Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Poznáte českú prezidentku? Nový film vám ju predstaví...

Aňa Geislerová bude hlavou štátu a Ondřej Vetchý jej partner. Pozrite si video, ako film vznikol!

14.05.2022 07:00
Anna Geislerová Foto:
Herečka Aňa Geislerová ako prvá česká prezidentka na zábere z filmu Prezidentka.
debata (1)

Český režisér Rudolf Havlík prináša na filmové plátna romantickú snímku Prezidentka. Sprostredkuje našim susedom filmový zážitok z toho, aké by bolo mať ženu za prezidentku. Nápad nakrútiť film vznikol podľa režiséra už v roku 2016, teda niekoľko rokov predtým, ako do úradu nastúpila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Dej tohto filmu, ktorého námet podľa režiséra vznikol už v roku 2016, sa odohráva v čase, kedy má prezidentka za sebou rok v úrade, je zahltená prácou a jej program je každý deň na prasknutie nabitý. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. A tak sa jedného dňa rozhodne urobiť riskantný kúsok… Česká herečka Aňa Geislerová v snímke Prezidentka hľadá cestu, ako uplatniť svoje právo milovať a byť milovaná mužom svojich snov, ktoré jej nezaručí žiadna ústava.

Netflix Čítajte aj Netflix koná raketovo rýchlo! Lacnejšie predplatné spojené s reklamami chce zaviesť už čoskoro

„Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina bytostne cíti potrebu niečo meniť a pomáhať,“ hovorí herečka o svojej postave, ktorú zahrala po boku Ondřeje Vetchého. „Spolupráca s Ondrom je vždy skvelá. Je to špecifický človek, ale skvelý partner, s ktorým se dosť nasmejeme. Dokáže takým svojím zvláštnym spôsobom povzbudzovať, je mi s ním prosto dobre,“ opisuje s úsmevom Geislerová.

Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku 2016, keď Rudolf Havlík dokončil Rozprávky pre Emu. „Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetľuje český scenárista a režisér, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.

Laska hory prenasa Čítajte aj Komédia môže byť vtipná aj bez nechutností, hovorí režisér filmu Láska hory prenáša

Obsadenie Ane Geislerovej do roly hlavy štátu v sukni a lodičkách bola pre neho jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“ prezrádza režisér.

Vedľa hlavnej partnerskej dvojice sa vo filme objavia aj Juraj Loj, Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková.

Snímku uvedie do slovenských kín spoločnost Magic Box Slovakia 30. júna 2022. Pozrite si video o tom, ako film vznikal:

Video

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Aňa Geislerová #Rudolf Havlík #film Prezidentka