Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Sklamanie pre fanúšikov: Už vieme, kedy sa objaví nová séria Wednesday

Nová séria sa v roku 2024 neobjaví.

13.02.2024 00:00
wednesday, jenna ortega, Foto:
Jenna Ortegová ako Wednesday v najnovšom seriáli od Netflixu.
debata

Podľa najnovších informácií sa nová séria Wednesday v roku 2024 neobjaví. Druhá séria populárneho seriálu by mala na Netflixe byť dostupná až v roku 2025, čo bude viac ako dva roky po uvedení tej prvej, ktorá bola zverejnená v roku 2022. Seriál si takmer okamžite získal popularitu, na základe neho dokonca vznikali trendy na sociálnej sieti Tik-Tok.

Griselda Čítajte viac Griselda je krutá, feministická a veľmi dobre zahratá. Seriál má chyby, ale aj veľmi silné stránky

Dôvodom sú vysoké očakávania divákov, tvorcovia si tak chcú dať záležať na kvalite scenára ale aj samotného prevedenia. Fakt, že na novú sériu si budeme musieť počkať, je pokračovaním nešťastného trendu, ktorého sme svedkom aj pri iných projektoch. Svoju úlohu v tom zohrali zrejme aj štrajky v Hollywoode, ktoré boli ukončené len pred pár mesiacmi. Odráža to však aj spomínaný trend dať si na úspešných seriáloch záležať – čo by malo byť vo výsledku pozitívne, veď ako sa hovorí, na dobré sa oplatí si počkať. Úplne pôvodne sa pritom predpokladalo, že druhá séria príde už v roku 2023.

Čo nás čaká v druhej sérií?

V novej sérii uvidíme väčšinu postáv, ktoré sme spoznali už v prvej sérii a to vrátane tej hlavnej – Wednesday si opäť zahrá Jenna Ortega. Mnohí ľudia z brandže ju považujú za výnimočne talentovanú herečku. Ortega si niektoré dialógy v seriáli prispôsobila a aj legendárny tanec, ktorý sa stal virálnym, si do veľkej miery vymyslela ona.

Prvá séria nastavila latku poriadne vysoko. Tá druhá preto bude musieť očariť divákov minimálne rovnako – tvorcovia už naznačili, čo majú v pláne. Na rozdiel od prvej série by sa chceli viac venovať samotnej rodine Addamsovcov, ktorá v prvej sérii dostala len minimálny priestor. Druhá séria by sa tiež mohla venovať téme ženských priateľstiev, pravdepodobne sa hlavný dej bude odohrávať medzi Wednesday a jej spolubývajúcou na škole.

Timothée Chalamet, duna, film Duna, Čítajte viac Do kín sa vráti prvá časť Duny: Bude dostupná len pár dní, potom príde pokračovanie

Zopár otázok z prvej série však zostalo nezodpovedaných – Kto poslal Wednesday záhadnú SMS? Utiekol Tyler z väzenia? Kto bude novým riaditeľom školy Nevermore? Odpovede na tieto otázky sa dozvieme snáď už o niekoľko mesiacov, nateraz ešte nie je zverejnený ani trailer druhej série – Netflix zverejnil len oznámenie o tom, že druhá séria bude. Podľa informácií, ktoré sú dostupné, by však druhá séria mala byť hororovejšia, ako je tá prvá.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Wednesday 2