Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prekvapujúci štart vlajkovej lode RTVS: Takto šokujúco klesla sledovanosť tejto šou

Pečie celé Slovensko síce malo najviac divákom vo vyhrotenom nedeľnom prime-time. Medziročne však šou výraznejšie klesla.

08.10.2023 06:00
pečie celé slovensko Foto:
Tretia séria Pečie celé Slovensko s prvou epizódou vyhrala v cieľovej skupine 12+.
debata

Pravý boj o diváka sa začal uplynulú nedeľu, keď RTVS odštartovala tretiu sériu Pečie celé Slovensko a plnohodnotne sa doplnila televízna ponuka na konci týždňa. Do stretu sa dostal jojkársky Česko Slovensko má talent, Markíza ponúka divákom vyraďovací Duel Farmy. Silné formáty a obmedzený počet divákov sú pre televízie veľkým strašiakom, keď sa cieľová skupina ešte viac rozdelí a žiadna zo staníc nemusí uhrať jednoznačné víťazstvo. A opäť sa to stalo.

Eurovea Tower Čítajte aj Stovky šťastlivcov zažijú výhľad z najvyššej budovy na Slovensku. Eurovea Tower sa otvára verejnosti

Minulú jeseň nastala na vlas rovnaká situácia, keď Talent a pečenie bojovali s Tvárou. Vtedy Markíza utrpela porážku a napokon sa ukázalo, že pečenie bola jednotkou v tesnom závese s Talentom.

V nedeľu odštartovala na obrazovkách RTVS premiérová 3. séria divácky obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. Prvú epizódu sledovalo v silnej konkurencii 380-tisíc divákov pri trhovom podiele 20,5% v cieľovej skupine 12+ a relácia bola v danom čase jednotkou v sledovanosti v tejto cieľovej skupine.

duch, Čítajte aj Pripravte sa! Jojka chystá do vysielania ďalšiu seriálovú premiéru. Po Prokurátorke príde...

V sobotu večer oslovila Jednotka divákov premiérovou epizódou šou Záhady tela, ktorú si nenechalo ujsť 343-tisíc divákov pri trhovom podiele 19,2% v univerzálnej cieľovej a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V piatok sledovalo premiéru vedomostnej šou Čo ja viem na Jednotke 360-tisíc divákov pri trhovom podiele 20,6% v cieľovej skupine 12+ a relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

streamovacie služby Čítajte aj Očakávajte ďalšie zdražovanie. Zvýšenie cien plánuje aj táto streamovacia služba

Problémom tretej série Pečie celé Slovensko je medziročná strata divákov. Druhú sériu sledovalo minulú jeseň v priemere 493-tisíc divákov, viac ako pol milióna divákov mali okrem okrem finále ešte dve epizódy. Prvá séria mala ešte vyššiu sledovanosť, viac ako pol milióna divákov mali všetky epizódy okrem jednej. V priemere si desať súťažných epizód pozrelo 539-tisíc divákov.

Pečenie nielenže po prvýkrát v histórii kleslo pod 400-tisícovú hranicu a medziročne šou pokles osciloval medzi 100 – 130-tisícmi divákov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #sledovanosť #šou Pečie celé Slovensko