Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflix zlákal Keiru Knightley do seriálu. Má všetky predpoklady byť najlepšou britskou drámou za posledné roky

Keira Knightley sa na televízne obrazovky vracia po mnohých rokoch.

20.02.2024 06:00
Keira Knightley, Black Doves
Keira Knightley sa tento rok objaví na Netflixe v seriáli Black Doves.
debata

Keira Knightley nie je televízna herečka. Na konte má len pár seriálov, v ktorých sa objavila ešte ako mladá začínajúca herečka. Naposledy to bolo v roku 1999 v štvordielnej britskej dráme Oliver Twist. Teraz sa však karta obrátila a prikývla na spoluprácu s Netflixom.

V pripravovanom špionážnom seriáli stvárni svoju prvú významnú televíznu rolu po rokoch. Seriálová novinka s názvom Black Doves má všetky predpoklady stať sa najlepšou britskou kriminálnou drámou za posledné roky.

The Gentlemen Čítajte aj Guy Ritchie vstupuje do seriálového sveta! Prichádza jeho prvé gangsterské vyčíňanie na televíznych obrazovkách

Príbeh sa odohráva na pozadí vianočného Londýna. Sleduje Helen Webb (Keira Knightley), oddanú manželku a matku – a profesionálnu špiónku. Už desať rokov odovzdáva tajomstvá svojho manžela – politika, temnej organizácii Black Doves (Čierne holubice), pre ktorú pracuje.

Keď je však zavraždený jej tajný milenec Jason (Andrew Koji), veci sa začínajú komplikovať. Jej identita môže byť odhalená, šéfka špiónov Reed (Sarah Lancashire) preto povolá Heleninho starého priateľa Sama Younga (Ben Whishaw). Jeho úlohou je chrániť Helen, keď vyšetruje, kto zabil Jasona a prečo.

Zábery zo seriálu Black Doves Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Keira Knightley a Andrew Koji v Londýne pri...

Spoločne sa vydávajú na misiu, ktorá ich privedie k odhaleniu rozsiahleho, vzájomne prepojeného sprisahania, ktoré spája temné podsvetie Londýna s hroziacou geopolitickou krízou. Keď hrozí, že ich dobehne vlastná minulosť, sú nútení čeliť morálnym rozhodnutiam, ktoré urobili, a cene, ktorú za to zaplatili.

„Black Doves je príbehom dvoch starých priateľov, ktorí sa vracajú k sebe, nachádzajú vzájomnú dôveru vo svete, kde vás dôvera môže zabiť a v konečnom dôsledku navždy zmeniť smer života toho druhého,“ píše Netflix v popise seriálu.

kate winslet, režim, Čítajte aj Seriálová bomba roka? Kým sa vráti Hra o tróny, diváci uvidia túto kontroverznú lahôdku

Ako každý dobrý príbeh o špionáži a tajomstvách, aj informácie o seriáli Black Doves sú prísne strážené. Seriál napísal Joe Barton, britský scenárista, ktorý je podpísaný aj pod známymi seriálmi Giri/Haji či The Lazarus Project. Natáčanie sa začalo v Londýne v októbri 2023 a ďalej je zatiaľ známe už len to, že šesťdielny seriál pribudne do ponuky Netflixu v tomto roku.

Seriálové a filmové novinky Netflixu v roku 2024:

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Keira Knightley #netflix