Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Koniec tajnostiam: Markíza odhalila hlavnú jesennú šou. Zabudnite na Superstar alebo Tvár...

Televízia Markíza túto jeseň zariskuje a predstaví divákom úplnú novinku, ktorá bude hlavným ťahúňom počas nedeľného prime-timu.

02.08.2023 09:35
markíza, tv markíza, Foto:
Markíza na jeseň divákom ponúkne novú hlavnú šou s názvom Možné je všetko.
debata (5)
jama levova Čítajte aj Veľká jesenná novinka potvrdená: Markíza predstaví reality šou, aká tu ešte nebola

Slováci si už zvykli na veľké výpravné televízne šou. Obrazovkami sa už prehnali svetové šou ako Superstar, Tvoja tvár znie povedome, Voice, Let's Dance alebo Talent na Jojke. Pravdou je, že tieto ťažiskové programy majú životnosť a pravidelne potrebujú pauzu vo vysielaní, aby sa zachovala nadpriemerná priazeň divákov. Pôvodne Markíza avizovala pre tohtoročnú jeseň ďalšiu sériu imitačnej šou Tvoja tvár znie povedome. Avšak jej minuloročný výkon, ktorý bol historicky najslabší bol jasným signálom, že tento zábavný formát taktiež potrebuje prestávku vo vysielaní.

víťaz, Čítajte aj Prvý slovenský seriál natočený pre svetovú streamovaciu službu prichádza: Poznáme dátum premiéry!

Tvojej tvári sa v poslednom ročníku, ktorý vysielala na jeseň 2022, prestalo dariť. Už prvá epizóda zaznamenala výrazný odliv divákov. Na nové celebritné výkony bolo zvedavých len 318-tisíc divákov, pričom predošlá séria štartovala na jar 2021 až s 563-tisíc divákmi a pri každej jednej epizóde mala pri obrazovkách viac ako pol milióna divákov. Pre Markízu to bol najúspešnejší ročník od roku 2016, kedy celebritnú šou prvýkrát uviedla na obrazovky.

žena za počítačom Čítajte aj Veľké otrasy v rebríčku webov: Aktuality prišli o prvenstvo, predbehli ich až dva weby. Novým lídrom je bulvár

Pre televíziu však nastala veľká dilema – čo originálne ponúknuť divákom. Konkurencia v tomto smere mala jasno už dávno. Jojka odvysiela v najbližších mesiacoch už 11. sériu Talentu, RTVS sa neskôr pridá tretiu sériu Pečie celé Slovensko. Špekulovalo sa, že by na jeseň opäť na obrazovky vtrhla nová séria Superstar, ktorá je takisto vo fáze „oddychu“. Napokon to vyzerá tak, že svoj návrat si odohrá na jeseň 2024.

Kaufland, Záhorská Bystrica Čítajte aj Drevo namiesto betónu: Kaufland otvorí ekologickú predajňu budúcej generácie

Úplne nová šou

Hoci svetový trh neprodukuje nové najväčšie ťažiskové šou, Markíza túto jeseň staví na úplnú novinku, ktorá veľkosťou nebude konkurovať výpravnej Superstar alebo Let's Dance. Pôjde o menší zábavný formát s názvom Možné je všetko (Anything Goes). Ide o nový formát šou, pričom lokalizované verzie postupne vznikajú v Mexiku, Taliansku alebo Bulharsku. Slovensko bude ďalšou krajinou, ktorá predstaví známe osobnosti v netradičných úlohách.

„Možné je všetko je zábavný formát, v ktorom sa predstavia populárne osobnosti a obľúbení zabávači v situáciách v akých ste ich ešte nevideli! Prostredníctvom rôznych úloh, hier a výziev sa postarajú o neopakovateľné vtipné situácie a skvelú atmosféru. Našich účinkujúcich čakajú aj také úlohy, v ktorých budú musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prekonať samých seba. Stálu zostavu budú dopĺňať v každej epizóde dvaja noví hostia. Divákov čaká večer plný intenzívnej zábavy, prekvapení a veľkolepej neopakovateľnej šou,“ píše Markíza v oficiálnom predstavení šou.

Bude sa spievať, bude sa hrať, bude sa najmä zabávať

„Televízia Markíza sa neustále snaží prinášať na obrazovky nové, zaujímavé programy. Možné je všetko je výpravná zábavná šou, plná prekvapení a nečakaných zvratov, ktorá sa s úspechom vysiela v krajinách po celom svete. Diváci uvidia obľúbené známe tváre v situáciách, v akých si ich nevedeli ani predstaviť. Verím, že vďaka svojej hravosti, uvoľnenosti a pozitívnej energii má potenciál osloviť aj slovenského diváka,“ uviedla programová riaditeľka Televízie Markíza a Televízie Nova Silvia Majeská.

„Pripravujeme novú šou, ktorá sa na Slovensku doposiaľ neuvádzala. Účinkujúci sa musia pripraviť na rôzne úlohy a zadania, v ktorých neraz budú musieť prekonať samých seba. Podarilo sa nám dať dokopy zostavu perfektných hercov a zabávačov, ktorí spolu v tejto forme ešte neúčinkovali. Každý je iný a každý má svoje silné stránky, ktoré môže využiť. Verím, že diváka prekvapíme a zabavíme,“ prezradil režisér šou Pepe Majeský.

Moderátorom šou Možné je všetko bude Dano Dangl. Medzi prvými potvrdenými účinkujúcimi je Juraj Kemka, Michal Kubovčík a Zuzana Kubovčíková Šebová. Zoznam známych tvári sa bude ešte rozširovať.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #televízna sezóna 2023/2024 #šou Možné je všetko