Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bude Čas nádejí pokračovať? RTVS prekvapuje, rozhodla o budúcnosti úspešného seriálu

Obľúbený historický seriál sa skončil, diváci volajú po pokračovaní. Vyslyší ich RTVS?

28.02.2024 10:20
Čas nádejí finále Foto:
Záber z finálovej epizódy Času nádejí.
debata (3)

Obľúbený historický seriál Čas nádejí sa uplynulú nedeľu, 25. februára, uzavrel finálovou epizódou. RTVS na seriáli pracovala niekoľko rokov a v ôsmich epizódach priniesla na pozadí osudov troch generácií rodiny Violovských najdôležitejšie míľniky slovenskej histórie počas rokov 1914 až 1951.

Námet a spracovanie seriálu divákov už od počiatku zaujalo. Každú nedeľu bolo pri obrazovke Jednotky viac ako pol milióna divákov vo veku nad 12 rokov a seriál si v tejto univerzálnej cieľovej skupine 12+ držal pri každej epizóde pozíciu najsledovanejšieho programu dňa. „Celkovo ide o druhý najúspešnejší pôvodný seriál RTVS s priemernou sledovanosťou až 513-tisíc divákov,“ potvrdil úspešnosť seriálu Filip Púchovský, PR manažér RTVS.

Čas nádejí Čítajte viac Čas nádeji dosiahol skvelé čísla. Jeden seriál z dielne RTVS sa mu prekonať nepodarilo

Viaceré osudy obľúbených hrdinov seriálu však vo finále zostali otvorené. RTVS desiatky fanúšikov posielali odkaz, že seriál je výborný a privítali by pokračovanie. Ako je to teda? Bude Čas nádejí pokračovať?

„Dramaturgia RTVS už pripravuje druhú sériu seriálu Čas nádejí. V súčasnosti je príprava v štádiu písania scenárov,“ uviedol Filip Púchovský z RTVS pre Mediaklik. Pre televíznych divákov je to skvelá správa, hoci si na pokračovanie budú musieť počkať, keďže príprava a realizácia historického seriálu je časovo aj finančne náročným projektom.

Finále Času nádejí Fotogaléria - 34 fotiek Všetky fotky
Záber z finálovej epizódy Času nádejí.

Od nedele 3. marca na obrazovke Jednotky nahradí Čas nádejí finále Duelu šampiónov, v ktorom si zmerajú sily viacnásobní víťazi Duelu a zabojujú o titul šampióna šampiónov pre rok 2024.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Čas nádejí