Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Získa prvenstvo Markíza alebo RTVS? Televízie po druhýkrát zabojujú o ocenenie Slnko v sieti

Pozrite si televízne nominácie na národnú cenu Slnko v sieti za rok 2023.

01.03.2024 00:00
Slnko v sieti TV Foto:
debata (2)
Čas nádejí finále Čítajte aj Bude Čas nádejí pokračovať? RTVS prekvapuje, rozhodla o budúcnosti úspešného seriálu

Prestížne ocenenie slovenskej tvorby Slnko v sieti bude po druhýkrát odovzdané aj za Najlepší televízny film/miniséri­a/seriál. O prvenstvo v tejto kategórii zabojujú tri výrazné televízne projekty za rok 2023: rozprávka Tri zlaté dukáty a seriály Dunaj, k vašim službám a Matematika zločinu.

Dunaj k vašim službám Foto: TV Markíza
Dunaj k vašim službám Dunaj k vašim službám

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám televízie Markíza je už rok diváckym favoritom. Jeho príbeh sa odohráva v prostredí obchodného domu Dunaj – najväčšieho chrámu luxusu na Slovensku, ktorý otvára svoje brány a stáva sa symbolom modernej doby. Sleduje osudy rôznych postáv, od mladých predavačiek a brigádnikov až po riaditeľstvo, pričom každá z nich čelí osobným výzvam a hľadaniu šťastia v ťažkej dobe. Režisérske duo Peter Hoferica a Peter Magát vytvorili seriál, ktorý si získal priazeň publika a drží si s každou epizódou vysokú pozíciu v rebríčkoch sledovanosti.

Matematika zločinu Foto: Voyo
Matematika zločinu Matematika zločinu

Druhú nomináciu získala Matematika zločinu z dielne Voyo Originál. Trojdielna miniséria bola inšpirovaná rovnomenným podcastom a otvára diskusiu o justičných omyloch v českom súdnom systéme. Príbeh sa zameriava na novinárku Magdalenu Sodomkovú, ktorá sa snaží preukázať nevinu mužovi odsúdenému na dvanásť a pol roka väzenia za zločin, ktorý nespáchal. Minisériu pre Voyo vyrobila produkčná spoločnosť DNA Production producentov Rasťa Šestáka a Petra Bebjaka, ktorý ju aj režíroval. Miniséria žne veľký úspech aj v Českej republike, kde sa dostala do nominácií na Českého leva.

„Veľmi sa tešíme z týchto nominácií na cenu Slnko v sieti. Sme radi, že akademikov zaujal aj Voyo Originál Matematika zločinu,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova. „Obidvom držím palce a verím, že si naďalej udržia priazeň divákov,“ dodala.

Tri zlaté dukáty Foto: RTVS
Tri zlaté dukáty Tri zlaté dukáty

Tretím nominovaným televíznym projektom je rozprávka Tri zlaté dukáty režisérky Mariany Čengel Solčanskej, ktorá sa stala diváckym megahitom posledných Vianoc. Na Štedrý večer si ju na Jednotke pozrelo až 825-tisíc divákov a stala sa najsledovanejšou rozprávkou RTVS od zavedenia tradície premiérových vianočných rozprávok v roku 2014. Rozprávka vznikla v koprodukcii s Českou televíziou, ktorá ju uviedla na 1. sviatok vianočný. Nenechalo si ju ujsť 2,3 milióna divákov.

Slnko v sieti Čítajte viac Slnko v sieti: Nominácie ovládli Invalid a Slúžka, o sošku zabojuje aj Dunaj či Tri zlaté dukáty. A Perinbaba?

Slávnostné vyhlásenie národných filmových cien Slnko v sieti za rok 2023 sa uskutoční 26. apríla 2024. Priamy prenos z odovzdávania ocenení bude už tradične vysielať Jednotka RTVS.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Slnko v sieti #filmové a televízne ceny #TV Markíza #seriál Dunaj k vašim službám #seriál Matematika zločinu #Tri zlaté dukáty