Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Margot Robbie ako Barbie a Ryan Gosling ako Ken? Prvá ukážka z filmu o ikonickej bábike publikum zaskočila

Z prvého traileru je zrejmé, že pôjde o naozaj svojskú snímku.

21.01.2023 06:00
Barbie Foto:
Obrovská Barbie stvárnená herečkou Margot Robbie.
debata
Brad Pitt a Angelina Jolie Čítajte aj Nový dokument: Koniec Brangeliny alebo ako sa dokonalá love story zmenila na nočnú moru

Keď sa svet pred časom dozvedel, že Hollywood chystá hraný film o zrejme najznámejšej bábike v histórii hračiek, mnohí neveriacky krútili hlavou. Film Barbie je však už nakrútený a my máme možnosť pozrieť si prvú ukážku. Z tzv. teaser traileru je zrejmé, že pôjde o naozaj unikátnu snímku.

Režisérka Greta Gerwig (Lady Bird, Malé ženy) v nej mieri na filmových fanúšikov a fanúšičky, ktorým neunikne prekvapujúci odkaz na legendárny film 2001: Vesmírna odysea. Namiesto predkov súčasného človeka, ktorí vo Vesmírnej odysei prichádzali na to, ako z kostí vyrobiť nástroje, hrajú sa v aktuálnej ukážke viaceré dievčatká s bábikami… než si ich pozornosť získa neznámy objekt – obrovská a doširoka vysmiata Barbie, stvárnená herečkou Margot Robbie (Babylon, Vtedy v Hollywoode, Vlk z Wall Street, The Suicide Squad: Samovražedná misia). Fascinované dievčatká odhodia zastaralé bábiky a v ich životoch začína nová éra.

Brad Pitt Čítajte aj Herecké hviezdy v zlatej ére Hollywoodu: Sex, drogy a rokenrol, ako to ešte nikto vo filme neukázal
Filmová novinka Barbie príde do kín 20. júla 2023. Foto: Warner Bros.
Barbie Filmová novinka Barbie príde do kín 20. júla 2023.

Ako naznačuje prudká zmena v ukážke, snímka nás očividne zavedie najmä do pestrofarebného sveta, v ktorom Barbie žije.

„Ľudia si okamžite myslia – oh, Margot hrá Barbie, to je mi jasné, o čom to bude. Ale naším cieľom je, aby ste dostali niečo celkom iné, než čo si myslíte, že od nás dostanete. Niečo, o čom ste ani nevedeli, že to chcete,“ hovorí predstaviteľka hlavnej úlohy Margot Robbie a verí, že jej novinka rozpúta zmysluplné konverzácie.

Kenovi prepožičal tvár herec Ryan Gosling. Foto: Warner Bros.
Barbie, Ryan Gosling Kenovi prepožičal tvár herec Ryan Gosling.

V živote Barbie, samozrejme, nemôže chýbať Ken, ktorému prepožičia tvár herec Ryan Gosling (Zápisník jednej lásky, Drive, Blade Runner 2049). V zatiaľ neznámej úlohe sa vo filme objaví predstaviteľ superhrdinu menom Shang-Chi, herec Simu Liu, ktorý v teaser traileri stihne predviesť krátku tanečnú kreáciu.

Herec Simu Liu v traileri predvedie krátku... Foto: Warner Bros.
Barbie, Simu Liu Herec Simu Liu v traileri predvedie krátku tanečnú kreáciu.

Filmová Barbie príde do kín 20. júla a celý svet už teraz s napätím čaká na odhalenie podrobností o príbehu aj ďalšom hereckom obsadení. Do slovenských kín túto svojskú snímku z produkcie štúdia Warner Bros. prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Teaser trailer k filmu Barbie:

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ryan Gosling #Margot Robbie #Barbie #filmové premiéry