Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Vaculík je pripravený na hlavnú rolu. Je rad na mne so seriálom, zažartoval manžel herečky Kristíny Turjanovej

Slovenský jazdec Martin Vaculík je horúcim kandidátom na titul majstra sveta Speedway GP.

01.04.2023 00:00
Martin Vaculík Foto:
Martin Vaculík
debata
kelly mccreary, klinika grace, greys anatomy, Čítajte aj Toto už asi seriálový fenomén nerozchodí: Je tu ďalší odchod počas niekoľkých mesiacov

Horúcim kandidátom v Speedway GP je tento rok slovenský motocyklový plochodrážnik Martin Vaculík, ktorý sa uchádza o titul nášho historicky prvého majstra sveta. V súčasnosti je svetovou deviatkou a päťnásobným víťazom po tom, čo minulý rok vystúpil 28. mája na najvyšší stupienok na pretekoch v Prahe a 1. októbra v záverečnom kole v poľskom meste Toruň.

Hoci je Vaculík známy ako jeden z najlepších jazdcov speedwayového sveta, na Slovensku je zvyknutý, že väčšinu pozornosti si užíva jeho manželka, herečka Kristína Turjanová. 32-ročný pretekár sa už nevie dočkať, kedy si v roku 2023 zahrá vo vlastnom televíznom seriáli. „Je rad na mne so seriálom Speedway GP,“ zažartoval.

Vysielacie práva na tohtoročné Majstrovstvá sveta pretekov motocyklov na plochej dráhe Speedway GP 2023 získala RTVS. Na základe dohody medzi globálnym promotérom FIM Speedway Discovery Sports Events (divízia manažmentu podujatí vlastnená spoločnosťou Warner Bros. Discovery) a RTVS odvysiela verejnoprávny vysielateľ na televíznom okruhu :Šport naživo všetkých 10 tohtoročných kôl Speedway GP. Prenosy sú naďalej k dispozícii aj v aplikácii Eurosport, ktorá obsahuje aj prenosy z kvalifikačných tréningov. Fanúšikovia si budú môcť pozrieť aj 45-minútovú reláciu so zaujímavosťami po každom kole na Eurosporte 1.

Martin Vaculík Foto: Speedway GP
Martin Vaculík Martin Vaculík

Vaculík je presvedčený, že priamy prenos z FIM Speedway GP vo vysielaní RTVS je „najlepšou propagáciou pre speedway, akú môžeme mať“. „Je to skvelý spôsob ako predstaviť tento šport čo najväčšiemu počtu ľudí. Veľmi sa teším z toho, že na :Športe budú môcť diváci sledovať všetky preteky v hlavnom vysielacom čase a cez víkend,“ vyjadril sa Vaculík. „Najlepšiu propagáciu môžem pre tento šport urobiť prostredníctvom svojich výsledkov. V seriáli Speedway GP sa budem chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Veľmi dúfam v dobré výsledky a verím, že vďaka dobrým výsledkom si nájdeme ešte viac fanúšikov tohto športu,“ dodal.

Martin Vaculík Foto: Speedway GP
Martin Vaculík Martin Vaculík

Riaditeľka šampionátu FIM Speedway Laura Manciet je tiež rada, že sa Speedway GP dostane k divákom na Slovensku naživo. „Kľúčovou súčasťou vízie spoločnosti Discovery Sports Events pre tento šport bolo dostať FIM Speedway na nové trhy. Martin sa pravidelne objavuje v seriáli Speedway GP od roku 2012, ale toto je vôbec prvýkrát, čo ho jeho domáci fanúšikovia môžu sledovať v akcii naživo v národnej televízii na Slovensku. Sme radi, že sme spojili sily s RTVS a dúfam, že priamy prenos Speedway GP sa stane kľúčovou súčasťou sobotňajšieho večera každého slovenského športového fanúšika. Martin sa netají ambíciou stať sa jedného dňa majstrom sveta a keďže ho teraz na Slovensku povzbudzuje ešte viac fanúšikov, má ešte väčšiu motiváciu tento sen dosiahnuť," vyjadrila sa Laura Manciet.

the night agent, Čítajte aj Z nenápadného seriálu svetový hit za pár hodín: Táto novinka prevalcovala Netflix

„Martin Vaculík je vo svojom športe hviezdou globálneho významu a pre vysielanie RTVS bolo preto úplne prirodzeného pokúsiť sa dostať Speedway GP na obrazovky :Športu. Osobne veľmi rád spomínam na naše prenosy zo Speedway GP v rokoch 2010 a 2011, no vtedy sme ešte nemali také šťastie držať palce slovenskému pretekárovi,“ povedal riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák a pridal želanie: „Nech sa Martinovi Vaculíkovi v tejto sezóne darí a my tak budeme môcť priniesť divákom naživo ďalší úspešný príbeh slovenského športu.“

Sezóna Speedway GP odštartuje už tento mesiac pretekmi FIM Speedway GP of Croatia – Donji Kraljevec, ktoré sa konajú v sobotu 29. apríla.

Martin Vaculík Foto: Speedway GP
Martin Vaculík Martin Vaculík

Kompletný kalendár Speedway GP na rok 2023:

  • 29. apríla: FIM Speedway GP of Croatia – Donji Kraljevec
  • 13. mája: Orlen FIM Speedway GP of Poland – Warsaw
  • 3. júna: FIM Speedway GP of Czech Republic – Prague
  • 10. júna: FIM Speedway GP of Germany – Teterow
  • 24. júna: FIM Speedway GP of Poland – Gorzow
  • 15. júla: FIM Speedway GP of Sweden – Malilla
  • 12. augusta: FIM Speedway GP of Latvia – Riga
  • 2. septembra: FIM Speedway GP of Great Britain – Cardiff
  • 16. septembra: FIM Speedway GP of Denmark – Vojens
  • 30. septembra: FIM Speedway GP of Poland – Torun
debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Martin Vaculík #Speedway GP