Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Záhady, mystika a nadprirodzené sily. Jojka bude v novom krimiseriáli loviť démonov

Televízia JOJ pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou ďalší seriál.

17.04.2024 06:00
seriál lovec, lovec, kolesárová, Foto:
V hlavných úlohách nového seriálu Lovec sa predstaví Pavel Kříž a Jana Kolesárová.
debata

Televízia JOJ nakrútila nový seriál Lovec, ktorý vznikol v koprodukcii s Českou televíziou. Osemdielny kriminálny seriál s mysterióznymi prvkami sa natáčal od jesene 2022 do júla 2023, na obrazovkách by sa mal objaviť budúci rok.

Režisérom je Jiří Strach, ktorého predchádzajúce seriály Docent, Ďáblova lest či Labyrint patrili k najsledovanejším programom ČT1 v nedeľnom hlavnom vysielacom čase. V seriáli Lovec sa po piatich rokoch vracia k žánru mysteriózneho krimi. Aj tentokrát ponúkne prípady plné zla, démonov a nevysvetliteľných udalostí.

Časký rozhlas Čítajte aj Po Čase nádejí pripravuje RTVS úplne nový dobový seriál. Spolupracuje s Primou a Českým rozhlasom

„Je potrebné povedať, že je to rozprávka pre dospelých. Baví ma práve pre tú nevysvetliteľnosť, keď si divák po pozretí musí nechať svietiť v kuchyni, aby sa nebál. Strach straší strachom,“ podotkol režisér.

Hlavné úlohy stvárňujú český herec Pavel Kříž a slovenská herečka Jana Kolesárová. V epizódnych postavách bude mať za slovenských hercov zastúpenie aj napríklad Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská, Ivan Krúpa a ďalší.

Jana Kolesárová na zábere zo seriálu Lovec. Foto: ČT
Lovec, Jana Kolesárová Jana Kolesárová na zábere zo seriálu Lovec.

Pavla Kříža obsadil režisér Strach už do svojich predchádzajúcich podobných televíznych projektov, ako bol Labyrint alebo Stratená brána. V Lovcovi má v postave Tomáša Langa za sebou zložitú minulosť a pracuje pre cirkevnú organizáciu. „Nepracuje priamo pre Vatikán, pracuje pre takú odnož, ktorej sa v seriáli hovorí Rád. Plní určitú špeciálnu úlohu – loví démonov,“ prezradil herec.

Jana Kolesárová hrá úspešnú manažérku poisťovne Alicu Čiernu, racionálnu ženu, ktorá však po jednom vypätom stretnutí v sebe objaví nadprirodzené schopnosti. „Má vízie. Začne predvídať vraždy, zdá sa jej o nich a potom sa stanú,“ priblížila herečka, ktorá sa v seriáli stane súčasťou vyšetrovania všetkých prípadov, ktoré sú doménou Tomáša a ostatných „lovcov“.

Spiaci účet Čítajte aj Do kín prichádza Spiaci účet. Zoznámte sa s postavami nového slovenského filmu

Režisér Strach s nadsádzkou poznamenáva, že Lovec má medzinárodné obsadenie. Obaja predstavitelia hlavných rolí totiž žijú aj za oceánom, v Kanade a Spojených štátoch. „Máme spoločnú linku v tom, že žijeme každý trošku inde a sem sa vraciame za rodinou, priateľmi a prácou,“ potvrdzuje Jana Kolesárová aj za svojho hereckého kolegu.

Jednotlivé epizódy sú popretkávané tajomnou atmosférou, prítomnosťou nadprirodzených síl, záhadným konaním postáv a mystikou balansujúcou na hrane logicky vysvetliteľných javov. „Jiří Strach je jedným z mála režisérov, ktorí dokáže vyvolať emócie a vybudovať napätie potrebné pre kriminálny a mysteriózny žáner. Verím, že seriál ponúkne divákom niečo nové, na čo možno nie sme v našom televíznom priestore zvyknutí,“ uviedol producent Patrik Pašš zo slovenskej spoločnosti Trigon Production, ktorá stála pri zrode seriálu.

iveta, Čítajte aj Dobrá správa pre Jojku? Seriálová kráska z Trebišova našla svoje stabilné publikum

Od nápadu k realizácii seriálu ubehlo niekoľko rokov. Keď už bolo všetko pripravené na nakrúcanie, všetko zastavila pandémia, počas ktorej sa tvorcovia venovali dotvoreniu pôvodných scenárov. Nakrúcanie je už dokončené, seriál by mal na obrazovkách TV JOJ a Českej televízie objaviť budúci rok.

Pre televíziu JOJ ide už o tretiu spoluprácu s českou verejnoprávnou televíziou. Prvým projektom bol osemdielny kriminální seriál Ultimátum z roku 2022, ktorý nakrútil režisér Michal Kollár. V tom istom roku mala premiéru aj vianočná rozprávka Krakonošovo tajomstvo, ktorú nakrútil režisér Peter Bebjak.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Česká televízia #TV JOJ #seriál Lovec