Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS vyťahuje do silnej konkurencie osvedčenú stálicu. Čo nahradí v nedeľu Čas nádejí?

Čas nádejí sa uplynulú nedeľu skončil. Nedeľné večery na Jednotke budú patriť známej relácii.

02.03.2024 12:10
Gregor Mareš Foto:
Moderátor vedomostnej súťaže Duel Gregor Mareš.
debata (2)

Čas nádejí sa uplynulú nedeľu, 25. februára, uzavrel finálovou ôsmou epizódou. Historický seriál už túto nedeľu na obrazovke Jednotky vystriedajú finálové epizódy Duelu šampiónov. Vedomostnú súťaž s jedným moderátorom a dvoma výnimočnými hráčmi netreba divákom predstavovať. Podvečery na Jednotke jej patria už od roku 2006, čo je neuveriteľných 18 rokov.

Boj o titul šampióna šampiónov

Nedeľné večery však budú patriť Duelu šampiónov, v ktorom si zmerajú sily viacnásobní víťazi relácie. Súboj tých najlepších hráčov uviedla Jednotka prvýkrát v roku 2022. Po dvoch rokoch sa na obrazovky vrátil a pred televízne kamery opäť postavilo 32 úspešných hráčov aj mnohých viacnásobných víťazov Duelu, aby súťažili o titul šampióna šampiónov pre rok 2024.

Finalisti Dueli šampiónov s moderátorom... Foto: RTVS
Duel šampiónov Finalisti Dueli šampiónov s moderátorom Gregorom Marešom (druhý sprava).

„Ich vedomosti sú rozsiahle, navyše musia byť pohotoví, pretože odpovedať správne na otázku počas piatich sekúnd vôbec nie je jednoduché. Zaslúžia si uznanie a obdiv,“ hovorí moderátor Duelu Gregor Mareš.

Osem finálových epizód Duelu šampiónov, z ktorého vzíde šampión šampiónov, dostal ten najlukratívnejší vysielací čas. Od nedele 3. marca bude hlavným večerným programom záverečný súboj šampiónov a ich odveta. Súčasťou týchto duelov bude aj povzbudzovanie ich rodín, priateľov, či hodnotenie ich výkonu.

iveta, Čítajte aj Vracia sa seriál, ktorý pobláznil Slovensko: O čom bude pokračovanie?

Konkurencie vyťahuje jarné tromfy

Komerčné televízie odštartujú v nedeľu 3. marca svoje jarné programové hity. Televízia Markíza spušťa deviatu sériu tanečnej šou Let's Dance a televízia JOJ prináša druhú sériu svojho seriálového hitu Iveta. RTVS tak bude v takto silnej konkurencii ťahať za kratší koniec a na vysokú sledovanosť, ktorú dosahovala s Časom nádejí, sa jej ani zďaleka nepodarí nadviazať.

„Čas nádejí sa môže pochváliť historicky najlepším štartom z pôvodných seriálov RTVS (532-tisíc divákov) a celkovo ide o druhý najúspešnejší pôvodný seriál RTVS s priemernou sledovanosťou až 513-tisíc divákov,“ potvrdil úspešnosť seriálu Filip Púchovský z RTVS RTVS.

výnimočná nikol, Čítajte aj Televízna jar sa naplno rozbieha: Všetky tieto seriály uvidíte na Markíza a Jojke! Stihnete ich sledovať?

RTVS s Časom nádejí zaznamenala mimoriadny úspech a hoci spočiatku nepočítala s jeho pokračovaním, po mimoriadne priaznivých odozvách od divákov aj odbornej verejnosti svoje rozhodnutie zmenila. „Dramaturgia RTVS už pripravuje druhú sériu seriálu Čas nádejí. V súčasnosti je príprava v štádiu písania scenárov,“ uviedol pre Mediaklik Púchovský.

Pre divákov, ktorí si seriál obľúbili a sú zvedaví na ďalšie osudy svojich obľúbených hrdinov, je to mimoriadne potešujúca správa, aj keď si budú musieť dlhšie počkať. Na prvej sérii seriálu pracovala RTVS niekoľko rokov.

Čas nádejí finále Čítajte viac Bude Čas nádejí pokračovať? RTVS prekvapuje, rozhodla o budúcnosti úspešného seriálu

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Duel šampiónov