Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS pripravuje ďalší nový seriál. Pripomína legendárnych Bakalárov

Verejnoprávna televízia pripravuje nový seriál na námety divákov.

11.01.2024 06:00
Slasti, strasti Foto:
Záber zo seriálu Slasti, strasti!
debata (1)

RTVS len v nedeľu 7. januára spustila dlho očakávaný historický seriál Čas nádejí a už avizuje ďalšiu jarnú novinku. Pripravuje nový televízny seriál s názvom Slasti, strasti, ktorí tvorcovia prirovnávajú k legendárnemu cyklu Bakalári, ktorého príbehy vznikali na námety divákov a mali mimoriadny úspech.

Stíny v mlze Čítajte aj Česká televízia odložila premiéru kriminálky: V seriáli sa riešila streľba v škole

Malé televízne príbehy zo života sa teraz vrátia na obrazovky. Nový televízny seriál sa bude volať „Slasti, strati!“ a RTVS ho ponúkne divákom už túto jar. Projekt sa čiastočne inšpiroval veľmi populárnym komediálnym seriálom Bakalári, ktorý v 70-tych a 80-tych rokoch prinášala Československá televízia. Autormi námetov jednotlivých príbehov budú rovnako diváci.

Príbehy, ktoré napísal sám život

Prirovnávaniu k legendárnym českým Bakalárom sa tvorcovia nebránia. "Bakalári sú v podstate chránená známka, preto sa tento názov nedá použiť. Hľadali sme niečo, čo by bolo adekvátne, čo by troška pripomínalo ten život, a preto vznikli Slasti, strasti. Pretože život je niekedy sladký, niekedy je trpký a toto je obsiahnuté v tom názve,“ vysvetľuje producentka RTVS Katarína Balkóová.

čas nádejí, Čítajte aj RTVS a jej novinka Čas nádejí: Konečne po rokoch prišiel nový seriál. Treba televízii za toto zatlieskať?

Každá epizóda bude obsahovať dva samostatné rozpracované príbehy, ktoré s nadhľadom a láskavým humorom spracovávajú témy, ktoré divákom priniesol život a podelili sa o ne s tvorcami programu. V scénaristickej rovine na projekte spolupracuje Andy Kraus, na režisérskej stoličke sa striedajú Karol Vosátko a Katarína Ďurovičová.

"Ja sa veľmi teším, že RTVS zaradila do svojej výroby aj tento žáner, ktorý je založený na každodenných príbehoch a nedorozumeniach, ktorých dôsledky môžu byť častokrát veľmi dramatické, keď ich prežívame, ale keď o tejto historke rozprávame o desať rokov, tak sa všetci na tom smejú,“ hovorí režisér Karol Vosátko, ktorý má na konte legendárny seriál Mafstory alebo poviedkový film Superžena.

V novinke Slasti, strasti! sa diváci môžu tešiť na silné herecké obsadenie. V jednotlivých príbehoch sa predstavia napríklad Kamila Magálová, Zuzana Tlučková, Michal Režný, Boris Farkaš a mnohí ďalší.

Zábery zo seriálu Strasti, slasti! Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Záber zo seriálu Slasti, strasti!

Poviedkový cyklus Bakalári vysielala Československá televízia v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Scenáristom bol Jaroslav Dietl a programom sprevádzal Vladimír Menšík. Seriál bol mimoriadne populárny a diváci za tie roky do televízie poslali desaťtisíce listov s námetmi.

Podobný formát má aj seriál Rodinné prípady, ktorý je dlhé roky podvečernou stálicou televízie Markíza. Premiérové epizódy prináša najmä počas prázdnin alebo sviatočných prestávok hlavných programov.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Slasti strasti