Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nekonečný divácky bojkot: Markíza s Jojkou zažívajú letnú pohromu

Stredy sú pre komerčné televízie počas leta úplnou katastrofou.

25.07.2023 06:00
šaty snov, Foto:
Letná oddychovka v podobe relácie Šaty snov na divákov nezabrala.
debata (5)
Štúdio Televíznych novín po rekonštrukcii Čítajte aj Markíza s ďalšou výraznou zmenou v spravodajstve: Predstaví novú moderátorku Televíznych novín

Nečakaným hitom sú české kriminálne seriály, v ktorých hlavnú úlohu stvárňujú slovenské herečky. Odznak Vysočina s Monikou Hilmerovou a Polícia Modrava so Soňou Norisovou sú markizácke hity uprostred uhorkového obdobia. Pravidelne počas utorkov a štvrtkov obsadzujú prvé miesta v rebríčkoch sledovanosti a lákajú približne štvrť milióna divákov k obrazovkám.

Česká televízia Čítajte aj Česká televízia chce obnoviť archívnu ČT3. RTVS návrat Trojky neplánuje, chce spravodajské rádio

Iná situácia je uprostred pracovného týždňa. Už dva týždne komerčne televízie zažívajú historické prepady sledovanosti na strašidelné minimá. Hoci v lete sú nároky na sledovanosť omnoho nižšie, ponúkané programy sú aj tak pre obe stanice katastrofou.

televízor, televízia, ovládač, Čítajte aj Veľké finále! Ktorá televízia sa bude hanbiť? Rozhodnite, ktorý slovenský seriál je najhorší

Ďalšie premiérové epizódy oddychovej šou Šaty snov na Markíze opäť nedokázali ukázať svoju silu. Markíza sa s večerným programom prepadla takmer na dno. V cieľovke 12+ relácia „uhrala“ iba 2,5% rating s 7,4% trhovým podielom. Program sa tak zaraďuje medzi najväčšie prepadáky sezóny. Markízu v prime-time predbehli nielenže podvečerné programy ako Duel na RTVS, Bez servítky na Jojke, ale aj vlastné Rodinné prípady. Jednotkou na trhu počas stredy je stále RTVS a jej séria Vraždy v Pyle.

niekde v európe, Čítajte aj RTVS už rok nakrúca seriál za milióny eur. Kedy ho konečne uvidia diváci?

K prepadu čísiel prispelo vysielanie ďalšieho predkola Ligy majstrov, ktoré prilákalo 160-tisíc divákov, Vraždy v Pyle sa tešili z 239-tisícového publika a Šaty snov si pustilo slabučkých 114-tisíc divákov.

Šaty snov „poskočili“ vyššie v cieľovke 12 – 54, v ktorej získali rovnaký rating ako v širšej cieľovke, zvýšil sa však trhový podiel na 10,9%. Opäť ide o hlboké podpriemery.

Ešte horšie je na tom Jojka, ktorá v stredu ponúka reprízy Ivety. Tú diváci vehementne ešte viac ignorujú ako premiérovú markizácku šou. Iveta získala v cieľovke 12 – 54 1,7% sledovanosť s 7,6% trhovým podielom. Celkovo ju sledovalo iba 99-tisíc divákov.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV JOJ #TV Markíza