je jasné, že noví Krotitelia majú dočinenia s hrozbou, s akou sa ešte nestretli…

Zábery z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba.

Na odvrátenie ľadovej apokalypsy spoja sily „starí“ aj „noví“ krotitelia duchov z predchádzajúceho filmu (Krotitelia duchov: Dedičstvo). Čo o spájaní síl hovorí krotiteľský veterán Dan Aykroyd? „Je príjemné vedieť, že diváci stále stoja o niečo, čo sme začali tvoriť pred 40 rokmi. Som rád, že mladší krotitelia preberajú štafetu s takým nasadením a energiou. A že si to užívajú rovnako ako my. Sú vážne skvelí.“

Svoju úlohu vo filme zohrá aj ikonická hasičská zbrojnica a nejeden známy nadprirodzený tvor. Viete si vari predstaviť Ghostbusterov bez michelina alebo zeleného slizu? Alebo bez kultového popevku „who ya gonna call“? A samozrejme – čo je pre túto kultovú značku typické – tvorcovia divákom opäť dávkujú smiech aj ľakačky. „Vystrašiť a rozosmiať je v genetickej výbave Ghostbusterov, len trochu pridávame grády,“ hovorí scénarista a producent Jason Reitman.

Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba. Foto: Itafilm
Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba.
Naši ľudia, OUR PEOPLE, film Čítajte aj Seriál o vražde Jána Kuciaka: Na Slovensku ho nechce ani jedna televízia, podporu získal v zahraničí

Na aký príbeh sa diváci môžu tešiť?

Po udalostiach z Dedičstva sa Callie (Carrie Coon – The Gilded Age) so svojimi násťročnými deťmi Phoebe a Trevorom (McKenna Grace a Finn Wolfhart zo Stranger Things) presťahuje do New Yorku, spolu so svojím novým priateľom Garrym, ktorého hrá Paul Rudd (obľúbený Ant-Man).

Útočisko nájdu v starej hasičskej zbrojnici, kde sídlili aj pôvodní krotitelia, a prevezmú ochranu nad mestom pred duchmi. V New Yorku totiž vzrastá počet útokov duchov a nadprirodzené javy sú takpovediac na dennom poriadku. Pri pátraní na vlastnú päsť juniori zisťujú, že všetko nasvedčuje tomu, že aj vo svete duchov sa schyľuje k niečomu veľkému… Ale vysvetľujte to starostovi, ktorý chce Krotiteľov duchov úplne zrušiť.

Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba. Foto: Itafilm
Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba Záber z filmu Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba.

Pôvodní krotitelia (Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts) napriek svojmu veku zostávajú otvorení pokroku – založili supertajné výskumné pracovisko, kde študujú rôzne duchárske a démonické hrozby. Pri skúmaní posadnutých predmetov však objavia veľmi zvláštny guľovitý artefakt, ktorý uvoľní starodávne temné sily. Bill Muray hovorí: „Naši duchovia sú zakaždým desivejší. Pozrel som si nejaké pracovné sekvencie, a keby som toho videl viac, asi by sa mi ťažko zaspávalo.“ Mrazivá hrozba odhodlaná zničiť ľudstvo sa prederie na povrch a rozsieva ľadovú skazu všade dookola.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry #Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba